IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Што е (или беше) Тоше?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаШто е (или беше) Тоше?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Тема: Што е (или беше) Тоше?
    Испратена: 23.Октомври.2007 во 20:28

АНКЕТА

 
Правам една сериозна анкета и баш ме интересира вашето мислење на ова прашање.
Ве молам за искрен одговор. Благодарам! 
 
Прашање: Што беше Тоше, а што е сега?
 1. Беше обичен човек, а сега е ангел.
 2. Беше едно ниво над обичните смртници, а сега е ангел.
 3. Беше обичен човек, а сега е човечки дух.
 4. Беше Ангел и остана Ангел
 5. Беше Ангел, а сега е Божји Син.
 6. Беше Божји Син и остана тоа.
 7. Друго... (наведете вие)
 
Со почит,
EvAngelos


Изменето од EvAngelos - 23.Октомври.2007 во 20:32
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
pavel_oh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:00
        4. Беше Ангел и остана Ангел
Ако сакаш да бидеш добар Македонец, направи добро за Македонија!
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:09
4. Bese angel i ostana angel
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:14
       Bese Angel,a sega e Bodzji sin
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:18
Numero голема%20насмевка
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:24
Беше Божји Син и остана тоа.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:34
3.  Беше обичен човек, а сега е човечки дух.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ilceder Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:46
5.Беше Ангел, а сега е Божји Син.
Кон врв
maki 2007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 21:49
Pod brojem 3
zivot je jedan
iskoristmo ,ga pametno
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 22:09
Беше обичен човек, а сега е човечки дух.
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 22:12
iako bese obicen covek kako i sekoj od nas, toj bese i bozestvo na nekoj nacin,zatoa sto bese obozuvan od iljadnici lugje.

zatoa jas glasam pod 7 (seuste nemoze soodvetno da se definira spored mene)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 22:27
 1. Беше Ангел и остана Ангел
 2. Беше Ангел, а сега е Божји Син.
  едно од овие две...


Изменето од blueprayer - 23.Октомври.2007 во 22:27
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Patricija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 11:01
Bese humanist,a sega e svetec
tose dusicka
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 11:07
Ma nema zborovi shto moze da opishat shto beshe Toshe....

Toshe beshe kompletna sovrshena lichnost COVEK GOLEM COVEK so GOLEMO SRCE I DUSHA ... koj premina kaj ANGELITE.
Itn...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,358 секунди.