IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што би направиле кога би го вратиле времето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би направиле кога би го вратиле времето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 232425
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 20:15
da !! koga bi go vratila vremeto nazad.......
ama so edna mnogu vazna rabota......
da go vratam vremeto ama so "ovoj pamet" sega.....
ako ne go imam" momentalniov" pamet.......
gjabe......
se vrakja vremeto ....se vrakja stariot pamet........
i pak istoto ke se sluci......
i to e to........stvar veke videna .......
de ja vu !! не%20знам


Изменето од bijonse1 - 08.Мај.2009 во 20:17
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 21:18
bi gi isklucila semaforite :(
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 21:25

bi biral kade da se rodam голема%20насмевка

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 21:38
isto i ja,...bi gi oteral moite,..shto podaleku od tuka!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ANTEROS Кликни и види ги опциите
Група
Група

Seeker

Регистриран: 06.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANTEROS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2010 во 12:06
Еее, да го вратам времето ама да ми е овој памет, мислам дека многу работи попаметно ќе ги направев, немаше да имам толку погрешни избори во животот.Ама кога ќе видам каде ме донесоа токмѕ тие избори и што имам како резултат, си викам дека и не е така лошо
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Онлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2014 во 00:10
Ќе пишувам со уште два-три реда он лајн членови на форумов плазење

Најмногу членови биле онлајн 304, 17.Ноември.2013 во 18:03
Членови онлајн: Gabriela_S


Изменето од Gabriela_S - 01.Декември.2014 во 00:14
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2014 во 11:48
ne bi se zapisala na fakultetot sto go studirav:)
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2014 во 18:40
нема многу работи што би сакала да ги променам. задоволна сум од сите потези што сум ги превземала за да стигнам овде каде што сум и каква што сум сега.... единствено што би сменила е времето кое не сум го поминала со најблиските...кога си помлад,животот е пред тебе,трчаш насекаде обидувајќи се да го искористиш до максимум целото време на светот само за себе...мајка ти,татко ти,баба и дедо се составниот дел од твоето секојдневие,не обврнуваш внимание многу на нив затоа што знаеш дека кога ќе се вратиш дома-тие се тука,дедо и баба со чајчето од липа ,седнати пред тв во 19 и ги коментираат вестите; мама и тато се исто тука,тато те моли за партија табла додека мама мати пак некоја торта со миксерот...нормално,немаш време ни за чај од липа ни за партија табла, ни да лизнеш од тортата-те чекаат другите работи кои тогаш ти биле најважни...е тоа би го сменила...да можам да седнам на чаша чај од липа и да свртам парија табла со татко ми..би ги гушкала повеќе,почесто би им кажувала колку ги сакам,колку ми е полна душата кога е полна куќата..ете,тоа би го направила
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 19:56
Времето е бесплатно,но е бесценето.
Не можеш да го поседуваш,но можеш да го користиш.
Не може да го задржиш,aма можеш да го потрошиш.
Откако ќе го изгубиш никогаш не можеш да го вратиш назад.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 232425
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.