IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Владимир Дојчиноски(abstract)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владимир Дојчиноски(abstract)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Владимир Дојчиноски(abstract)
    Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:11

Vo poslednive dva meseci rabotam na 8 abstraktni sliki veke podolguo vreme se zanimava so slikarstvo posebno na abstraktot mu pridavam posebno znacenje pa taka da sakam da kontaktiram so luge za koi umetnosta im e na prvo mesto ..... Inace dosega nemam prodadeno slika posto nekogas ne sum pocnal da prodavam moi dela razmisluvam da napravam samostojna izlozba na koja oficijalno sakam da pocnam da gi prodavam moite dela ili nesto slicno ... pozdrav - Vladimir pa pisete licno preku forumov koj e na prvo mesto spored mene na makedonskiot net :)



Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:58
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:35


zdravo Vladimir ....

moze sme i rodnini ... imame isto prezime ...

drago mi e sto se zanimavas so umetnost ...
toa e dobro ...

no sepak na kraj treba da znaes deka e bitno
i tvojot trud da bide vrednovan na pazarot ...

samo edno sakam da ti ukazam ...
edno e stvaranjeto na umetnosta ....
drugo e prodazbata ...

nemozes i dvete raboti da gi napravis ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 19:14
zdravo, iskreno koga ja pisuvav temava mislev deka nema nikoj da mi pise i stvarno mi pricinuva zadovolstvo seto ova....
da vo pravo si so tvojata posledna recenica deka dvete raboti nemozat da se napravat jas te svakam bidejki jas crtam za mene i toa posebno me impresionira no bidejki planiram posto sum cetvrta godina da se zapisam na nekoj od likovnite umetnosti ili slikarstvo ili pak art and desing (pomoderno trend)  e tuka doagam do problemot na koj nacin ke zarabotuvam taka da gore dole moram da gi usoglasam umetnosta so zarabotkata....  
 
 pozdrav milo mi e
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 23:51
Bravo Vladimir najnapred sto otvoreno si gi kazuvas svoite ambicii,toa e super i mislam deka samo taka se uspeva bidejki kazale deka skromnosta ne e osobina.Jas studirav istorija na umetnost i znam kolku e tesko da se probivas na ova pole osobeno koga nekoj drug ke treba da ti ja procenuva tvojata rabota, tvojata dusa,no i toa e profesija od koja moze da se zaraboti samo treba da si uporen i resen deka nema da odis emotivno.Pozdrav i pisi ako se resis da pokanis nekoj na izlozba.
people are strange
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 02:07
blagodaram ekaterina vi isprativ osobna poraka
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 18:04
па стави некое твое дело на темава ....

па да оцениме а на само браво чекаш некој да ти каже.....вртење%20со%20очи
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 18:29

црвенеење pa ne dokolku sakas da gi pregledas moite dela ke mora da mi dades tvoj email pa da vi pratam inace ovdeka ne bi sakal da gi stavam pozdrav a inace ne cekam nikoj da mi rece bravo toa samo po sebe si doaga so impresiite od sogovornicite - pozdrav



Изменето од Vladimir - 13.Октомври.2007 во 18:52
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 19:48
a cekaj....si otvori tema , se narece umetnik ama...aaaaaa ti si misticen umetnik...demek nikoj ne ti gi videl slikite....prv pat slusame za tebe.....

epa decko ako sakas temava da ti stoi ostavi sliki ovde ako ne izvini ama....apsurdno e d stoi....togas site clenovi da otvorime tema ovde a?
ako nemas osnova da se falis...nemoj
stavi sliki ili daj aj da ja brisam temava
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 20:01
Vaka kako prvo jas naglasiv temava e za luge koi se zanimavaat so umetnost a ne kako nekoi kako tebe zborat za nesto za sto dovolno ne se informirani ili nese dovolno informirani ne e problem jas ke ti pratam slika na koja moze da se vidi sto rabotam ------ ok moja msn adresa e vladimir_msn@hotmil.com pisi mi ke ti gi prikazam slikite i ke ti bide jasno deka gresis a oficijalno ne planiram da prezentiram sliki za pocetok....... ako imas pogolema hierarhija nemoj da mislis deka si nekoj i nesto na sajtov site imaat potpolno isto pravo - pravo na samostojno izrazuvanje pozdrav ocekuvam da mi pises tvoja msn adresa
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 23:43
uffff......tuka teski muabeti padnale....se utepale.....zagor se skina od smeenje.
vladimir mislam deka e fer da stavis barem edna slika, treba da se pocituva koga nekoj se interesira za tvoeto delo.nisto ne mozes da izgubis, mozes samo da dobies i da se postedis od komentarite deka si kvazi umetnik.
people are strange
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 23:51
zemi cetki raboti povekje
pomalku zbori
i se si doagja na svoe mesto
samo 2% e talent
se drugo se finansiiголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 23:59
Originally posted by anakin anakin напиша:

zemi cetki raboti povekjepomalku zborii se si doagja na svoe mestosamo 2% e talentse drugo se finansiiголема%20насмевка
e ova e ziva vistina, toa sto Vladimir saka apstrakcija ne znaci deka taka treba da se pretstavuva i vo komunikacijata.
people are strange
Кон врв
VladimirCHE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VladimirCHE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 02:08
лутинаdva tri saata me nema a vie rogol ste me napraile bravo bravo ama ke ima sliki sekako no edinstveno preku email yahoo ili msn toa moze da izberete

Изменето од Vladimir - 14.Октомври.2007 во 02:44
Кон врв
miha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:29
moram nesto da kazam ... stvarno ne ste ok ... ja mozam da ja potvrdam teorijata da vladimir stvarno ima preubavi sliki,koji mnogu vredat ...
toa sto toj ne saka da gi stavi na forum e nego stvar i mislam da ima pravo na toa, ama ne e sigurno zato sto ne znae ( oti znae vise vo vrska so informatika i kompjuteri nego li site vie zaedno, taka da ... bez uvreda ! ) nego ne gi stava oti se tie NEGOVI SLIKI i dokolku gi stavi bilo kade na net, bez nekoa avtorska zastita, mozat slikite da se upotrebat bilo kade, sto stvarno ne bi bilo ok ... taka da ...
toa e moe misluvanje i stav ....
a vie - ceneta gospodo - mozete da si mislite sto sakate !
mislam i veruvam deka toa nema da ima golem utecaj na vladimir ! ! !

golem pozdrav od mene

uzivajte ! ! !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.