IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто исламските држави се најнеправедни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто исламските држави се најнеправедни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 00:45
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Pa normalno deka mu preci...
I sekako deka tie zemji mu odgaraat, pa na del od niv se naogaat nivnite bazi..
A nemoj da bides predavnik na gazdata, sto e so Saudiska A. vasiot najgolem sojuznik...?


hahaha znaci dojdovme do poentata sto e za tebe islam niz site topici te sledam i po pat na prosta logicka dedukcija sama se dovede vo pozicija nesvesno da kazes deka za tebe se samo islamski zemji onie koi go podrzuvaat radikalizmot i terorizmot.

Изменето од zidarski - 28.Февруари.2008 во 01:30
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 09:57
МастерХ, ти не сфаќаш дека јас информациите не ги добивам од западните медиуми, ниту од било кои медиуми. Тоа се информации добиени врз база на лично искуство. Не сум дел од никаква си западна пропаганда. Имам големо почитување за муслиманити и ако ги прочиташ моите постови ќе заклучиш дека многу повеќе ги напаѓам христијаните отколку муслиманите. Но има работи кај муслиманите што не ми се допаѓаат и тоа си го кажувам отворено. Знам дека има непочитување на муслиманите и во Македонија и секаде во светот. Знам дека има непочитување на христијаните насекаде во светот дури и кај нас. Мислам, слободно отвори тема и за тоа. Мене конкретно во моментов ме интересираше вашето мислење за состојбата на Блискиот Исток.
Фала им на оние што ми објаснија неколку работи. Не сакав со темата да ви ја вреѓам верата и затоа извинете ако сепак го сторив тоа. Сепак жално е што вистинската мирољубива вера е потисната од човековата глупост.


Изменето од tofu - 28.Февруари.2008 во 10:02
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:40
A sto e decko za tebe radikalizam?
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.