IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Велигденски денови на комедија „ПРЕДВРЕМЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Велигденски денови на комедија „ПРЕДВРЕМЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 12:49
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by dras dras напиша:

Видам дека нема коментари веројатно не ви се допаднала комедијата од македонскиот парламент, или пак собирате сили за изборниот циркус.
Незнам зошто мора да се чека двонеделна дебата, „НЕКА ПОЧНАТ ИЗБОРИТЕ!?“, што ни значи подршката која за чудо првпат во историјата ни ја понуди некоја од светските велесили!.....

Но дали имаат сила протагонистите од парламентот да го стиснат копчето (ЗА), па како ќе живеат кога ќе ги изгубат привилегиита и не заработените плати за пратници..... само ме чуди која ја кочи работата дали тие што ја изгласаа одлуката на нивниот Извршен Комитет уште пред да заседава Собранието.

Пратеничката функција не е ниту за ученици ниту за студенти, тие секако се определиле да се прво наобразуваат а потоа се води политика......

И на крај останува да виси прашањето, дали институциете на државата се спремни да изведат легални и легитимни предвремени избори во склад со зконите кои сами ги донесоа..... колку што знам од припремите досега секако се утврдени само избирачките одбори и тоа ако ме служи добро помнењето отприлако пред 2-3 месеци.


Slusaj druze, komentari ima ima i odgovori na tvoite prikaski, tipicni za luge so komunjarski svakanja, na MAKEDONIJA ne i se potrebni veke raskazuvaci na prikaski i luge so harizma koi 16 godini go lazea ovoj narod, na MAKEDONIA i se potrebni luge koi rabotat.
Mislam deka ne si dosleden da gi komentiram tvoite tekstovi koi gi povtaras kako papagal, najmnogu zatoa sto nitu na edno moe prasanje ne odgovori, sto vprocem e tipicno i za tvoite predpostaveni.
Podobro e mesto da kritikuvate, da kazuvate sto toa vie dobro napravivte ili da davate kritiki podkrepeni so dokazi, a ne samo prazni muabeti i vrtenje vo krug toj film MAKEDONECOT go gledase 16 godini, za zal nekoj uste ne go svatil.
Eve ke bidam fer i ke ti odgovoram na edno prasanje i ke cekam kontra odgovor.

Toa sto Gruevski odi na izbori ne e beganje od odgovornost tuku baranje na uste pogolema odgovornost a toa e apsolutno mnozinstvo so sto bi se sprecile site opstrukcii vo rabotata na sobranieto.A zosto tvojata partija e edinstvena opozicija vo svetot koja bega od izbori ,e toa zaprasaj se sam.
 

Другари секако несме,.....не видов дека баш ми одговоривте на прашањата од „прикаските“ кои секако се суштествени прашања, ако ги разбравте,....комуњари, комунисти или како сакате ги ословувајте се историски детал, кој секако е стварност,.......не знам зошто не сум доследен ако не размислувам како Вас,...... Папагалите се птици, кои ако имаат можност и способност да се обучат да повторуваат некоја реченица, тие тоа и го работат, но тоа нема ништо заедничко со македонската вистина.....Ако ги прочитате темите со кои сум се обратил на форумот, во моите критики се направени паралели со програмата 100 чекори и ништо повеќе, зборувам како граѓанин кому не му цветаат ружи од благосостојбата на гореспомнатата програма.....

А дали Груевски бега од моменталната состојба во МАКЕДОНСКАТА држава, времето ќе го каже задниот збор, се плашам дека на македонските граѓани некој повторно и продава голема обланда со „диви бадеми“......

И на крај „моја партија“,..... верувај Јас немам партија, секако, како некои од македонската политичка сцена на пр. Зинго, Трајанов, Андов итн. за тоа требаат пари, а ако се соберени од граѓаните е уште полесно....

Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:46
drasko

nesto za sdsm da kazes?
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:51
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


zar ne mu pomagas so ovoj cin na B.C. i vo krajna linija na Grcija?

Idese na protesti, a sega ovde bitkata ke im ja prepustis so belo znamence...


imas u Vero. 42 denari. grcka boja - top.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 00:25
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

drasko

nesto za sdsm da kazes?


Благодарам за новиот ник „драско“ би можело да ми се допадне,....

СДСМ не ги видам додирните точки,....., но изгледа на Груевски на глава ќе му се истури народот, оној истиот од кого ги црпе националните емотивни чувства!.... не може секогаш да го набедуваш народот(граѓаните на МАКЕДОНИЈА дека по дифолт самите се криви за својата судбина) интересно размислување, најдов дека сам себе си се восхитувам на мислите.....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 00:34
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


zar ne mu pomagas so ovoj cin na B.C. i vo krajna linija na Grcija?

Idese na protesti, a sega ovde bitkata ke im ja prepustis so belo znamence...


Ти навистина немаш основе поим! Прво и основно јас не одев ни за ВМРО ни за СДСМ на протести туку за твоја информација одев за Македонија! И ке те замолам да не ми реплицираш повеке...не сакам да разговарам со некој олку нафуран тип.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:06
Зарем државата ќе ја "продаваме" на шиптарите....???
Предвидувањата се дека доколку одат ДПА и ДУИ заедно на избори би имале преку 30 пратенички мандати......
другиот мандат колку би имале ...... преку 40?????
ц ц ц ц ....... не би сакал да излезам на избори....но само заради тој факт ќе одам........
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:13
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Зарем државата ќе ја "продаваме" на шиптарите....???
Предвидувањата се дека доколку одат ДПА и ДУИ заедно на избори би имале преку 30 пратенички мандати......
другиот мандат колку би имале ...... преку 40?????
ц ц ц ц ....... не би сакал да излезам на избори....но само заради тој факт ќе одам........


