IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Кругот се врти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кругот се врти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кругот се врти
    Испратена: 09.Октомври.2007 во 23:15

Jas mislam deka skoro sekogas krugot se vrti. Ste sakale nekogo, toj ne a po nekoe vreme obratno. Isto taka deka i se se vraka. Mozebi ne odma ili pak ne od nas ali po nekoe vreme ke mu/i se vratiсреќа

Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 23:16
Точно...ова ми се случило и на мене голема%20насмевка
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 12:39
Se vrti...ama shto e zadovolstvoto vo toa?Obichno koga nekoj ne povredil ili patime po nekoj za uteha vikame krugot se vrti.Ama spored mene toa znachi deka negovata nesreka ke ne napravi srekniзбунетостNeli e podobro da se koncentrirame na nas da ni bide podobro i da sme srekni pak otkolku da chekame da se svrti krugot i na nego da mu e teshko?
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 16:08
тоа мила се вика карма...немате поим колку се пазам од тие работи, затоа пазам да не му згрешам на партнерот...не сакам да патам и да ми се врати.......
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 19:32
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Se vrti...ama shto e zadovolstvoto vo toa?Obichno koga nekoj ne povredil ili patime po nekoj za uteha vikame krugot se vrti.Ama spored mene toa znachi deka negovata nesreka ke ne napravi srekniзбунетостNeli e podobro da se koncentrirame na nas da ni bide podobro i da sme srekni pak otkolku da chekame da se svrti krugot i na nego da mu e teshko?
 
za uteha ili ne, mene mi se slucilo mn pati i sepak zarem ne si malku srekna koga ke vidis deka i toj pati kako sto ti si patela po nego?среќа
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 19:33
Ухууууууууууу...злобно...........голема%20насмевка
Кон врв
#Emili# Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај #Emili# Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 23:33
hahahahahahahaha....ova e mnogu interesen, humoristicen  a vo isto vreme tolku...odvraten primer za toa kako krugot se vrti.....hahahaha cestito....
Yesterday is history...tomorow is mystery...Today's day is a present.That's why it's called that way...
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:38
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

тоа мила се вика карма...немате поим колку се пазам од тие работи, затоа пазам да не му згрешам на партнерот...не сакам да патам и да ми се врати.......
Pametno i vistinito!
Ali ne da se pazis,samo bidi iskrena i sekoj ke si dobie toa sto zasluzuva!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 10:47
 
 
vo momentot koga me imase ne bese svesen sto ima,no koga me izgubi..........jebi ga krugot se vrtiголема%20насмевка


Изменето од zeznata - 12.Октомври.2007 во 10:59
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 11:08
Osnovno pravilo vo zivotot e : Ona sto go sakas, moras da go zagubis, a toa  e dokaz deka sme samo gosti na ovoj svet i se sto ni se slucuva e samo letna avantura
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:00
Eve izvadok od edna preuba pesna vo koj se zboruva deka sepak krugot se vrti
 
I was cool and everything was possible
You tried to catch me but it wasn't possible
Nobody could hurt me it was my game
Until I met you baby and went insane
And when you didn't want me, I wanted you
Because the finer thing bout it was I like to go
I like it when its difficult I like it when it's hard
You know it's worth it if ya find your heart

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:29
Planetite se okrugli, soncata t.e. zvezdite, vselenata se siri vo forma na krug, glavite ni se okrugli, gazovite ni se dva polukruga...
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 20:52
sepak se vrti голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 03:22
Originally posted by Agapi Agapi напиша:

Eve izvadok od edna preuba pesna vo koj se zboruva deka sepak krugot se vrti
 
I was cool and everything was possible
You tried to catch me but it wasn't possible
Nobody could hurt me it was my game
Until I met you baby and went insane
And when you didn't want me, I wanted you
Because the finer thing bout it was I like to go
I like it when its difficult I like it when it's hard
You know it's worth it if ya find your heart


аплауз се согласувам целосно..но кога е крај уште на старт е и од една страна најлошо и од една страна најлесно.
најлошо зашто сепак не си пробал, можеби ќе си среќен со таа личност
најлесен зашто не си бил приврзан временски со таа личност и како што дошло така ќе си отиде...брзо.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.