IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА СВАДБА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА СВАДБА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 349350351352353 441>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:24
Originally posted by IQ IQ напиша:

ama forumski ne e zenet, ova e drug svet, ovde ne e zenet
 
А мори, вдовец сум.....значи ерген.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:25
e da de, vo isto vreme napishavme i zatoa taka ispadna, ne e bitno

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:30
...svadbariiiiiiiiiii, kaj se izgubivte...?
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:34

ФОРУМСКА СВАДБА

 

Драги форумџии,

 

оваа тема ја отворив сосема случајно на 29 октомври далечната 2007 година во точно 13:23.Не очекував дека ке има толкав интерес за една толку безвезна тема,НО на луѓето им беше досадно и решија да се приклучат на идејата за свадба. За кратко време беа наполнети седумдесетина поста,каде што повекето форумџии се пријавија за своја улога.Од тоа време,па наваму,развојот на темата може да се подели на 3 периоди.

 

1 период: Ова е периодот кога темата беше сеуште свежа и секој се пријавуваше за се.Некаде кон крајот на овој период веке имаше план за дупла свадба.Едниот пар беа Blueprayer & Str8up,а другиот пар бевме јас (Izzie) & Agapi.Се се одвиваше одлично,беа избрани место време и се тоа...АРНО АМА се појави нов член на форумот – Biserna_Devojka.Почнавме да се шмекаме ииии на крај откажав свадба од моја страна.Блу и Стрејт исто откажаа. Интересно е што во овој период имаше активно реметење на нина1,дури и наменски се појави тема,со цел да се ослободи свадбарската Јас и Бисерна се пријавивме за старосват & старосватица и оттогаш состојбата не е променета..Темата замре за првпат.

 

2 период: Верувам дека овој период е најмачниот досега.Веке се решив конечно да ја организираме свадбата,и започнав со формирање на прва постава.Имаше интерес и се тоа АМА немавме кандидат за младоженец.Полека но сигурно се пополнуваше листата,но главните фаци ги нема.По некое време дојде уште еден нов член,BlackDevil,кој не толку самоиницијативно се пријави за младоженец.Сега немавме кандидатКА за невеста,па се решивме во здружена акција да ја збркаме Моира.Акцијата беше предводена од тројца форумџии – Јас,BlackDevil и OUST.Беше испеана серенада (Како Вардар),беа наполнети десетина страни со молби и убедување.На крајот повторно не успеавме да ја убедиме милата Моира да се омажи.По исцрпувачкото “војување“,се се откажавме од идејата.Најмногу што добивме беше титула “најголеми џентлмени на ИДИВИДИ“.По овој “пораз“ темата замре по вторпат.

 

3 период: Сегашност.Ја воскреснав темава по трет пат полн со надеж дека конечно ке успееме да ја одржиме свадбата.Сеуште нема кандидати-ки за младоженец & невеста,но имам чуство дека сега ке ја најдеме правата банда.

 

 

Искрено ваш,

Izzie

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:36
nishto od biznisot

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:38
Ama kako nisto?
Izzie ne se otkazuvaj
so zdruzeni sili do mladozenec i nevesta
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:38
ајде сите за работа одма фаќајте се......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:41
Фаќајте се, фаќајте се..........
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:46
...mene mastiloto mi se zasushilo...matichnata kniga pajazina fatila, a pecatot, so called mur se raspadnal...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:47
...Izzie, zosto najmachen period bil koga sakavte mene da me mazhite...?...bash bese vozbudliv i dramaticen...no granny ne me dade...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:49
тебе ти беше возбудлив,после тоа се осеќав ко америте после Виетнам плазење
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:51
Cekaj jas da ja rascepkam malku temava...
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:52
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Cekaj jas da ja rascepkam malku temava...
 
Ти..пази каде чепкаш.
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 02:54
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Cekaj jas da ja rascepkam malku temava...

ке се изненадиш што се ке најдеш!плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 349350351352353 441>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,719 секунди.