IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 686970
Автор
Порака
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 19:54
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by GoXI GoXI напиша:

abe so narod sme ja neznam. neli treba da prizneme deka i pesnata ne bese ubava i izvedbata. E od toa nema nikogas da ne bide. macka nikogas ne pagja na grb.


Изведбата не беше добра?????????????????????? колку и да не ја сака некој оваа нивна музика не може да каже дека изведбата била лоша..со тоа само си докажува дека е музички лаик,и дека нема поима од музика,ни слух ни нишо!!!

Аха, аначи ја за да не бидам музички лаик, треба да се занесувам по некст тајм и по светот да ги просветлувам луѓето како само нивната музика и нивните дела се перфектни?!
На повеќето како што можеш да видиш, ни песната, а богами ни настапот не им се свиѓаше.
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 23:39
Ne mi se dopadnaa ni mene.
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 13:56
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by GoXI GoXI напиша:

abe so narod sme ja neznam. neli treba da prizneme deka i pesnata ne bese ubava i izvedbata. E od toa nema nikogas da ne bide. macka nikogas ne pagja na grb.


Изведбата не беше добра?????????????????????? колку и да не ја сака некој оваа нивна музика не може да каже дека изведбата била лоша..со тоа само си докажува дека е музички лаик,и дека нема поима од музика,ни слух ни нишо!!!

Аха, аначи ја за да не бидам музички лаик, треба да се занесувам по некст тајм и по светот да ги просветлувам луѓето како само нивната музика и нивните дела се перфектни?!
На повеќето како што можеш да видиш, ни песната, а богами ни настапот не им се свиѓаше.


Не ме сфаќај погрешно те молам..не си ме разбрала очигледно..не викам ја дека ти треба да ги сакаш,Некст Тајм или дека треба да ги просветлуваш и да викаш дека музиката нивна е најдобра и најперфектна..се е ствар на вкусови,се надевам се согласуваш со ова!!мојата поента не беше да убедувам јас некого да ги сака или не..мојата поента беше да кажам дека од музички аспект(пеењето беше апсолутно на место и како што треба,без ниедна музичка грешка,без ниеден фалш,или промашен тон)!!!Иам големо знаење за музика и се школувам музички па затоа и ти тврдам дека беше се како што треба!!А за настапот,или песната каква била,тоа не коментирам,пак ќе кажам дека е ствар на вкусови!!А за тоа дали на повеќето им се свиѓало од форумот не знам,ја гледам коментари од цела Македонија,и повеќе ми преовладуваат позитивните!!позз голем

Изменето од Eli - 20.Мај.2009 во 13:58
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 15:16
pa nekoi pesni poradi nastapot barem vlegoa vo finale...
znaes so velam
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 11:32
abe luge site znaevme deka next time ne se dobri za evrovizija....
Кон врв
abracadabra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abracadabra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:30
Јас мислам дека не треба повеќе да се бламираме и да се откажеме од Евровизија.Како прво тоа е чиста политика - се гледа кој на кого му дава поени.Како второ,во Македонија како по некое правило во текот на годината се појавуваат и убави песни,лесни и певливи прави Евровизиски,а кога треба да се бира за Евровизија стално затупуваат со некој безвезни песни што ни после 20 слушања не ти се допаѓаат.И како трето,не дај Боже ние да победиме,ќе бидеме забележани во историјата како најлоши организатори!Немаме нити сала за тоа нити било што друго,кој ќе врши пренос - МТВ?!?
Хммм...можеби си во право,а можеби и не!?!
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 10:11
aaaaa ne se soglasuvam so tebe abracadabra. Nie cheskil da pobedime ke izgradime i sala i se....a prenos sekako mtvнамигнувањеnie sme dobra drzava ama evrovizija e kako nekoja politikovizija za toa si vo pravo. I neznam nemame sansa za pobeda....osven ete na detskiot evrosong e na toj visoki plasmani dobivame.....nekoj ke rece deka toa ne e bitno ama bitno e....ete decata pogolem uspeh od nas vozrasnite....

Изменето од ВАЖНА - 31.Мај.2009 во 10:12
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 686970
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.