IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 710711712
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2018 во 22:01

ова отанизацијата е како завист од пушење, дефинитивно за да се откачи треба подобра замена, она за да не патиш по старата девојка треба да најдеш исто толку добра или подобра од неа, а за пушењето тоа дефинитивно е здрав живот кој е осигуран преку активен спортски живот! што во поитички зорт околноати тоа е Воцрковен Живот заради поголема Благодат!

ме чуди како мислат да избегнат каузален зорт бумеранг то новокомпонираните аполонци (предочените во фуснотите во следниот линкуван пост препознаени како нато [[6">[6">[7">) чим сакаат насила да ги обезличат оние жители каде таквиот култ впрочем извирал, веројатно затоа толку се исфурани тоа да биде со параф од локалните политички елити навидум референдумски аминувано и од Народ иако сите околности не само околу референдумот ами и во однос перењето мозок [1] се специјално изрежирани!? се плашам дека така само ќе си изрежат долгорочно својата опашка во Македонија дури сакале да ја замрзнат културно! веројатно не им е лесно и на политичарите кога им мафтаат со прст, особено кога ги ботираат во недостаток на Благодат на мал милион нивоа и кога скиткаат понадвор но и кога ги тапшаат по рамо дома [1]Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 710711712
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.