IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Раде Јовчевски Корчагин
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Раде Јовчевски Корчагин

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
ljupka_naumo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupka_naumo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 12:44
Originally posted by veronika 1994 veronika 1994 напиша:

јас се запишав во Корчагин,
и навистина слушнав многу страшни работи...некои ме заплашуваа дека нема шанси да поминам со 5,00.
јас инаку во основно поминав како првенец на генерација и имам намера со исто темпо да продолжам и да постигнам 5,00 во сите четири години.
ми кажуваа дека имало некои мноооогу строги професори кои можеби ќе одат во пензија па ми останува да се молам да си заминат

луѓе дајте некои советииии


ne se sekiraj voopshto,kje se naviknesh na profesorite i na nivnoto predavanje i isprashuvanje taka sto kje vlezesh u shema za nekolku meseci.gledaj da ne ostavish vpechatok kako da sakash da im se upikavash na profesorite zatoa sto kolku i da mislis deka toa e dobro, veruvaj nekoi profesori nemozhat da go podnesat.Vistina e deka sega tie sto zavrshija 4ta imaa edni od najstrogite profesori i deka del on niv kje vi predavaat i vas...kako na promer fizika, istorija, biologija, no site tie se profesori od koi sto mozhesh mnogu da nauchish i da gi posochish kako vistinski primer za profesor...navistina.Taka sto, ti posakuvam mnooogu srekja i uspeh vo Korchagin, i kje vidis deka vo 4ta kje sakas ednostavno da se vratish nanazad vo vremeto i pak da bidesh 1va,2ra,3ta...Ima odlichna druzhba..decata ne e "dignati" i se stvaraat navistina vistinski prijatelstva. Pozzz
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 13:30
[QUOTE=marija-92]
сите шо ги знам од корчагин, се жалат..школото не да е срање..али ај..зашо да си тупиш мозок за петките у рјк, коа моеш у др школо полесно да си поминеш и пак ќе си имаш знаење [/QUOT--->Dali ucis za 5-tki ili za znaenje .Ako si samo za 5tki te podrzuvam i taka ke si prodolsis i na fakultet od 5tka nema da mrdnes...
i jas zavrsiiv u korcagin pred 20 godini ,korcagin koga bese strav i trepet...i kerka mi e isto u korcagin...iskreno?... korcagin ne e toa sto bese...se uste ima demek nekoi si strogi profesori,no nema veze...A koi se tie sto ne se zalat od skolo?...U Korcagin mozes da si pomines i bez mnogu trud,a da imas solidno znaenje ...taka da tie sto ti zborele deka skolto e sr*** te lazat...
Кон врв
logout Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај logout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 09:13
nema vrska .. ne e tolku strogo kolku sto kazuvaat redovnosta na casovi, aktivnosta i redovnoto ucenje e dovolno za soliden rezultat site nastavnici se dobri davaat se od sebe da te povedat na podobar pat:D
Zivotot e takov kakov sto ke si go napravis
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 11:45
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


[QUOTE=filmakedon]Мене ме интересира што е тоа бубалица? малце офтопик намигнувањебубалица е дете со константен успех, доволно паметно и интелигентно за сериозно да го сфати учењето,... не како обврска, туку како потреба во понатамошниот живот... често е на мета од другите ученици, демек цело време само на учење мисли... всушност, сите се љубоморни на успехот... на крај краева, од учење никој ништо лошо не видел голема%20насмевкап.с јас сум бубалица,..... и што ?? трепкање


Грееешка.

Бубалица е еден тип на ученик,кој што се залага да ги добива сите највисоки оцени,притоа да не му се проширува спектарот на образование.
Или поарно,учи глава бучи,на крај нишо непамти.

