IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Fotografika група на Flickr
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Fotografika група на Flickr

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 02:22


vo pravo si za toa deka ako se otkazes od 10 kafinja ke odvois 1000 denari za toa, no rabotava e dali tie 1000 denari ke gi vratis nazad? :)
dali imas nekakva dobivka ...
inace za razlika FLICKR od DEVIANTART e druga prikazna ,tamu mozes da pratis neograniceni fotografii ,ama sepak ne se zalam i flickr se dobri , samo me interesirase od toj PRO akaunt sto dobivas :)
poz..

Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 02:58
Originally posted by coolio coolio напиша:



vo pravo si za toa deka ako se otkazes od 10 kafinja ke odvois 1000 denari za toa, no rabotava e dali tie 1000 denari ke gi vratis nazad? :)
dali imas nekakva dobivka ...
inace za razlika FLICKR od DEVIANTART e druga prikazna ,tamu mozes da pratis neograniceni fotografii ,ama sepak ne se zalam i flickr se dobri , samo me interesirase od toj PRO akaunt sto dobivas :)
poz..


koristam i Deviant i Flickr
Imav pro account na deviant a sega eve i na flickr
vo sushtina ne dobivash mnogu se raboti za merak :) i igrachki
A Gjorgji e vo pravo ako ti e za portfoliot ne ti trebaat 1 000 000 fotografii
dovolni se 10-tina za da nekoj vidi shto pravish i shto mozesh.
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 11:30
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 11:55
Многу добар избор!!!
Не видов ниту една фотографија чие место не беше таму!
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 12:11
Одлична презентација
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 17:35
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 17:53
Vo National Geographic grupata se delat nominacii. Tie sto imaat minimum 5 nominacii idat ovde
http://www.flickr.com/groups/83374492@N00/discuss/72157600094664028/

Janus i Bobi vekje imaat po nekolku fotografii tamo, vo ostra konk*rancija намигнување
Tuka idat tie so 10 nominacii
http://www.flickr.com/groups/83374492@N00/discuss/72157603728556607/

A, tuka Branko im skrshi kichma голема%20насмевкаголема%20насмевка
http://www.flickr.com/groups/portrait_classics/discuss/72157604077341038/


Изменето од Tegla - 14.Март.2008 во 17:53
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:45
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Uzhivajte

http://www.flickriver.com/groups/fotografika/pool/interesting/


Odlicno! Na vakvo nesto mislev koga pred 2-3 nedeli pisuvav deka treba da napravite poostra selekcija.
Iskreno, na vase mesto,  jas bi otfrlil uste 30-40%. Verojatno ste se obiduvale izborot taka da go napravite za site da bidat gore-dole podednakvo zastapeni .


Изменето од aboskovski - 14.Март.2008 во 19:46
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:58
Redosledot e avtomatski po nekakov algoritam na "interestingness". Pojma nemam kako e toa. Inaku tamo se site fotografii od grupata. 
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:42
Originally posted by Bob Rock Bob Rock напиша:

Komentarite na fotografika na flickr se na-ti daj-mi,shto ne gledam deka e grev....ako ne obrnuvam vnimanie na nekoi,zoshto pak tie da mi obrnuvaat vnimanie mene... nekoi ne gi poglednuvam voopshto(a imaat fotografii shto mi se dopagjaat) zatoa shto ni tie ne mi obrnuvaat vnimanie mene...toa e razbirlivo i normalno...za foto idividi ne mi se pravi muabet,zoshto mislam deka sega funkcionira po avtomatizam..nema administratori ,nema nishto..taka da e glupo da se pravi muabet za nekoi ziria(vo drugata tema na forumov) dodeka idividi ne se reorganizira odvnatre...djabe se muabetive po forumov..pozdrav



se slozuvam...намигнување


Изменето од branko_k - 18.Март.2008 во 23:43
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 12:15
prezentacijata vi e ODLICNA
moj sovet e da otfikarite barem edno 30%, da ide ushte postegnata...moram da vi kazam deka fotkite se odlicni
moite iskreni cestitki
не%20вреден
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
photo-soulz Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај photo-soulz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 17:18
Sasho fala za dobrite zborovi :-)
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 00:20
There it goes јинг%20јанг
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.