IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - SHUMOT I KAMERITE
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

SHUMOT I KAMERITE

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 04:00
Originally posted by Sanja84 Sanja84 напиша:

WOW jasmina ма%20ајде....Zoki i Bobi blagodaram i na dvajcata.Jas pa imam mal problem...Monochrome opcijata bez dodaten filter ili toning effect -  mi dava SEPIA! лутинаNekogas funkcionira i kako sto treba i si dava realno B/W!...Prvo mislev deka se lazam i deka nadvoresnata svetlina vo koja sto sum pregleduvala na dispej mi stvarala konfuzija za boite...no vo kompjuter bile isto SEPIA...i....od sto zavisi ova kako ke i tekne na kamerata?


Kakva kamera koristish?

Proveri si gi setinzite.

Vidi sluchajno da ne imash nekade chekirano filter vo nekakva "zakopana" opcija. Sporedi ja kamerata so ista takva od nekoj chlen vo MS, klonirajki gi istite setinzi.

Ako i pokraj se problemot ostanuva perzistenten, togash verojatno imash nekakov problem so softverot, pa ke mora da se javish do najbliskiot servis provajder.

Mene lichno ne bi me sekiralo toa tolku mnogu se dodeka ne ja afektira bojata vo "normanite" sliki. Crno-bela varijanta mozhesh sekogash da napravish vo PS.

Изменето од Zoran K - 18.Декември.2007 во 12:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.