IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Hardware Drivers
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hardware Drivers

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Биа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Биа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 00:38
Originally posted by leverkusen leverkusen напиша:

pozdrav imam eden problem pred 10 dena kupiv lap top od T Home toshiba satellite L450-172
eve ovoj   http://www.t-home.mk/mk/cpe/ured.asp?z=699&idp=934
i sega imam problem ne mozam da najdam nikade drajveri za wireless ima li drug nekoj kupeno ovakov lap top i dali znae nekoj kade da najdam drajveri za wireless


тука имаш oд Realtek

тука од Intel

Ова ти се драјвери за Xp..



Изменето од Биа - 25.Февруари.2010 во 01:00
Touch it Scroll it Close it Click it Cross it Crack it Switch Update it Lock it Fill it Call it Find it View it Code it Jam Unlock it Buy it Use it Break it Fix it. <Technologic>
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 18:06
Za baranje driveri neophodni za sitemot da raboti kako so treba instalirajte Driver Genius Pro, ke go najdete po torentite, i toj sam si bara driveri kakvi se potrebni i si gi instalira. Jas taka pravam, i dosega ne sum imal problemi.

Изменето од Zeksi71 - 21.Август.2010 во 18:07
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Avira Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
System Administrator

Регистриран: 10.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 11:47
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

driver za

LINKSYS WUSB54GC ver.2 - za XP x64

najdov dosta, ali nisto sto raboti!


Дали се снајде или сеуште ти требаат?
http://www.wardrive.net/drivers/linksys
Побарај овде и кажи што направи.
Кон врв
iNFRAG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNFRAG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2012 во 23:45
Ако може некој да ми каже како да го поправам звукот на мојот лап топ. Не емитува песни пуштени од било кој плеер. Единствено нешто што емитува е гласот од микфорон. Значи не е хардверски, туку софтверски проблем. Но не можам да откријам што. Ако има некој искуство со ова нека ми објасни како да го средам. Ова ми се случува на Windows 7.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 00:17
Инсталирај нови драјвери, мене на Виста ми снема звук из чиста мира што се вика. Во device manager барај sound controller така нешто беше има опција за инсталација на драјвери , седмицата би требало сама да ги најде на нет.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
stevce_ris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevce_ris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2012 во 23:34
дечки јас користам една збирка од драјвери добро спаковани само треба да знајте кој што драјвер е потребен оти дава многу непотребни :))
кој сака можи да си ја симне од http://drp.su/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.