IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - АНГЕЛИНА МАРКУС
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АНГЕЛИНА МАРКУС

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 14:17


многу добар пост пријателе ...

сепак моментално ни е потребна една вибрација ...

една иницијација ...

што мислам дека веќе се случи ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 14:24
.Македонија ментално станува се појака и појака, тоа е факт 
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 14:26
Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Имам и јас дома неколку нејзини книги посебно последните и се супер. Бев на презентација  на книгата филип II македонецот, во склоб на дионисовите чествувања. Ако успееш да ги ставиш сите книги на интернет тоа ќе биде мало богатство за сите вљубеници во македонската историја и култура. Поздрав.


da jas bi sakal da gi razgledam i ako ima materijal dobar da snimam i dokumentarec za Makedonija...ama od nejzina perspektiva ..pozdrva
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:02
A be ajde marko_antony izvadi SE sto imas vo polza na Makedonija i Makedoncite DA SE OTREZNIME I ZAJAKNEME USTE POVEKE - eve moze i jas vo Avstralija da gi razsiram tie knigi!!!!  намигнување

Napravi se sto mozes - inicijativa a i volja ima!!!!!  среќаИзменето од borec - 20.Октомври.2007 во 12:14
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:10
Originally posted by borec borec напиша:

Ama ovoj marko_antony mene mi izgleda poveke na nekoj sto frla mamci i posle se pravi VAZEN - pa treba site po nego da trcaat posle!!!  збунетост

Se nekako vo zagonetki kazuva, pa duri pisuvanjeto mu e kako stihotvorbi?????  голема%20насмевка

Ako ima nesto sto misli deka E ZNAVAJNO ZA MAKEDONIJA i toj SAKA da pomogne, nema potreba da tegne nervi so denovi i kazuva prikazni??? намигнување
те изнервира колку е важен а голема%20насмевкаголема%20насмевка
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:16
DA!!!!

A TEBE NE????
голема%20насмевка
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:17
Originally posted by borec borec напиша:


A be ajde marko_antony izvadi SE sto imas vo polza na Makedonija i Makedoncite DA SE OTREZNIME I ZAJAKNEME USTE POVEKE - eve moze i jas vo Avstralija da gi razsiram tie knigi!!!!  намигнувањеNapravi se sto mozes - inicijativa a i volja ima!!!!!  среќа
здраво Борец ...

стварно не мислев дека ќе добијам ваква квалификација ...
имав намера да го промовирам делото на Ангелина Маркус ...

не ми беше намерата да се правам важен ...
или некого да терам да трча по она што пишувам ...

доколку темата не е како што треба ...
има модератори ...
нека ја бришат ...

инаку на сите Ви посакувам пријатен викенд ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:21
Originally posted by borec borec напиша:


A be ajde marko_antony izvadi SE sto imas vo polza na Makedonija i Makedoncite DA SE OTREZNIME I ZAJAKNEME USTE POVEKE - eve moze i jas vo Avstralija da gi razsiram tie knigi!!!!  намигнувањеNapravi se sto mozes - inicijativa a i volja ima!!!!!  среќа
драго ми е што го смена постот ...
јас се надевам дека ќе соработуваме ...

инаку мене ова воошто не ми е област ...
не сум доволно стручен ...
бидејќи сум електро инжењер по професија ...
но сепак да дадеме сите допринос ..

поздрав Борец ..

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:21
FALA I NA TEBE ISTO!!! голема%20насмевка
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:23


да објаснам и тоа ...
зошто пишувам како во стихозборки ...

затоа што нашиот ум не работи ленеарно ...
и воошто тешко приме текст кој е со долги реченици ...

на пример ..

акдјфа скдјф асдјкфха слчкдјфхал кјдфаслкјфх асклјдфх аскјфх асклјфх асклјфх слјкфаксјфх аксјфх асклјфх аскјфх склјфх склјфх склјфхиасуфхињуфхаскјфаињухр ајфх ахр ањиухф аксјдфауирх ањиуфх алсјхфаињуехр лаијг алсутхиањеурх алиуфх аиуерхаињух ајфхаиурхаињухт алиуфх аиух

вакви текстови тештко се приемчиви ...

друго исто така што е важно ...
умот не е приемчив како ние што ние пишуваме ...
од горе кон долу ...
поправилно е ако пишуваме и читаме ...
од долу кон горе ...

ама тоа е сосема друга тема ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:24
Kako i sto kazav jas bi sakal od ovie knigi da napravam edno dokumentarno filmce koe ako ima dobra ideja da bide pusteno na DISCOVERY Chanel...a mozam i da gi promoviram ovie knigi vo Germanija kade sto cesto patuvam...taka da Marco barame od tebe da bides poseriozen ...ako gi imas knigite de големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање 
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:38


knigite gi imam ...
vo pdf format se ...

imam dozvola od avtorkata ...
da gi napravam da se dostapni do site ...

ke se potrudam da gi krenam na internet ...

imam praveno ne bas profesionalni web stranici ..
kako na primer za Alkomena ...

treba da najdam nacin kako ke moze
da se pravi download ...
ne knigite koi se vo pdf ...

i malku slobodno vreme ....http://www.alkomena.00freehost.com/naslov.htm
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:39
Dobro sega jas neznam stvarno sto struka treba covek da ima za da mu POMOGNE NA SVOJOT NAROD???? голема%20насмевка

TUKA SAMO GOLEMA LJUBOV I DOBRA VOLJA "RABOTAT"!! намигнување

Ti pokaza nekoja inicijativa, megutoa kako da se plasis da prodolzis??? голема%20насмевка

Barem takov vpecatok mene mi ostavi. намигнување

Dologodisnite lagi i zataskuvanja za vistinata na Makedoncite i Makedonija e presvrtnicka i shokantna za mnogu lugje pa i za nas samite - megutoa treba EDNAS ZA SEKOGAS DA SE SUOCIME SO TOJ "SHOCK" ZA DA MOZEME DA PRODOLZIME PONATAMU, NELI??? намигнување
I sekoe edno razvlekuvanje  ili  neobelodenuvanje  NI NAJMALKU NEMA DA JA POPRAVI SITUACIJATA VO KOJA STO SME, tuku naprotiv ke ja UTUPAVI USTE POVEKE!  голема%20насмевка

Imam razbiranje za tebe megutoa iskreno mislam deka TREBA malce da bideme poaktivni i otvoreni pomegu sebe!! среќа

Pozdrav


Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 12:40


pratete mi e-mail na lp ...

ke vi gi pratam po e-mail ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.