IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Пари...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пари...

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пари...
    Испратена: 05.Февруари.2008 во 20:07
dali znaete kolku pari imame vo drzavata koi mozat da se primenat za celi


odgovorot moj e kolku sto ima vrednosni proizvodi
sto znaci ako kolicinata na proizvodite se stremi kon beskonecnost togas drzavata e prebogata
a dokolku kolicinata na proizvodite vo drzavata se stremi kon minimum bez razlika kolkavi cifri imaat grajdzanite na smetkite drzavata se smeta za mnogu siromasna


pa kaj nas imame milioneri a nema sto da kupat tie milioneri so milionite


pa ispajdza deka i milionerite vo makedonija spajdzaat vo grupata na pitaci milioneri
    toa e isto kako nekoj da te ostavi na mesecina so poln kufer pari

eve edna slucka
-razgovarav so mnogu bogat gazda koj isto vremeno e i fabrikant na nevredna fabrika i mu postaviv edno prasajne

    -koga imate tolku pari zosto ne kupite tehnologija i se razviete vo gigant

a toj odgovori
   -strancite koga mi prodavaat tehnologija mi ja naplajcaat 100 pati poskapo pa taka da jas ako treba da kupam tehnologija za stampajne na el.plocki   tie taa tehnologija ke mi ja naplatat
   kako da kupuvam kosmodrom

sto znaci parite od nasite milioneri vazat samo za jadejne piejne i droga odnosno sporedni raboti


Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 17:29
 
 
   парите...доаѓаат и си одат..
   зависи од личноста ...како располага со нив...
Кон врв
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 17:33
Originally posted by blashka blashka напиша:


 

 

   парите...доаѓаат и си одат..

   зависи од личноста ...како располага со нив...

ova me asocira na zenite doajdzaat i si odat i za toa si vo pravo
a sto se odnesuva do temata koja ja otvoriv za parite kaj tie lujdze bas ne si odat ama za zal so niv nisto nepravat.........
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 18:29
Spoznav deka mi falat 50 000 evra, a imam da vlozam samo 100. Ideja ?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 18:34
оВА СО НАШИТЕ ГАЗДИ МЕ ПОТСЕТУВА НА ОНА „ИМАМ ЖЕНСКА АМА НЕМАМ КАЈ ДА ЈА НОСАМ!“
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
analiticar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај analiticar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 19:16
sekogas koga nekoj ke otvori tema mora nekoj da ja pomesa so nesto nadvor od temata
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 03:41
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:


 

 

   парите...доаѓаат и си одат..

   зависи од личноста ...како располага со нив...

ova me asocira na zenite doajdzaat i si odat i za toa si vo pravo
a sto se odnesuva do temata koja ja otvoriv za parite kaj tie lujdze bas ne si odat ama za zal so niv nisto nepravat.........
 
каква споредба...намигнување...ако со парите располагаш добро и паметно...
повеќе ќе доаѓаат отколку што  ќе си одат...
ако со жените добро постапуваш...ќе доаѓаат и ќе остануваат.трепкањесреќа
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 11:28
cuvaj si gi dobro tie 100 , so ulaganje kaj nas moze i bez niv da ostanes
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 21:53
parite se otepuvacka...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 00:40
...зарем во македонија има пари за бизнис,...освен ако се исклучи јадењето, пијачката,...и останатото,..„odnosno sporedni raboti“...на пр. дрогата!?....бизнис или криминал или обете!?....
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 15:46
Во државава ниту знаат колку пари имаме, колку кој на кого должи, ниту како да се извлечеме од бељава во која заглибивме ( станвме последни во Европа?).А каде бевме до пред пет години?
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.