IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Times 1919
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Times 1919

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:30
 Дайте нещо интересно и сериозно- иначе взе да става досадно.тага

Защо не се коментира върху поста на m_g_? Това е сериозен пробив в темата. Пък и много естетичен на вид пост, освен,че се опира на фактологията. среќа


Изменето од pagane - 29.Октомври.2007 во 12:31
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:31
Originally posted by pagane pagane напиша:


Взема ми го от устата. Щях да го кажа още като я видях. Опитах,доверявайки се на възможностите си в английския език  и това,което разбрах е, че просто атакуват противника. Но наемник не гледа годините, нита прави някаква връзка между казано/написано и събития.


А иди и разбери - 3 поста по-напред той самият го е написал:

Originally posted by naemnik naemnik напиша:

OCHIGLEDNO NE ZNAESH DA RAZBERESH U KOJ KONTEKST E PISHANO


в кой контекст да тълкувам написаното в Таймс
В съюзническия контект може би?
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:31
Originally posted by pagane pagane напиша:

 Дайте нещо интересно и сериозно- иначе взе да става досадно.


Odi u Cirkus a ne tuka....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:32
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

Second Balkan War
Part of Balkan Wars
Date June 16, 1913 - July 18, 1913
Location Balkan Peninsula
Result Bulgarian defeat, Treaty of Bucharest, 1913
Combatants
Flag%20of%20Bulgaria Bulgaria Flag%20of%20Greece Greece
Flag%20of%20Serbia Serbia
Flag%20of%20Montenegro Montenegro
Flag%20of%20Romania Romania
Ottoman%20flag Ottoman Empire

Bulgaria against ALL

на румънците да благодарите. Всяка година к*рбан да им правите


За да не стават грешки. Ето този пост имам предвид.среќа
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:35
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

 Дайте нещо интересно и сериозно- иначе взе да става досадно.


Odi u Cirkus a ne tuka....


Виж, наемник, ти тука си домакин, особено като се има предвид,че ти отваряш темата. И ние, като добри гости, се включихме, при това успешно.лутина И вместо да се дърлиме като децата- тя ми каза- той ми рече... вземи защити си я статията.лутина
А що се отнася до цирка, мисля,че ако исках да съм там, - не съм сбъркала мястото.голема%20насмевка
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:42
Originally posted by pagane pagane напиша:


А що се отнася до цирка, мисля,че ако исках да съм там, - не съм сбъркала мястото.голема%20насмевка





Interesno ti e sega
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:44


Виж, наемник, ти тука си домакин, особено като се има предвид,че ти отваряш темата. И ние, като добри гости, се включихме, при това успешно.лутина И вместо да се дърлиме като децата- тя ми каза- той ми рече... вземи защити си я статията.лутина



Изменето од pagane - 29.Октомври.2007 во 12:45
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:45
Originally posted by pagane pagane напиша:


вземи защити си я статията


STATIJATA SE SAMA ZASHTITUVA, AKO JA PROCHITASH UBAVO... AMA TOA E ZA PISMENI LUGJE, U KOJ TI OCHIGLEDNO NE SI BASH NABROJANA...


AJ LETAJ SHETAJ NE MI SMETAJ, PROCHITAJ ILI OSTAVI
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:47
Дойран серия 1 от 1917
три френски колониални дивизии и една английска с 45 000 души личен състав и 400 оръдия предприемат настъпление срещу Дойранската позиция, отбранявана от частите на българската Втора пехотна Тракийска девизия

На 9 и 10 февруари и през нощта на 24 срещу 25 април, на 27 април и на 8 май - всичките отблъснати от Девета плевенска дивизия, макар и цената на големи загуби - около 2 000 души, 900 от които умрели от болести и рани. Съглашенските загуби са над 12 000 убити, ранени и пленени. Полковник Вазов е произведен в чин генерал-майор.


Дойран серия 2 от 1918
На 16 септември 1918 частите на Антантата започват ново масирано настъпление срещу Дойранската позиция, като срещу защитаващата я една българска дивизия с 30 000 души са хвърлени 4 английски и 2 гръцки дивизии с числен състав над 75 000 души, под командването на генерал Джордж Милн. В резултат на двудневните ожесточени боеве Съглашението губи 11 673 убити и ранени и 547 пленени срещу 1 736 убити и 1 000 ранени българи. Цели английски полкове оставят костите си в подножието на върховете Дуб и Кала тепе.

Значи:


1 Тракийска срещу 3 френски и една английска дивизия

1 Плевенска срещу 4 английски и 2 грци

Наемник аз ако бях на твое място щях да потърся дали немам некой дедо или чичко да е се бил на страната на българите при Дойран
щото с тия статии за сърби нема стигнеш далеко




Изменето од m__g__ - 29.Октомври.2007 во 12:51
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:48
ОТКРИХМЕ Й СЛАБОТО МЯСТО.намигнување

ПРОЧЕТОХ И ПОЛЕТОХ, АМА СМЕТАМ ДА ШЕТАМ И ДА ТИ СМЕТАМ.голема%20насмевка
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:50
 Там е проблема - не са си пренаредили приоритети и подредили ценностната система. Да не говорим за слабите им познания по история. Е, за това не са виновни, дължат го на най-близките си- братята сърби.голема%20насмевка
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:51
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


в кой контекст да тълкувам написаното в Таймс
В съюзническия контект може би?


TOA E REPORTAZHA, SAKAL NEJKEL, AMERIKANECOT TAKA GI VIDEL RABOTITE NA VREMETO...

AKO TI IZGLEDA POLITICHKI ZHALI SE NA AMERIKANCITE...


Изменето од naemnik - 29.Октомври.2007 во 12:52
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:51
 m_g_

разкажи им нещо и за това как същия този генерал Вазов, между другото брат на друг велик българин- патриарха Иван Вазов, е бил посрещнат от противниците в Лондон, Велика Британия.голема%20насмевканамигнување
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 12:52
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


в кой контекст да тълкувам написаното в Таймс
В съюзническия контект може би?


TOA E REPORTAZHA, SAKAL NEJKEL, AMERIKANECOT TAKA GI VIDEL RABOTITE NA VREMETO...

AKO TI IZGLEDA POLITICHKI ZHALI SE NA AMERIKANCITE...


Не  само изгледа, ами е политическа.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.