IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Сексуалноста-табу тема?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сексуалноста-табу тема?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 10:34
    DEFINITIVNO TEMAVA TREBA DA IDE VO "PSIHOLOGIJA"
    I GI MOLAM MODERATORITE DA JA ISPRATAT NATAKA....
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 10:53
..............da .........navistina.........nie  t.es....jas moja generacija mnogu malku imavme komunikacija so nasite roditeli na tema sex.........sme rastele vo drugo  vreme.............ne deka nie nesto sme zaostanati ili sme nemale nikakva komunikacija so nasite roditeli na tema sex...............no sega jas koga ke se stavam vo uloga na roditel BI  sakala sve sto mozam da im objasnam na moite deca 
....
..............i navistina nema potreba od tabu temi pomegu roditelite i decata................
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 16:34
a demek denshnive deca uchat od roditelite za seks, kako da ne

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 16:38
ke im dadesh knizule od kaj da prochitaat, da ne se machish da objasnuvash, oti malku nezgodno e de neli...na nekoe 13 godishno da mu objasnuvash vaka taka onaka...oti zatoa i za ova neka objasni nekoj pokompetenten t.e. po vesht so zborovi i izrazi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 16:48
...vo vrska, so seksualnoto obrazovanie na decata, treba da se zapamtat dve tri stvari, za zenskite...posle e**nje nema kaenje ii plachenje-mashkite ne go sakaat toa...a za mushkite...koa ke zvrsh*te rabota odma gakite na vas, da ne vi go viidat, posho ako vidat pogolem ke smaglat nataka-zenskite go sakaat toa...hahahhahhaaa
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 00:51
...СВАШТА..(ова не важи за тебе арсе...)

Изменето од zagor - 08.Јуни.2008 во 00:52
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 01:02
Мајка ми проба еднаш да отвори ваква тема на разговор ама брзо се откажа...немам намера со неа да зборам за секс, ни сега , ни никогаш
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 12:18
Јас со мајка ми бев прилично отворена по тоа прашање од проста причина што е доста приступачна кога станува збор за интимна хигиена, здравствена заштита и бременост.
Уште кога имав 9 год, се вратив од систематски и и кажав дека една од другарките имала веќе добиено. Мене чудно ми беше зашто мислев дека е рано, ама од тој ден мајка ми почна да ми ги објаснува фактите за женскиот организам. Не ми било никогаш срам, ама постои малку непријатност за време на едукацијата.Нешто како срам Чудно! Можеби сознанието дека постануваме возрасни и дека се развива сексуалноста не прави позатворени во тој период. Но и ден денес отворено зборам со мајка ми за хпв, за рак на дојка, за секакви венерични болести бидејќи информацијата е многу важна за превентива.Не зборувам како што со кој сум правела, интимни детали, туку што може да призлезе од анален секс, што од орален итн.Мислам дека бев прилично среќна што имам таков родител. Татко ми ко секој татко не е конзервативен но е доста затворен и не сакал да разговара на таа тема.Ама знаел да ме упати.
Јас можеби имав среќа но 99% од родителите на моите пријатели се ограничени на тоа поле.
Благодарение на мајка ми си научив како да се заштитувам од несакана бременост, како да си ги пресметувам плодните денови, и општо се за циклусот.Ми помогна подобро да си го запознаам своето тело и организам.

Изменето од GlenKlouz - 08.Јуни.2008 во 12:23
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 00:44
Јас отидов на обука за пиер едукатор од област на сексуално здравје и се таму си научив . И мајка ми знаела да ми даде некој корисен совет ама знае и да плесне од ведро небо некоја глупост...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 09:56
Ako mi e vo kontekst so falba, ne delam seksualni soveti
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 23:52



no comment........не%20знамsve e kazano......
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 20:32
sexsssssssssssssssssssssssssssssssss........................
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 20:46
Денес децава се раѓаат со високо сексуално образование
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.