IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - 5-те најчести грешки во една врска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

5-те најчести грешки во една врска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 23:29
1-посесивност
2-недменост
3-самобендисаност
4-љубомора
5-лоша комуникација
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 16:40
mislam deka greskata e sto ne se trudime da go zapoznaeme partnerot podobro, a ni toj nas.Zivoten primer e bivsa(mi) so koja raskinav od pricina sto devojkava se skoncetriruva samo na edna stvar u zivotot.Na pocetokot toa bev jas i ni bese super zosto bese zaljubena preterano a mene toa mi laskase pa idev so nea.(plus i jaka putketina bese).Otkako se vraboti si ja stavi karierata na prvo mesto ,sto e vo red, no ne do toa nivo.Pa i jas rabotam ama znam za STOP. Sfativ deka devojkava ili ke se koncentrira na deckoto ili na drugarkite ili na rabotata, ama ne e sposobna da zonglira so trite. Da razmisluvav malce porano nemase da izgubam 2 godini so nea , ama ne mi tekna deka i drugarkite gi bataluvase i gi gledase ednas mesecno koga se fati so mene.Sega otako rabotata i e na prvo mesto normalno deka i mene ke me stavi u gepek, isto kako i drugarkite prethodno.JEBIGA ZIVOT TECE DAJLE
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 17:01
била сум во врска со три потполно различни особи...
и во трите врски...една од основните грешки беше:
премногу внимание...им одавах...на врските и на особите...грешка 1.
друго---jас сум особа коjато се сомнева во се и во секоj...па тоа води до лjубомора...грешка 2.
 мислеjки дека се ми набарале слабото место---се обидеха да доминираат во врската...каде со привидно безразличие, каде со налагане на волjа...грешка 3.
предолга толерантност или както се кажува трпимост...грешка 4.
и накраj неприфакjане на фактот дека се е завршило...и
бескраjно досадуване со телефонни повици, звонене на врата...причекуване пред дома...и т.д. и т.д....  Грешка 5.





Изменето од pagane - 01.Ноември.2009 во 13:09
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 13:07
najcesto nedovolna zrelost i podgotvenost za zrtva od strana na edniot a mozebi i dvajcata partneri,mozebi i strav od useh na istata,kojznae...se e mozno
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 11:13
недоверба... инаетење,... па па па,... доволни се овие две
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 16:37
Лошата комуникација е непријател број еден во една врска,потоа взаемната недоверба,чести отстапки на еден од партнерите при носење на заеднички одлуки,патолошката љубомора секако...никој не сака некој постојано да му дише во врат некому и несогласување на интимен план.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 22:27
Никогаш не ми било јасно зошто луѓево во врска се караат толку? Мислам, океј се кавгите т.е рчкањата, малце за запршка, ама баш онака... карање... без причина -тоа ми е веќе мрднато. Што мајка бараат заедно, ако не можат да најдат заеднички јазик?

Ја неам такви проблеми, да не се разбереме погрешно.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 22:35
nema greski ako e dobra vrskata
vivi
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 11:25
Од кога ке се разделат тогаш сите сваќаат каде грешеле..Предходно не се приметува многу...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 16:34
љубомора и постојано карање за ништо...

мислам ова се најчести...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.