IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Русија им се закани на ЕУ и НАТО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Русија им се закани на ЕУ и НАТО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 11:41
Дмитриј Рогозин

 

Русија никогаш нема да примени воена сила во решавањето на проблемот на Косово, изјави денеска постојаниот руски претставник во НАТО, Дмитриј Рогозин.

„Примена на сила, се разбира, никогаш нема да има“, рече Рогозин во интервју на телевизискиот канал Вести.

Рогозин така одговори, како што пренесува РИА Новости, на молбата да ја прокоментира „неправилната интерпретација во некои медиуми на неговата изјава на видео-конференцијата Москва-Брисел одржана на 22 февруари“.

Некои медиуми, повикувајќи се на изјавата на Рогозин за ситуацијата околу Косово, јавија дека тој допушта примена на сила за воспоставување на меѓународното право, што предизвика бурна реакција во САД.

Рогозин ги посоветува американските претставници да се користат со доверливи, а не сомнителни извори на информации.


 

Kakvo nedorazbiranje... ama dobroe koga rabotite ce si dojdat na svoe mesto, samo steta za onie koi sonuvaa, ova mozebi ce gi probudeнамигнување

Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 11:42
Originally posted by moira moira напиша:

Ve citam i nikako ne uspevam da ve razberam. Zboruvate za Rusija so takov zar, nevideno... i uste navivate i najverojatno posakuvate da se ostvari upatenata zakana. Ne mi e jasno. Za sto se raduvate, na nova vojna vo koja nie ke bideme zrtvi, bidejki USA i Rusija nema sansi da zavojuvaat direktno megjusebe, od prosti pricini sto toa bi bilo kraj i za ednite i za drugite, a sekako i za site. Kade vi odi pametot, navistina ne mozam da razberam. I za kogo navivate voopsto i za sto?



Ne zboruvam bas so nekakov zar za Rusija, no jas navistina ocekuvam deka Rusija nema da ostane indifirentna i deka navistina nesto ke napravi zatoa sto taa moze i ima mok da napravi.

Bidejki pravdata vo ovoj slucaj e navistina na stranata na Srbija, mozebi zatoa se uste i se dava vreme na Amerika da si se povlece. Ne e gnevna samo Srbija, nitu pak Rusija preku drugi saka da vojuva so Amerika. Da ne recam cel svet, ama 90% od Evropa e gnevna od ovoj cin.

Duri i onie desetina drzavi cii vladi go priznaa Kosovo, narodot im prefrla poradi priznavanjeto, zatoa sto kako sto site znaeme , se prekrsija site megjunarodni pravila. I onie koi ne se zasegnati ili im e gajle dali Kosovo ke bide drzava ili ne, isplaseni se od faktot deka se se odviva mimo megjunarodnite dogovori.

Pa poglednete gi dyri sega albancite sto zboruvaat - ma kakvi ON, AMERIKA se moze i se ke sredi.

Jas licno i voopsto makedonskiot narod ne saka vojna, no otstapkite pod prisila i so cel - ajde samo neka bide mirno - veke na site im se preku glava.

Ako nekoj ja slusa profesorkata Vankovska treba navistina da se zamisli malku poveke, bidejki ako se pravime i ponatamu slepi , ke bide prekasno koga ke se osvestime.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:13
Вракајте се на темата, сите постови кои се надвор од темата ке бидат избришани!!!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 12:45
Originally posted by moira moira напиша:

Вракајте се на темата, сите постови кои се надвор од темата ке бидат избришани!!!
 
Tebe ti smeta shto lugeto se NADVOR OD TVOETO razmisluvanje na ovaa tema a NE zatoa shto voopshto se nadvor od temata????  изненадување  Pa chitaj ubavo deka SITE bash ubavo si pishuvaat na temata!!!!
 
A ti sto sakash DIKTATOR da izigravash toa e drugo - pa site tvoi NE ISTOMISLENICI U "KOMORA"!!!!
 
Ne mi se dopaga tvojov nachin na komunikacija so chlenovive.  A znam deka NE SUM nitu prv so vakvo razmisluvanje. Nie SME TUKA ZA ZABAVA PRED SE....A NE ZARADI TOA SHTO SAKAME DA BIDEME VO NEKOJ RAJH-CLUB....kade mama moira non-stop ke ne potsetuva deka e vreme za u krevet.  голема%20насмевка
 
 


Изменето од borec - 25.Февруари.2008 во 12:47
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 13:03
Te molam, ne tuku se buni za djabe pred da procitas se sto e napisano....сите постови кои се надвор од темата ке бидат избришани!!!
ovoj del si go preskoknal.......a postovite sto bea nadvor od tema navistina gi izbrisav.
I te molam ne me analiziraj.
Mene voopsto ne mi smetaat razlicnite razmisluvanja od moeto, naprotiv me raduvaat, zatoasto toa e nophodno za razvivanje na diskusija, no diskusii nadvor od tema kavi sto se pravea, nema da se toleriraat!

Pozdrav


P.S. Inaku postot so opomena stoi za da vidat onie clenovi ciisto postovi bea izbrisani, zosto se izbrisani!

Изменето од moira - 25.Февруари.2008 во 13:11
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 13:11
Originally posted by moira moira напиша:

Te molam, ne tuku se buni za djabe pred da procitas se sto e napisano....сите постови кои се надвор од темата ке бидат избришани!!!
ovoj del si go preskoknal.......a postovite sto bea nadvor od tema navistina gi izbrisav.
I te molam ne me analiziraj.
Mene voopsto ne mi smetaat razlicnite razmisluvanja od moeto, naprotiv me raduvaat, zatoasto toa e nophodno za razvivanje na diskusija, no diskusii nadvor od tema kavi sto se pravea, nema da se toleriraat!

Pozdrav
 
E pa trebashe togash i tvojot post so opomena da go izbrishish za narednite "analitichari" kako mene da ne znaat deka imalo neshto za preskoknuvanje - vaka si mislat deka se e na pravo i bez preponi.  голема%20насмевка смеење
 
Pozdrav големо%20гушкање
 


Изменето од borec - 25.Февруари.2008 во 13:17
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.