IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ОЛИГАРХИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОЛИГАРХИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ОЛИГАРХИЈА
    Испратена: 12.Октомври.2007 во 20:04

Tolku malku narod tolku malku zemja tolku malku luge tolku golemi zagubi kolku golemi steti kolku golema siromastija kolku neuspeh kolku krizi se ova se dolzi na oligarsite od nekoi



Изменето од Vladimir - 13.Октомври.2007 во 16:05
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 23:10
Originally posted by Vladimir Vladimir напиша:

Tolku malku narod tolku malku zemja tolku malku luge tolku golemi zagubi kolku golemi steti kolku golema siromastija kolku neuspeh kolku krizi se ova se dolzi na oligarsite od SDSM

 
Еееех има ли кој да го ова види..а и разбере...секако правилно??
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 18:32
posle ostrite kritiki za moeto izlaganje vo poveke temi od dvajca posetiteli na forumov neznaci deka tie vlijaat na moite temi......        no bidejki objaviv poveke temi iskreno nekako kako da ocekuvav poveke od se ova pa pomisliv deka ako i na ovaa tema mi sledat ovakvi kritiki nisto nepravam ...... mozebi temata e prenatrupana vo edna prilika pisav sakav vo par recenici da ja opisam prethodnata vlada SDSM sakav da go izrzam svoeto nezadovolstvo..... pozdrav treba da ja srusime oligarhijata i sekogas da ne vodi pravdata ... blagodaram pozdrav do vas
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 20:41
Originally posted by Vladimir Vladimir напиша:

Tolku malku narod tolku malku zemja tolku malku luge tolku golemi zagubi kolku golemi steti kolku golema siromastija kolku neuspeh kolku krizi se ova se dolzi na oligarsite od nekoi





Да, ДЕСПОТИЗАМ, а деспоти има многу.
Деспот Бранко, деспот Владо, деспота Рада, деспот Кољо, и тн............................... се деспот до деспота.



Изменето од orlov - 15.Октомври.2007 во 20:42
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
sloboden MKD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sloboden MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 23:56
Ke gi nabrojam firmite od vremeto na takanarecenata makedonska tranzicija:
1. Makedonija Tabak
2. Pivara
3. Ohis
4. Makedonija Turist
5. Alkaloid
6. Evropa
7. Komercijalna Banka
8. Sileks
9. Makedonski Telekom
10. Cementara
11. Skopski Pazar
12. Segasen Makstil
13. Fersped
14. Replek
itn...................
Eden od ovie se ima dogovoreno za slednata makedonska politicka esen da bide premier. Pozdrav
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 00:03
Izgleda sam na sebe ne si si jasen a a kamo li pak na nas ostanatite.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
sloboden MKD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sloboden MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 00:03
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Izgleda sam na sebe ne si si jasen a a kamo li pak na nas ostanatite.
Druze veruvaj, znam sto pisuvam. Pozdarv
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 00:09
Eve uste eden povrzan direktno so Asandz, veruvaj prijatele taa epizoda sto ti ja pisuvas se uste ne e gledana na Wiki.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 12:09


SlobodenMKD, вака како што си ја отворил темата, продолжи ја дискусијата тука (ако дискутираш за олигарсите). А за новиот премиер, за кој одамна наговестуваш, а не кажуваш ништо конкретно, продолжи на другата тема која веќе ја имаш отворено.

А олигарсите си ги знаеме сите повеќе или помалку кои се. Деновиве баш се актуелни со новиот закон за легализирање на дивоградбите: ВМРО-ДПМНЕ зборува за сината олигархија на СДСМ, кој на колкав простор живеел, кој имал дивоградба за легализирање... Овие им враќаат со обвинувања за нивната портокалова олигархија...

Бурлески... ем во боја. смеење
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 12:20
Портокaлево - сина боја.
Кон врв
sloboden MKD Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sloboden MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 16:54
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

SlobodenMKD, вака како што си ја отворил темата, продолжи ја дискусијата тука (ако дискутираш за олигарсите). А за новиот премиер, за кој одамна наговестуваш, а не кажуваш ништо конкретно, продолжи на другата тема која веќе ја имаш отворено.А олигарсите си ги знаеме сите повеќе или помалку кои се. Деновиве баш се актуелни со новиот закон за легализирање на дивоградбите: ВМРО-ДПМНЕ зборува за сината олигархија на СДСМ, кој на колкав простор живеел, кој имал дивоградба за легализирање... Овие им враќаат со обвинувања за нивната портокалова олигархија...Бурлески... ем во боја. смеење
Samo mozam da vi potvrdam deka noviot Premier ke bide ubedlivo najdobroto resenie za ovie 20 godini samostojna Makedonija. Pozdrav
Ne se salam, sitye ke bidete zadovolni, pred se zaradi negovata skromnost i vo istovreme uspesnost.


Изменето од Анастеа - 26.Јануари.2011 во 16:59
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 17:02


Рековме, овде за олигархијата.
За премиерот - на другата тема.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.