IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 613614615616617 717>
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 11:27
dobar den mili lugje

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Vladimir Lukovic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir Lukovic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 18:02
Zdravo na site

Samo so naletav na ovaa prekrasna i mnogu tocna tema...
Sve vo Univerzumot oscilira na odredena frekvencija...atomi,svetlina,zvuk,struja,naseto telo,nasiot mozok...
Neodmamna go otkriv ovoj zakon za rezonancija ili "privlekuvanje" kako sto go narekuvaat.
Sekoja nasa misla ima odredena frekvencija...ljubovta ima najgolema frekvencija...znaci ako mislime ubavi raboti,pozitivni univerzumot ke napravi pozitivni i ubavi nastani okolu nas.

Kako i da e...sekoj den se poubeden sum deka ova e eden od fundamentalni zakoni vo univerzumot i deka jas sum REZONATOR.

eve cist primer od sekojdnevie..
tolku mnogu ne sakav da se padnam u ista grupa na fax so eden tip sto mi ide na zivci..i pogodete sto...so nego se padnav

zosto?

zatoa sto mojot mozok isprakase vibracii vo univerzumot deka ne sakam so nego da bidam,ama bidejki univerzumot ne mu e griza dali ja toa go sakam ili ne vazno na taa frekvencija bev i mi go donese kon mene i sea sedi do mene

Milo mi e sto ima luge sto go znaat ova i mora da se prenese na poveke luge.

Ve ostavam so edna misla od Buda:

ALL THAT WE ARE IS THE RESULT OF WHAT WE HAVE THOUGHT

Pozdrav i imajte ubava vecer

Изменето од Vladimir Lukovic - 09.Декември.2008 во 18:16
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:54
да ви кажам кој не успеа да не уклучи интернет цел месец а се зарекна?????????????????????????????
да ви кажам????
да ви кажам????
една......
---------->кокошка

големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
големо%20гушкање


Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:58
јухууууу
10 дена успеав без форум
ај другиот месец 20
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:59
е од каде 10???
денес е 9
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:00
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јухууууу
10 дена успеав без форум
ај другиот месец 20

...a ko ti vikam ne se zarekuvaj na tolku dolgo vremeгазење%20од%20смеење... sega gledaj milata ni apumajmunija kako likuva...i sigurno edna nedela sega kje ti vika... NELI TI REKOV.... jas barem vikam... KO TI VIKAM....задоволство
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:01
а ?
деветтиииичекање
па ти одма...ту беееекокошка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:06
mi dojde na gosti,
i....
se stutka, se stutka, vamu-tamu....
i' vikam,
ako sakas da se izgubime v detska na kompj
i taa vika aj,
(kao bozem ne i tekna do togasнамигнување, )
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:06
p.s. taka da....
ne bez ni devet, hahahahahahahaaaa......газење%20од%20смеење
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:13
леле морииииии
издајица рода свога....само кога ќе ми дојдиш,има да ти го пуштам Хектор да изполижи од глава до петици
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:15
... ami ako ne si go odnesesh od svojгазење%20од%20смеење...od kogo bi...zar dushman losho da ti praviизненадување....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:27
абе оваа кејт стварно била позитивно резонирачка ВЕШТЕРКАгазење%20од%20смеење
само ако ме викни уште еднаш да и лупам дветристотини кила пиперки...ќе и покажам јас нејзе...има да и го искршам тоа метлето вештерско
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 21:32
... ne ja zakacaj...nema po pozitivna veshterka...zimi majka... duri mene mi nalikuva na veshterska SAMOVILA...среќа
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 12:18
Originally posted by Vladimir Lukovic Vladimir Lukovic напиша:

Zdravo na site

Samo so naletav na ovaa prekrasna i mnogu tocna tema...
Sve vo Univerzumot oscilira na odredena frekvencija...atomi,svetlina,zvuk,struja,naseto telo,nasiot mozok...
Neodmamna go otkriv ovoj zakon za rezonancija ili "privlekuvanje" kako sto go narekuvaat.
Sekoja nasa misla ima odredena frekvencija...ljubovta ima najgolema frekvencija...znaci ako mislime ubavi raboti,pozitivni univerzumot ke napravi pozitivni i ubavi nastani okolu nas.

Kako i da e...sekoj den se poubeden sum deka ova e eden od fundamentalni zakoni vo univerzumot i deka jas sum REZONATOR.

eve cist primer od sekojdnevie..
tolku mnogu ne sakav da se padnam u ista grupa na fax so eden tip sto mi ide na zivci..i pogodete sto...so nego se padnav

zosto?

zatoa sto mojot mozok isprakase vibracii vo univerzumot deka ne sakam so nego da bidam,ama bidejki univerzumot ne mu e griza dali ja toa go sakam ili ne vazno na taa frekvencija bev i mi go donese kon mene i sea sedi do mene

Milo mi e sto ima luge sto go znaat ova i mora da se prenese na poveke luge.

Ve ostavam so edna misla od Buda:

ALL THAT WE ARE IS THE RESULT OF WHAT WE HAVE THOUGHT

Pozdrav i imajte ubava vecer




MNOGU INTERESEN NAPIS ...

I DRAGO MI E STO VIBRIRAME SO ISTA FREKFENCIJA ...

POZDRAV DO SITE REZONATORI I REZONATORKI ....
IMAJTE PREKRASEN DEN ISPOLNET SO LJUBOV ...

EDNO MATRICNO GUSKANJE ....






                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 613614615616617 717>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,779 секунди.