IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 712713714715716>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2020 во 19:13

„Понекогаш остануваш во недоумица, особено гледајќи го човечкиот грев,

па се запрашуваш: 

„Дали треба со сила да се победува или со смирена љубов?“

Секогаш одлучувај вака: „Ќе победам со смирена љубов“.

Ако еднаш засекогаш се одлучиш на ова, 

ќе можеш да го покориш целиот свет.

Смирената љубов е голема сила, најјака од сите – ѝ нема рамна на овој свет! 

Секој ден и час, секој момент гледај се себеси за изгледот да ти биде благо убав.

Kada treba brinuti zbog lupanja srca - Lepa&amp;amp;Sre&amp;amp;#263;naИзменето од zamislena - 02.Април.2020 во 19:15
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2020 во 22:30
Тоа е работа што поминува, сенката. 
Дури и темнината мора да помине. 
Ќе дојде нов ден. 
Тогаш сонцето ќе свети најсилно

Sleeping Near A Smartphone Can Disturb A Childs Rest : Shots ...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2020 во 07:45
,,,nema vchera
,,,nema utre
,,,ima denes
,,,zgrapchi go denot so site chasovi,,,minuti,,,sekundi vo nego,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2020 во 22:30

Доаѓаат посурови денови.

До отповик одложеното време
на хоризонтот се наѕира.
Наскоро мораш да ги врзеш чевлите
и да ги истераш пците кон приморските дворови.
Оти утробите на рибите
се изладиле под ветрот.
Едвај светлината на волчецот* трепери.
Твојот поглед чисти пат низ маглата:
до отповик одложеното време
на хоризонтот се наѕира.

Ене онде твојата сакана тоне в песок,
тој се качува врз нејзината лелеава коса,
ѝ го прекинува зборот,
ѝ наредува да молчи,
ја затекнува смртна
и спремна за разделба
по секоја прегратка.
Не се врти.
Заврзи ги чевлите.
Истерај ги пците.
Фрли ги рибите в море.
Изгасни ја светлината на волчецот!

Доаѓаат посурови денови.
Фотографии од девојки и познати водителки од Македонија завршиле ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2020 во 07:18

за едикои ПлагијАт муабети [1] си велам сигурно може некој ќе да крал и од балкан денеска, а од она до пред некое време го раскрале ... Времето пак ако Тогај резонирало сонливо заборавено пилотирање, ето низ тро посовремена призма звучи Убо и во коктел од акустични поздрави за Испраќај Стандарди и Шеќерезад смиксано (немам волја да таршкам само кој зарзават е потенцијалнио плагијат) ... a1. Piloti - Zaboravljeni - (Audio 1987) ~ а1.1. See You Again / Love Me Like You Do / Sugar (Acoustic Mashup) но и мелодијата во пилотираната трака недвојбено звучи ко од Take My Breathe Away (Berlin) [2] додека рифот дрма ко да е развлечена верзија од Eye Of The Storm (Medwyn Goodall) [3]


Изменето од Zelenikovo - 03.Мај.2020 во 07:36
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2020 во 04:44

кога поенатата ти е меѓуредои, кој конта што си сакал да шернеш, можеби Шер колку му е мила!?

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/gcu0sh/when_your_potus_retweets_this_what_a_time_to_be/

There is a chance he didn‘t read the whole tweet ...
... and hit retweet after he read the Hillary line ...

~

[1]https://www.parentingscience.com/parents-be-friends.html

[1] https://positivepsychology.com/parenthood-paradox/

[1] http://www.kissinginelevators.com/2016/06/spouse-vs-parents-who-wins-in.html


Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2020 во 23:58
,,,pozdrav dobri lugje,,,bidete sekogash svoi so sebe i drugite,,, ,,,
,,,i nepovikanite se dobredojdeni,,,nemora nishto da storat,,,dovolno e samo edna nasmevka povrzana so pozitivna misla,,,
,,,ѕунете ги жиците на ќемането за сите нас,,,
,,,,/sega i tuka/,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 07:30

кој Снег на кој Снег е плагијат, на тоа кеменџија не би се замарал да одговара, за такво нетшо би резонирал можеби шишефонџија!? можеби снешните денои копирале едни од други, бреј 1955-та цели 3 месеца без престан ротирале снежни наноси, тоа во нашава пишана историја тежок раритет ќе да ет [1] ко за беља годината за првпат ЉупчоА станува Претседник на СРМа ... незнае Чоек било духоносна борба тоа па напаѓало турбо или додек чкрапал некој по метео кпчината негде другде зел почал да пие, нормал се оппил заспал и заминал со лавината!?


Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 21:30
Животот е една серија од лекции, 
некои поголеми, некои помали, 
но сепак лекции...


АНА БУНТЕСКА: Стави лајк на сопствениот живот
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2020 во 06:07

Корупција Рулз Наудејс

Лекција 1 ... Штом Се Родиш Граби За Воздух ...
само да не ти прејде во омилено хоби!
сетне кој и каде да те застани!?

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2020 во 19:49
Не заборавај дека животните лекции,се она што ти е неопходно
за да го прифатиш секој нов предизвик, 
и така сè до следната животна лекција, во круг. 
Во овој магичен круг единствено ти си надграден, 
па затоа никогаш не заборавај на бесценетоста 
на поуките кои си ги научил досега...


45-zivotni-lekcii-1

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2020 во 04:48

а што ако фејкбук ти лоботомирал хоризонтите, сигурно и тогаш зависно каде живееш ќе преживееш, понекогаш шминкерски [1] некогаш шизички [1] битно Очај немоит да здрма ако имаш Пријатели кои незабораиле натебе или и ти нанив! понекогаш лекциите ќе те излажат, во различни прилики различни исходи за една иста работа пр. мозок у кујна, похован има еден вкус, спржен друг, динстан трет итн.

туку антибесперспектовна Лекција 2
Ој Си Легни Си На Време Да Те Видам,
Утро а не вечер да те разденуе,
(за сетне да не) се Чудиш з’ш ти ошла глата в раце!


Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2020 во 21:56
Привремени се и добрите и лошите моменти во животот.
Затоа, кога ќе имаш добри моменти, уживај ... 
Кога ќе поминуваш  низ тежок период, знај дека ќе помине.
Животот е полн со успеси и падови, заплети и изненадувања.

Забораваме дека поентата на животот е 
,,во патувањето”, а не во дестинацијата.

 Во се` постои поука

Ако си депресивен, живееш во минатото. 
Ако си анксиозен, живееш  во иднината. 
Ако си во мир со себе, живееш во сегашноста”- Лао Це. 

Многу е тешко да се грижиш за иднината,
а да бидеш  присутен во сегашноста. 
Моментите се претвораат во спомени. 
Уживај во моментот.
Доцна сфаќаме дека грижата не е продуктивна,
како ни живеењето во минатото...
resistance | betterthansurvivingКон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2020 во 08:17

ја би ескивирал дуализмо на Лао, да сум во Тв(o/аш)е Мес(т)о дуалистички Камшико Шврткет озбилно психа ут ЖивоТ, та денес пр. миМајСелфЕндАј од далекуисточните мудрости преферирам да калемам КонФуЧие зарзават за ут лонецо ...

... вели лекциите без искуство се ко лимон без вода ...
така нема каде да се опулиш во рефлексијата ...
... пример на цитричните муабети!Изменето од Zelenikovo - 17.Мај.2020 во 08:35
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 712713714715716>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.