IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Демаркација на границата со Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Демаркација на границата со Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 222324
Автор
Порака
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 18:16
Originally posted by orlov orlov напиша:

Тешко дека ќе е така како кажуваш. Границата со Косово е дефинирана многу поодамна уште во времето на СФРЈ и е само продолжение на граничниот дел со Република Србија. Што сега Македонија има интерес тоа да го бара? Нема ама баш никаков. Друго е прашањето што под притисок на меѓубародниот фактор е принудена да ја исполни желбата на Косово. 
ok druze orlov toa e tvoe mislenje, pozzz
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 00:13
За да ме демантираш и убедиш дека не сум во право докажи го спротивното. Дај аргументи дека Македонија има интерес за било какво решавање на границата со Косово. 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 13:56
Originally posted by orlov orlov напиша:

За да ме демантираш и убедиш дека не сум во право докажи го спротивното. Дај аргументи дека Македонија има интерес за било какво решавање на границата со Косово. 
" Se sto se slucuva, se slucuva so pricina "
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 18:06
A spored tebe koja e prichinata? Dali voopshto ja ima i dali e realna?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 23:22
Originally posted by orlov orlov напиша:

A spored tebe koja e prichinata? Dali voopshto ja ima i dali e realna?


25% причина...
Homo homini lupus est...
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 04:50

Brojkata NEMA vrska so sekoe prashanje i ne smee kako takva da se ZLOUPOTREBUVA, pogreshno interpretita a pak najmalku pleska vo nos na sekoj chekor i bespotrebno. голема%20насмевка A i taa brojka dokazhano e deka ne e validna, sprema toa i od "tehnichko" gledishte ne e prifatliva. намигнување

Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 10:16
~,,~Dobro storena rabota spored mene ,trebalo toa poodamna da go napravat no shto e tukae edna od retkite zavrsheni proekti kako treba ,kratko i jasno tak-tak ,ovaa go preporachuvam kako primer za reshavanje na ponatamoshnite otvoreni prashanja , Respekt od mene ~,,~Eh kamo taka da se zatvaraat site problemi ce cvetaneроза~,,~




Изменето од Анастеа - 01.Ноември.2009 во 22:24
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 13:32
Цитирај zagor Одговорbullet Испратена: 19.Октомври.2009 во 11:17
...se nasle dve tajfi i ke izigravaat drzavi..vladi...збунетост
megji ke stavaat..moreeee..koga ke ne spukaat srbite eden deeeen..плазење
...iskreno,mila moja bas mi e gajle...!.
ABER DOJDE,ZAGOR E ZIV!!!
...i veto za vlez vo EU ke ni bapnat ...vo 2025 godina!смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 13:36
според ХОРХЕ , имаме две врсти на демаркација ........
една со косовските албанци а друга со србите од белград ......
па во зависност од моментот , таа е признаваме како официјална ....
ХОРХЕ и СЕ ’ е можно голема%20насмевка......... смеење
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 13:41
....a se razlikuva nekoi si 100-na cekori...levo desno..u stvari gore-dole!ako sakame da sitnicime ,za sekoj cekor od megjata..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 222324
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.