А незначи дека сите што имаат висок просек(5ки),дека се бубалици.
Еве земете ме мене за пример,мрзлив сум,не учам,на крај секогаш завршувам со петки,треа тука политика ад знаеш да водиш и интелигенција да поседуваш,но сепак,погрешна претстава имате за бубалица. :]
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 03:38
Самате тема е поставена како добра реклама.Текстот на коментарите уште повеке.Ако сепак Ве интересира кое средно школо вади ученици со квалитетно знаење погледнете ја статистиката на тоа школо,колку ученици се запишале на факултет,на кои факултети,колку од тие запишани дипломирале,со кој просек,колку магистрирале ,колку докторирале,и тоа Ви е правото мерило за добро поткован ученик со знаење од средно ,а тоа не е Корчагин ниту некое средно школо од Скопје.Погледнете ги статистиките и ке се изненадите каде е Корчагин не е ни во првите пет скопски школи.Погледнете ги од оваа година отценките на положените матури и се ке ви биде јасно.Не сум пристрасна кон ниедно школо но ми сметаат вакви реклами зошто имам колеги кои учеле таму и ме изненадува нивното општо незнаење,за прашања од историја,логика, и сл работи од општа култура.
Кон врв
schumi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај schumi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 21:08
Не си баш добро информирана, очигледно. Еве две години по ред, како се одржува државната матура, Корчагин е прво училиште по резултати во македонија.

Еве ти ја и официјалната ранг листа на средни училишта во РМ:

http://www.matura.gov.mk/documents.aspx?language=MK&category=wEHvpgCZCvg=
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 21:27
Originally posted by гјувеза гјувеза напиша:

Самате тема е поставена како добра реклама.Текстот на коментарите уште повеке.Ако сепак Ве интересира кое средно школо вади ученици со квалитетно знаење погледнете ја статистиката на тоа школо,колку ученици се запишале на факултет,на кои факултети,колку од тие запишани дипломирале,со кој просек,колку магистрирале ,колку докторирале,и тоа Ви е правото мерило за добро поткован ученик со знаење од средно ,а тоа не е Корчагин ниту некое средно школо од Скопје.Погледнете ги статистиките и ке се изненадите каде е Корчагин не е ни во првите пет скопски школи.Погледнете ги од оваа година отценките на положените матури и се ке ви биде јасно.Не сум пристрасна кон ниедно школо но ми сметаат вакви реклами зошто имам колеги кои учеле таму и ме изненадува нивното општо незнаење,за прашања од историја,логика, и сл работи од општа култура.
секој збор во постов ти е погрешен, не поради мое мислење, туку поради факти и статистики плазење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 21:30
Се сложувам со забеган, секој збор е погрешен не само поради фактите и статистиките, туку и поради мое лично мислење, сум бил во контакт со ученици од ова школо и имаат неверојатно знаење и интелегенција. Пред се оние кои се на математички смер
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 05:58
da da jas zabegav vo temata zosto ne sum ucela vo Korcagin ,pa nitu moite deca a i fala bogu ne sum profesorka tamu .Vo pravo ste jas ne moram da go reklamiram toa skolo .
Ако некој прави чекор назад ....не се радувај ...можеби зема залет....


Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 23:52
УСПЕХОТ НА УЧЕНИЦИТЕ ПОКАЖУВА ДЕКА НА ГИМНАЗИЈАТА НЕ И Е ПОТРЕБНА РЕКЛАМА.ТОЈ Е НАЈДОБАР ПОКАЗАТЕЛ,КОЈ Е НАЈДОБАР ВО МАКЕДОНИЈА.
Кон врв
Attraction Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Attraction Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:35
Originally posted by гјувеза гјувеза напиша:

Самате тема е поставена како добра реклама.Текстот на коментарите уште повеке.Ако сепак Ве интересира кое средно школо вади ученици со квалитетно знаење погледнете ја статистиката на тоа школо,колку ученици се запишале на факултет,на кои факултети,колку од тие запишани дипломирале,со кој просек,колку магистрирале ,колку докторирале,и тоа Ви е правото мерило за добро поткован ученик со знаење од средно ,а тоа не е Корчагин ниту некое средно школо од Скопје.Погледнете ги статистиките и ке се изненадите каде е Корчагин не е ни во првите пет скопски школи.Погледнете ги од оваа година отценките на положените матури и се ке ви биде јасно.Не сум пристрасна кон ниедно школо но ми сметаат вакви реклами зошто имам колеги кои учеле таму и ме изненадува нивното општо незнаење,за прашања од историја,логика, и сл работи од општа култура.


Јас учам во корчагин и што се однесува до вашите колеги... нека не ве зачудува... и јас имам еден-двајца во клас што незнаат која река тече под савски мост ( да ****** за тебе се однесува    )... но зар тие ги нема ама баш во секое школо(некаде се мнозинство и затоа не се приметливи )? Ако одговорот ви биде "не" тогаш очигледно на вас ви се затворени очите и не би било лошо да прогледате реално
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.