IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 714715716
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2020 во 12:22
Sweet Red Wine | Ultimate Wine Guide | Food Network


How to make Turkish Coffee - Swanky Recipes


Kraft Seeds Zentedeschia Cala Lilly Seeds (White and Yellow, 2 ...


Марко,срекен ти роденден!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2020 во 21:56

Земјата тажи, венее, светот гине, згаснува, небото пропаѓа со земјата, ја разурнува, ја обезобразува, ги распрснува нејзините жители..... Земјата ќе биде запустена, наполно ограбена, зашто Господ реши така. Проклетство ја голта земјата радоста е протерана. Стравотија, јама, стапица, пред тебе се жителу на земјата!.....Ќе се растресат темелите на земјата, ќе се распука страшно, ќе се залула како пијан човек, ќе се затетерави како колиба, толку ќе и стежне нејзиното беззаконие што ЌЕ ПАДНЕ И ВЕЌЕ НЕ ЌЕ СТАНЕ. (Исаија 24,1-20) Утробо моја! Утробо моја! Боледувам, срцето ми се кине, душата ми трепери! Не можам да молчам, зашто слушам звук на труба, боен вик. Зло по зло, цела земја опустуваПоследиците од глобалното затоплување веќе не се приказни од ...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13810
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2020 во 08:14
,,,pie li nekoj sega zaedno so mene kafe,,,ako ne,,,nekoj,a,,,bilokoj,a,,,vednash stavajte kakvo vi saka dushata,,,vakvo takvo bilokakvo,,, ,,,
,,,korona,,,ja ima,,,chuvajte se dragi moi,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2020 во 20:16
Светот е тесен, а паметот е неограничен. 
Мислите лесно живеат една покрај друга, 
но работите болно се судираат во просторот...

НEКОИ РАБОТИ НЕМА ДА СЕ СМЕНАТ: Поучна приказна за животот
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13810
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2020 во 11:32
,,,dobro utro , ne deka e utro ama do 12h , taka barem se kazhalo deka mozhe i so pozdrav za dobro utro,,,
,,,i sinokja kako si piminavte,,, ,,,
,,,najvazhno denes e denes i nema na nishto da dozvolime toa sega denes da go remeti,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2020 во 21:05
Тишината ги "кажува" сите вистини.
И оние премолчените и оние кои немаме храброст да ги прифатиме,
иако ги имаме сфатено.
А всушност најлесно е да бидеш искрен спрема другите,
потешко е да бидеш искрен спрема самиот себе!

Затоа ли молчењето е злато?

Pin em Alto astral
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2020 во 21:29
Колку нечесно !

Само едно здравје...

а толку многу болести !!!

Moze slika neke zenske koja ima dugu smedu kosu al joj se ne vidi lice |  ask.fm/samo_slike_
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2021 во 20:36Pin on Beautiful girl


Открив дека не сум никаква принцеза од бајките, открив дека сум само едно човечко суштество со сите свои недостатоци и својата величина.

Открив дека сама себе можам да си допуштам луксуз да не бидам совршена, дека имам многу слабости и недостатоци, дека можам да грешам и да не одговарам на очекувањата на другите. И покрај сето ова, открив дека се сакам себе си многу.

Кога се гледам во огледало, не го барам она што било во минатото...Се насмевнувам на она што сум денес...Среќна сум заради она што сум го поминала и ги прифаќам своите противречности.

Чувствувам дека морам да го поздравам девојчето кое бев. Нејзиниот свет на илузии и фантазии повеќе не ме интересира. Колку е добро што повеќе не го чувствувам оној стален немир кој ме тера да трчам по своите соништа.

Животот е толку краток, а да умееш да живееш е толку тешко – туку што сте почнале да учите време е да го напуштиме овој свет.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2021 во 00:15
Тоа што не го кажуваме,
не значи дека не се разбираме..

Акварел Убавина Девојка Уметност Печатење На Постер На Ѕид Слики За Домашна  Декорација Печати На Платно Ѕид Оркестарот Без Рамка Outlet-offers.news
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13810
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2021 во 09:29
Originally posted by pajser pajser напиша:

,,,dobro utro , ne deka e utro ama do 12h , taka barem se kazhalo deka mozhe i so pozdrav za dobro utro,,,
,,,i sinokja kako si piminavte,,, ,,,
,,,najvazhno denes e denes i nema na nishto da dozvolime toa sega denes da go remeti,,,

,,,ni pomalku ni poveće ,,,se ostanuva isto,,,vremeto ne e prichina za opravdavanje i baranje proška od sam sebe,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2022 во 10:26
Дијамант Слика Бод Убава Девојка Кристал Везана Дома Полн Плоштад  Openoffers.bid
Со телото може да го чуствуваме само она што е сега и овде,
а со духот можеме да ги чуствуваме и минатото и иднината.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2022 во 18:08
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14550
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2023 во 22:37
Благословени се препреките - преку нив растеме ...

River Photoshoot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 714715716
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,594 секунди.