IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобра Манга Анимирана Серија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобра Манга Анимирана Серија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Прашање: Која ви се свиѓа најмногу?
Одговор Гласови Статистика
10 [24,39%]
9 [21,95%]
4 [9,76%]
0 [0,00%]
4 [9,76%]
2 [4,88%]
12 [29,27%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 17:34
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

За оние кои што велат дека анимето не е за деца сигурно не се запознаени баш најдобро и коментираат врз база на претпоставки. Има различни категории на аниме, има детски, има анимиња за поголеми. На пример Naruto и Bleach се за над 13 години и овие анимиња знаат да дадат многу силна порака и се добро разработени. Мене сега за сега Naruto/Naruto Shippuden ми е прв на листата. Манга не читам.

Од аниме сериите: Naruto и Naruto Shippuden, Bleach, Elfen lied, Digimon;
Од долгометражните: Howl's moving castle, Kiki's delivery service, Laputa - Castle in the sky.


точно, има повеќе стилови на самата анимација на аниме, а жанровите се простираат насекаде исто како нормални филмови... има детски, има драми, хорори, акциони, сај фај и т.н.

во моментов ги следам сериите "Welcome to the NHK" (драма) и "Cowboy Bebop" (сај фај, базиран околу егзистенцијализмот)
а од долгометражните, во план ми се "Perfect blue" и "Paprika" (приказна слична на Inception)
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 17:55
Сега го симнувам Princess Mononoke, а сакам да изгледам уште многу други долгометражни, од сериите остануван на Наруто затоа што почнувам да гледам еден сериски филм, а покрај тоа имам и живот као хахаха...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 00:21
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Сега го симнувам Princess Mononoke, а сакам да изгледам уште многу други долгометражни, од сериите остануван на Наруто затоа што почнувам да гледам еден сериски филм, а покрај тоа имам и живот као хахаха...
од долгометражниве што ги имам гледано, може да ти ги препорачам
5 centimeters per second
The place we were promised in our early days
Grave of the fireflies
Metropolis
Cowboy bebop (филмот)
Steamboy

тие ми текнуваат сега
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 08:16
Баш ќе ги гледам деновиве. Немам изгледано многу, но почнав да правам листи и да гледам многу аниме голема насмевка
Сега утрински ќе го изгледам Princess Mononoke, a после во текот на денот нешто од ова што ти ми го имаш предложено.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.