IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Однос:мајка-ќерка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Однос:мајка-ќерка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Однос:мајка-ќерка
    Испратена: 10.Октомври.2007 во 20:48

Kakov e vasiot odnos so vasata majka?Ili ako ste veke majka kakov e vasiot odnos so vasata kerka?

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 21:48
so mojata majka mnogu e fin odnosot odli4en e!
Кон врв
#Emili# Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај #Emili# Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 23:38
Logicno deka na momenti se karam so majka mi...
I ponekogas ja mrazam, ponekogas ja sakam...
Ama fakt e deka toa e normalno za site...site sto vikaat deka se slozuvaat sovrseno so majkata, ili ne ja gledaat dovolno cesto, ili lazat...среќа
Yesterday is history...tomorow is mystery...Today's day is a present.That's why it's called that way...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 13:49
Originally posted by #Emili# #Emili# напиша:

Logicno deka na momenti se karam so majka mi...
I ponekogas ja mrazam, ponekogas ja sakam...
Ama fakt e deka toa e normalno za site...site sto vikaat deka se slozuvaat sovrseno so majkata, ili ne ja gledaat dovolno cesto, ili lazat...среќа
i jas se slozuvam so toa....prvo generaciskata razlika pravi mislenjata sto gi imame da ne ni se sofpagaat celosno...i ete ti kavga....ama i taka se uci nesto....ke vidime vo idnina kakvi majki ke bideme nieсреќа
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:18
da normalno e ponekogas da se skaras so majkata,ama da ja mrazisизненадувањеплазење
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:23
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

da normalno e ponekogas da se skaras so majkata,ama da ja mrazisизненадувањеплазење
ne mrazam luge...ama nekogas mi doaga da ne mozam da gi podnesuvam...clenot pogore sto veli ja sakam,ja mrazam sigurno ne i misli nesto loso...figurativno kazano,ja mrazi ja saka...kako moze roditel da se mrazi!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:32
majka i kerka = magija !!!
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 16:46
za zal, katastrofalna
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:21
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

za zal, katastrofalna
 
 
изненадувањеne razbiramизненадувањеke se doizjasnis?????????
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:22
Frojdovska konk*rencija
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:23
Tesko , negoviot stav e koj svati-svati .
E sea so nikoj pa ni on sam ne razbira so e napisano toa  e druga rabota .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:51
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Frojdovska konk*rencija

sigmund frojd vo knigata totem i tabu go ima opisano odnosot na majkata kon deteto, koj ke go procita ke svati sto e navistina katastrofalno. knigata ja imam koj saka ke mu ja poklonam.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:52
Prviot seksualen objekt na zenskoto dete kon kogo go proektira libidoto e majkata poradi cestiot meguseben kontakt. I od tamu poteknuva prvobitnata homoseksualnost, no so rastenje i apercepiranje na okolinata go zapoznava tatkoto so eventualnite razliki posebno ako ima brat so slicna vozrast kade ke zabelezi deka postoi izrastok koj ona go nema i od tamu proizleguva nesvesno mislenje za sebe deka e kastrirano masko, kako i negovata uloga vo semejstvoto taka da pogolemiot del od svoeto libido go preusmeruva kon nego kako i nejzinito vnimanie. No taka majkata stanuva konk*rent vo borbata za vnimanieto na tatkoto od kade zapocnuvaat natamosnite nedorazbiranja...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 16:03
mozno e dokolku odnosot roditel-dete ne onaka kako sto treba da bide......

Изменето од zeznata - 13.Октомври.2007 во 16:04
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,781 секунди.