IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовта има рок на траење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовта има рок на траење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 20:16
Konzerva so riba nema rok na traenje, sto znaci vljubenite treba poveke da ja jadat. Na primer sednat na klupa i megu niv otvorat sardina, pa turat kromidce i posle okako ke se zamezat da se zalapaat.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 21:06
Страста има рок на траење. Од бура која се повторува неколку пати за 24 часа преминува во мирно ветре кое го води бродотголема%20насмевка
Љубовта, не згаснува ако ја има,. Таа се претвора во магнет. Привлекува со голема силина, претопува, асимилира. Полека другите околу тебе забележуваат дека сте двајца, ама размислувате исто, се однесувате исто, едниот знае што ке каже, како ќе постапи другиот.
Љубовта станува мирно море на кое безопасно се плови ( нормално ако од негде не се појават ајкулиголема%20насмевка)
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 09:53
Ima, kako da ne, uste ne mi veruva kako i na pocetokot
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 19:58
Тема: Љубовта има рок на траење


da, da... pisuva na opakovkata...
DeepBlue
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:53
pred se treba da proveris dali e original seriskiot broj, znaci treba da piknes glava podole u sasija i da proveris

Изменето од zbunet - 31.Август.2009 во 23:53
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 23:58
Aha... a posle odredena kilometraza se menjaat hilzni.
DeepBlue
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 00:03
Ljubovta trae dodeka zenata saka, nie muskite ionaka nemame pojma sto sakame  плазење
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 00:14
“Љубовта е величенствена катастрофа-да знаеш дека се залетуваш во ѕид и сеедно да забрзуваш,да одиш во пораз со насмевка на лицето,љубопитно да го чекаш мигот кога работата ќе се оплеска.Љубовта е единственото програмирано разочарување,единствена прекрасна несреќа во која се бара репете...
Љубовта е однапред изгубена битка.На почетокот се е прекрасно,дури и вие.Не можете да си дојдете на себеси од чудото дека сте толку вљубени.Секој ден носи лесен товар чуда....
Во првата година се жените што е можно побрзо...
Во втората година работите почнуваат да се менуваат.Водите љубов се поретко и верувате дека тоа не е ништо страшно.На улица сопругата ви ја заменуваат со сестра...
Во третата година веќе не се спречувате да гледате свежи госпоѓици кои ја осветлуваат улицата.Со жената веќе не разговарате.Поминувате часово и часови со неа во ресторанот слушајќи што се зборува на соседната маса....

                                                   “Љубовта трае три години“
                                                        Фредерик Бегбеде
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 00:17
не туку ми ја цитирај, не туку ми ја раскажувај
туку давај да ја прочитам
денес ја завршив мојата

Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 19:30
ima,sigurno deka ima
koga poveke ne te interesira ,koga go nema ona cuvstvo na peperutki vo stomakot,koga voopsto ne pomisluvas na nego , dali bilo ljubovзбунетост ili mozebi nesto sto mislime deka e ljubovљубов
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 19:34
токму така ........се има свој почеток , но и крај ........
ништо не е вечно па ни љубовта ......... не пишува никаде
колкав и е рокот на траење но затоа може убаво да се почувствува ...
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 18:10
..........sve dodeka trae neka trae i treba da se uziva sekoj mig........a koga ke prestane(a prestanuva) togas sekoj po svojot pat.............
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 18:17
токму така ....... зграпчи го секој миг ........ и уживај во целост и максимално ......... зошто после тоа враќање нема ....... кога еднаш ќе се скине , бадијала лепење ........ ништо не е како првиот ........ пат ........
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 18:23
pa, ne znam ...ama i taa znae da ..."skisne"!намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.