IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Mакедонска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mакедонска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
Автор
Порака
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 19:23
jas su za da se forsiraat slednive

pejaci:

1.Aleksandar Sarievski
2.Nikola Badev

pevalki
1.Vanja Lazarova
2.Vaska Ilieva

grupi
1.Anastasija
2.Mizar
3.Arhangel

na
Dragan Dautovski
 i Vlatko Stefanoski
bi ima dodeli titula SIR

a na TOSE...ne znam
malu pojke mozok

Vladimir...ubavo ti teknalo
samo napred
samo nemoj ziti se jovan movan i ostali

JOIN THE FAMILY
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 19:57
kum Dobro realno toa se korenite na makedonskata pesna dali bi se zamislila nekoja proslava bez Nikola Badev - Parahodot mi pristigna,kazi rajne kazi duso se se toa kvalitetna makedonska muzika - blagodaram pozdrav


Изменето од Vladimir - 14.Октомври.2007 во 19:58
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 21:37
MAKEDONSKA MUZIKA od rock do narodno samo da e makedonsko
made in macedonia


Изменето од anastea - 09.Август.2008 во 16:23
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 15:05
in memoriam

Toše%20Proeski
zgasna edna golema zvezda na neboto...
 Vecna ti slava Tose....Pocivaj vo mir


Изменето од Vladimir - 16.Октомври.2007 во 15:20
Кон врв
save Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај save Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 16:38
nasata makedonska muzika e kazastrofa edinstveno ni vredese tose a sega koga i nego go nema moze samo da se slikame
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 16:45
извини ама морам да ти преречам. тоше знаеме каков глас имаше, ама и ламбе и каролина(иако ич не ја сакам како особа) и елена ристевска и владо јаневски и калиопи....и ред други знаат и умета да пеат. тоа што тебе не ти ги бива можеш слободно да земеш микрофон и да не викнеш да те чуеме. патем мислам дека има слична тема.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 15:06
најдобра музика
Кон врв
girl93 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај girl93 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2008 во 15:10
да
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 15:48
е па допага

е има и слабички пеачи

ама Каролинка най-много допагаљубов
Кон врв
NENA13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NENA13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 21:44
Extra e!!!!
Nase si e nase.......
Кон врв
valoyosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valoyosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 21:32
VLATKO LOZANOSKI
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 21:37
со оглед на понуденото... не знам дали ми се допаѓа... мислам не... додуша сигурен сум... ко ке ги видам оние педерине јован јованов и онај монголоиднион торбеш... не ми се свиѓа тој „хип-хоп“ лол...
Кон врв
Turvior Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Turvior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 03:47
uzas e muzikava makedonska vo ova vreme.Trgni od elvirovci, jovanovci, lambevci seto za nigde e,ali ubavi se kako za smizlive da si gi slusaat:)Ako mene me prasuvas muzikata okolu 90 e najdobrata i najkvalitetnata so nekogas bila vo makedonija
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 13:50
Zakon e makedonskata muzika.Posebno makedonskite benodovi:Parketi,Foltin,Superhiks itn!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,273 секунди.