IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најпопуларни стилисти за коса -фризери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најпопуларни стилисти за коса -фризери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
sofia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sofia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најпопуларни стилисти за коса -фризери
    Испратена: 27.Октомври.2007 во 22:52
Кој е најпознат фризер во Скопје,на кого му дозволувате да ви го менува имиџот.
Вреди да се плати за шишање и фанирање 1500 денари 

Изменето од sofia - 27.Октомври.2007 во 22:53
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 10:41
.

Изменето од ACELERA - 18.Мај.2010 во 21:27
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 12:44
PANAS- FOTE I GRACIELA.
pravat cudo od kosata..
people are strange
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 14:10
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Давор (но САМО Давор, не девојките кои работат кај него) од студио DIOR.
Веќе 5 години сум само таму. До сега никогаш не ми ја утнал косата.Шишањето не е скапо, ама другите услуги се.


me interesira dali znaes kolku cini elektronskoto ispituvanje na kosata,korenot od kosata kaj nego?
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 14:27
posledniot pat koga me sisase Davor, bese so tie nozicite na parea za da ja zastitat kosata od pukanjeto na vrvovite.
i moram da kazam deka ima efekt, koj ne probal, go sovetuvam da proba
pozdrav
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 15:13
.


Изменето од ACELERA - 17.Март.2010 во 12:11
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 16:31
Vojo rulz( Secret ) i Igor Govorko -beverlyy hills  3 kat prv e veke poveke god na saemite za frizuri koi sto se od internacionalen karakter намигнување

ok e i Sreten  no ovie dvajca definitivno голема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 16:43
јас што имав еден фризер..немаше потреба да му преобјаснувам како и што сакам...тоа беше Деан ос Силуете...за жал таа тетка му Благица го избрка, пошто она беше лопов а он не...од тогаш одев кај Цаци од која сите се жалеа а мене феномени на глава ми правеше...од кога и она се пресели, отидов само еднаш во бјути центар во трговскиот во Црниче и во Лакме во Автокоманда...добри се ама не ми се по кејф. Морам да ви ги предложам ампулите на хеир лајн...се користи еднаш неделно, а мене од два пати ми направија чудо. невероватно се добри..и многу да не речам ептен брзо ја израснав косата со нив.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 19:15
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:


me interesira dali znaes kolku cini elektronskoto ispituvanje na kosata,korenot od kosata kaj nego?

За жал незнам. Но можам да ти дадм број за да прашаш. Знам дека деколоризација е 1200 зашто тоа најчесто го користев, и фарбање е над 600.


Број имам и знам каде е ама за секој случај сакав да видам дали знаеш,знаеш незгодно ми е да отидам и у лице да го прашам, а после да си излезам и не направам ништо...знам глупаво ама......
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 19:16
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

јас што имав еден фризер..немаше потреба да му преобјаснувам како и што сакам...тоа беше Деан ос Силуете...за жал таа тетка му Благица го избрка, пошто она беше лопов а он не...од тогаш одев кај Цаци од која сите се жалеа а мене феномени на глава ми правеше...од кога и она се пресели, отидов само еднаш во бјути центар во трговскиот во Црниче и во Лакме во Автокоманда...добри се ама не ми се по кејф. Морам да ви ги предложам ампулите на хеир лајн...се користи еднаш неделно, а мене од два пати ми направија чудо. невероватно се добри..и многу да не речам ептен брзо ја израснав косата со нив.


кој хеир лајн???
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 19:17
Јас одев долго време кај Фоте во Панаш,ама еднаш ме зафркна во шишањето и еве веќе 2 год. само за фенирање идам ,а за шишање во Куманово кај Иго
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 19:19
фирмата се вика нели хеир лајн а од ампулите ги користев тие за раси и заштита на коса плус за изгорена коса...за неполни 6 месеци ја израснав мојава  и имам многу убаво сјајно влакно...пробај синди..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2007 во 20:29
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

PANAS- FOTE I GRACIELA.
pravat cudo od kosata..
za stilisti pa i vuk i sreten se ok
isto skolo se site ovie:)
fote sisa fenomenalno
inace
panash predlagam za po otvoreni ljuge a kolku za sovet sekoj stilista nekad stilot ne moze da go pogodi:)
ako bi imal pati za frlanje panach fote ili vuk bi go odbral mislam goran mu bese ime:)
inace berber cairski klasichen:)
 
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2007 во 00:43
jas odam kaj GRACIELA uste od pocetokot koga rabotese kaj ICKO vo 'HEDON'....sega kako tandem so FOTE se stvarno profi...
a za toa skapo...ne znam...so mene se korektni za cenite-redovno odam.
people are strange
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.