IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најпопуларни стилисти за коса -фризери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најпопуларни стилисти за коса -фризери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 21:34
паа,...... 1500ден за коса......... не би рекла.... збунетост има гладни и болни во светов подобро нив да им ги дадам парите,.... отколку за да си направам фризура која пази,....... ќе ми стои два дена........ трепкањетрепкање повеќе од 500ден...... не давам......... трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 23:32
1500 за фризура платив само кога правев свадба и никогаш повеќе.
Сега се шишам за 300 денари па и тоа ми е многу за шишање.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 19:32

А како не ви е онака шубе да речам кога фризерот/ката ви ја кубат косата, мене само ради тоа не ми се оди на фризер, после ке излезе дека наместо да шиша она депилира пола коса ке ти падне од таквиот груб третман...а повеќето фризери се такви

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
iva_hot69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iva_hot69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 20:24
ja idam u dior i zadovolna sum
Кон врв
јас Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 00:50
najdobra reklama e narodot!decki,ajde da mi pomognete,kazuvajte kaj da se sisam i farbam vo skopje?koj od kogo e zadovolen?posto ja nekako se zaebav i sega si sedam ocajno doma,a se pojavuvam pred gosti so kapce
Кон врв
јас Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 00:55
jas koa se vidov izgledav vaka a frizerot vaka:
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 01:20
 
 
   Сретен Костиќ.......голема%20насмевка
Кон врв
јас Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 01:33
а кај се наоѓа?
п.с нова сум во Македонија али фала ти најмногу!
Кон врв
јас Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај јас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 16:43
OK,ја сега ја видов темава дека била од порано,али ми помогна ептен секој коментар!решив да не се шишам више хаха...диор најверојатно ќе идам па ќе ви пишам опет
thank u all!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 16:46
i shto sega
hm....
na zdravje frizura ... nova ...ako ja napravish...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 22:08
Iskreno ne mi se davaat 1500 den.za edno sisanje..inace mislam deka Sreten e eden od pokvalitetnite frizeri..
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 23:18
Јас не реков дека сум дала 1500 за шишање...дадов 1500 за фризурата за свадба.
Инаку, долгомесечната потрага по фризерка со која ќе најдам заеднички муабет конечно успешно ја завршив.
Замислете,цело време лутав навака-натака,а одговорот ми бил пред нос-т.е. салонот пред зграда.Комплетниот третман за шишање-само 350 денари,а задоволството бесплатно.
Лично,јас не сум слушнала сеуште некој да наплаќа 1500 за шишање,максималната цена што јас ја знам е 800 денари.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 23:30
...АНЃЕЛКОСКИ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Мишичасти Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мишичасти Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:27
Другар ми Јозо...Брицо-триножицо- Мр. Хилтмен... пошо имат три нозе.. жени навалете.... 30 бона у панталона..
Иначе бербер Јозо--упсс стилист(по скопски) ме средвит ко умпрофорец еднуш месецот за 100 денари. Со то добивам 2 кафиња турски- џиџит благи и 4 сати чашитлама муабет.. после тој третман знам кој на кого му дал со аванта, која со кого се издупила, фордон колку евра е и кој со кого ги трампале колите или становите...
Е ова е бербер... а тие скопските...лол
Иначе стилистичкото студио се наоѓа во Крст-Џамија Охрид сити- мојте да најте по пат по бокли сокак се- од ганџа, к*рви, ЛСД, кока, коли крадени и трактори фергусон- дури стигните до студиово...лол
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.