IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 709710711
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2015 во 22:28

Пред многу години ..овде почнав.... овде и ќе завршам.....

Толку тивко се повлекуваме од светот кој го познававме......
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 87794
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2016 во 08:46

Среќен роденден,пријателу!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2016 во 11:42
Cestit imenden Marco, mnogu falis kolku da si znaes.....
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 87794
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2016 во 12:51

Честит Именден,пријателе!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2017 во 00:02
Den potoa...
Sekavanja  na forumov od pred deset godini...
 na Marko, na rezonancija ...spomeni ....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2017 во 11:38
Нештата кои поминале не се враќаат. Секое си остава свој белег. Само длабочината на белегот е различна. Не навикна на утрински добри вибрации Марко Антони. Понекогаш,можеби од навика,се враќам овде по некоја ронка душевна храна.
Убави вибрации ти посакувам таму каде што си. Знам дека и таму ги дочекуваш убавите ликови со филџан топло кафе и убава мисла.
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2018 во 23:54
Постои место кај што почнува љубовта
и место кај што љубовта престанува.
Постои допир на две раце кој им се
противи на сите можни описи.
Постои пламен поглед како големиот огон
во срцето на Витлеем
или мала ацетиленска ламба со зелен сјај.
Постојат едноставни и безгрижни шепотења чудесни
како големиот свиок на Мисисипи.
Раце, очи, шепотења - со нивна помош
љубовта се изборува и гради.
Постои пар чевли што љубовта
ги носи а доаѓањето и е тајно.
Постои предупредување кое љубовта
го праќа а цената негова многу подоцна се дознава.
Постојат толкувања на љубовта на сите јазици
и не е најдено ниту едно помудро од ова:
Постои место кај што почнува љубовта
и место кај што љубовта престанува 
а љубовта не бара ништо.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 709710711
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.