Преку Липково до Струга, дали нешто ова ти значи, излези на избори па гласај како паметот ти советива....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:13
Originally posted by dras dras напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Зарем државата ќе ја "продаваме" на шиптарите....???
Предвидувањата се дека доколку одат ДПА и ДУИ заедно на избори би имале преку 30 пратенички мандати......
другиот мандат колку би имале ...... преку 40?????
ц ц ц ц ....... не би сакал да излезам на избори....но само заради тој факт ќе одам........


Преку Липково до Струга, дали нешто ова ти значи, излези на избори па гласај како паметот ти советива....

а ти шиптар си????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:21
нема факт кој ке ме натера да излезам брат...се дур не дојде некој асален..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:24
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

нема факт кој ке ме натера да излезам брат...се дур не дојде некој асален..

не се работи за тоа дали некој е асален......
за мене доволен е фактот што шиптарите се повеќе заземаат "зафат" т.е. се котат и во собранието.....
не сакам они да утре управуваат со мене.....попрво би бил мртов отколку тоа да се случи
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 10:30
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Против предвремени избори сум а и нема ни да излезам да гласам...искрено периодов само мислам баш на тоа какви бои за јајца да земам ..немам време да му ја мислам ни на Груевски ни на никој . Гледам тој па мисли на мене...што има да мислам јас кога никој не мисли на македонскиот народ од нив..затоа се викаат државни дадилки ...мада јас појке би рекла дека тоа се луѓе кои сакаат Македонија да ја направат една голема масовна гробница.
П.С. не барам никој да се сложи со мене :)


zar ne mu pomagas so ovoj cin na B.C. i vo krajna linija na Grcija?

Idese na protesti, a sega ovde bitkata ke im ja prepustis so belo znamence...
Ти навистина немаш основе поим! Прво и основно јас не одев ни за ВМРО ни за СДСМ на протести туку за твоја информација одев за Македонија! И ке те замолам да не ми реплицираш повеке...не сакам да разговарам со некој олку нафуран тип.


ne mora da repliciras ako ne sakas...

samo sakav da pojasnam deka ako tolku ti znaci makedonija, ke izlezes na izbori. barem ke glasas za onie koi ne go menuvaat imeto. vaka ostavas prostor da pobedat predavnicite...

taka da poentata bese, jak stik ako si otisla na protest za makedonija, a potoa koga stvarno treba da se napravi nesto, nigde te nema... belo znamence grci...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 11:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

нема факт кој ке ме натера да излезам брат...се дур не дојде некој асален..


BLUEPLAYER GO POCITUVAM APSOLUTNO TVOJOT STAV I IMAS PRAVO DA BIDES RAZOCARANA.

MEGUTOA AJ DA ZEMEME SOVET OD ALBANCITE, EDEN ALBANEC TUKA NAPISA A SITE GO PODRZUVAT A VERUVAM DEKA TOA IM E I NACIONALNO MOTO.

EDNO DETE KOGA SPIE RASTE , A NAROD KOGA SPIE IZUMIRA.

ZATOA AKO NISTO DRUGO DA GI KAZNIME ONIE KOI JA DOVEDOJA OVAA DRZAVA DO PROSJACKI STAP,KOI NI GO SMENIJA IMETO I ZNAMETO.

ZA KRAJ DA ZNAES SE DODEKA NE SE UNISTI OKTOPODOT NEMA PROSPERITET ZA MAKEDONIJA.

VERUVAJ MI DEKA GRUEVSKI USTE NE USPEAL DA SE SPRAVI SO OVIE STRUKTURI I DEKA OKTOPODOT USTE JA KONTROLIRA SKORO CELA MAFISKA STRUKTURA VO DRZAVATA.

VIDE LI STO SE DESI KOGA ODLUCIJA DA SE ZATVORAT TERMINALITE, I CARINJENETO DA SE VRSI NA GRANICA STO SE DESI VO STRUMICA, VEDNAS PRIISOK I PROTIV KAMPANJA.
AKO SI NEUPATENA VEDNAS KE NASEDNES NA EMOTIVNITE POVICI NA ZAEV, MEGUTOA AKO ZNAES DEKA SEKADE VO SVETOT CARINJENE SE VRSI NA GRANICA A NE PO NEKAKVI SI TERMINALI KAJ STO SE PERAT PARI VEDNAS KE TI STANE JASNO ZA STO SE RABOTI, I VO CIJ PRILOG E DA RABOTAT OVIE TERMINALI.

OVA NE E LOBIRANJE NEMOJ POGRESNO DA ME SVATIS ZOSTO NAVISTINA NEMAM NIKAKOV LICEN INTERES ,MOJOT INTERES VEKE GO REKOV NEKOLKU PATI.
SO OVA SAMO SAKAM TEBE I DRUGITE KOI IMAAT ISTO MISLENJE DA VE PODTIKNAM USTE EDNAS DA RAZMISLITE.
POZDRAV DO TEBE ( OZDRAVI LI? )

Изменето од kultuzin - 17.Април.2008 во 11:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.