IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sony Handycam DCR-VX2100
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sony Handycam DCR-VX2100

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Sony Handycam DCR-VX2100
    Испратена: 10.Ноември.2007 во 13:03
mi treba mislenje od korisnici na

Sony Handycam DCR-VX2100

vo pogled cena, performansi, kvalitet, dobri i losi strani. pozdrav

Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:25

Што сакаш да си набавиш оваква камера?збунетостнамигнување

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 14:31
Јане, ако се мислиш да си ја земеш камерава за тебе, нај искрено ќе ти кажам, немам прочитано лош збор за ова камерче. Сметам дека во неговата класа нема подобра камера, иако сум Canon фан.голема%20насмевка Ич не се двоуми за тие пари подобри перформани здравје.
Најдобрата мини ДВ камера, според мене.намигнување
Знаеш како ја викаат северно од нас? Кралица ночи!
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 09:34
poslednovo mi se dopadna...среќасреќасреќасреќасреќасреќасреќа
najverojatno ja zemamголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 09:22

Со здравје да си се служиш ако си ја купиш, па ќе дадеш да ја ѕирнеме, нели? намигнувањеголема%20насмевка

Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 12:04
Jane taa kamera e ista so Sony PD-170. 170-kata ima povekje od 2100 - XLR balansirani vlezovi za mikrofoni so fantom, ima DVCAM mod i na 170-ka Sony davase wide angle adapter od fujinon. Ne znam dali na 2100 ide vo cenata wide adapterot. Mikrofonskite vlezovi ne ti se bitni ako ne snimas cesto intervjua (TV emisii i dokumentarci). DVCAM modot isto taka ne e biten na kvalitetot na slikata, biten e za transport i mehanika. Dodeka wide adapterot e super rabota.
Muabetot mi e deka VX 2100 e seriozna kamera. Manuelni kontroli. ND filter. Dobra lekja. I koga se pojavi bese car za low light. Bateriite drzat mnooogu. Mana i e toa sto e loso balansirana za podolgo snimanje od raka. Ti treba nekakov support za od raka snimanje podolgo vreme.

Jas go imam postariot model - PD 150, koj e kako VX 2000. Mozam da ti ja dadam na den dva da si poigras i da ja probas.

Inaku Sony si e Sony vo odnos na celokupen kvalitet. Jas samo 2 pati godisno i ja cistam glavata i eve 6 godini me sluzi bez nikakvi problemi - da cuknam vo drvo.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 13:25

Ееее хеееее! Па ако е за играње и јас сакамголема%20насмевкасреќасреќасреќасреќа.

Јане не ни кажа, мислам ако не е тајна, за која цена ти ја понудиа?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 18:05
Ajde, bas bi sakal da vidam dali kje legne na tvojot stedikem
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 09:08

Договорено. Само уште ден и час да договориме.

Може на пример во недела а саатот дополнително ќе го дефинираме.
Нема зошто да не легне на стедикамот, направен е да биде прилагодлив така да мислам дека нетреба да има никаков проблем. намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,609 секунди.