IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Русија ја тероризира Грузија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Русија ја тероризира Грузија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 10:55
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Збогум, Грузија


Welcome Абхазија и Јужна Осетија...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 23:49
osekjam deka tuka rusija ke si go,....okrka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 02:45
Од кого? НАТО ќе ја бомбардира?
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 20:25
Originally posted by brza brza напиша:

osekjam deka tuka rusija ke si go,....okrka!


Објасни жити се, како ќе си го окрка???
Како прво Русија не е многу насилнички настроена како што е тоа САД...   Замисли ги САД да имаат проблем со некоја држава како Русија со Грузија, одма ќе ја набедат дека не ги почитува човековите права и за ден два , бомбардирање...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 00:00
ne znam tochno kako e,..ama ,znaejki gi rusite deka sakaat da pokazuvaat sila,...( demek ,...i tie go mozat toa),....edinstveno poradi toa se meshaat ,...ne deka stvarno se zagrozeni rusite vo gruzija,....ama ,..ako preteraat vo "zashtitata",...ke si go okrkaat,...toa e sigurno,...a,kako?,....toa ke go vidite,...koga ke se sluchi,....ako se tolku glupavi,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 14:27
Originally posted by brza brza напиша:

ne znam tochno kako e,..ama ,znaejki gi rusite deka sakaat da pokazuvaat sila,...( demek ,...i tie go mozat toa),....edinstveno poradi toa se meshaat ,...ne deka stvarno se zagrozeni rusite vo gruzija,....ama ,..ako preteraat vo "zashtitata",...ke si go okrkaat,...toa e sigurno,...a,kako?,....toa ke go vidite,...koga ke se sluchi,....ako se tolku glupavi,...


Добро баба Ванѓо, ќе видиме...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.