IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Ролање и котурање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ролање и котурање

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
miha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ролање и котурање
    Испратена: 14.Октомври.2007 во 19:31
me interesira edna stvar - da li ima vo makedonija nekoi rolerski ili koturaljkaski klub ? ? ?
i kolku e toj sport zastapen tamo ? ? ?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 16:44
За жал и покрај тоа што интересот на младите е огромен, надлежните немаат дослух за овој вид спорт.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 00:56
А нема ни ентузијасти кои ќе се залетаат сами да направат такво нешто. Едно време имаше едно школо за ролање, во парк пред Кермес вежбаа.
Сето останато е онака спонтано збирање и ролање по единствената стаза од кај Жабарот до мост Обединети Нации.

Ако веќе мислиш на есктремни спортови тогаш www.xmkd.com
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 18:19
vozam rolerki od 6 god
ne sum slusnal za nekoj klub
obi4no vozam so drustvo
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
xak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 15:36
Почнавме да правиме клуб/невладина организација за екстремно возење на ролери али испаднаа некои компликации и проблеми и пропаднаа и парите што ги вложивме и времето. Сега за сега се се води преку Extreme Organization те. XMKD.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.