IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како се запознавте ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се запознавте ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:05
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

preku mali oglasi
Ehh...dobra ideja,a jas nikogash ne gi chitam....od sega od tamu kje pochnam so chitanje,pa koj znae....намигнување


статистиката на неуспех не е пострашна од другите запознавања (во анкетата)
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:55
..tuka,na forumov!бакнежљубов
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:07
So partnerkata se zapoznav na rabota kaj nea.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:09
na ...striptiz shipka,...otkako mi napravi mnogu..."snimki" na ...facata!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:48
не е на списоков
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:59
на сплав .........
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 11:13
цело лето се манкаше по нас, на тоа скалите... а ја не ни го приметував... збунетост
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 08:42
celo leto mi pustashe muzika трепкањеi posle popustiv radi muzikataголема%20насмевкаплазење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 14:02
како на филм   
долга приказна ...
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 14:28
Ustvari ne se sekavam bas...
Mislam deka se vidovme prv pat na zurka.. bese mislam nova godina.. ne se sekavam bas..Bevme zensko drustvo sto prv pat se zapoznava so masko drustvo (prethodno bevme drugari so 1-2 tipovi)...Super si pominavme vecerta.. mi se pustaa nekoi negovi drugari (sto bea ne interesni za mene) ... Posle edna-dve nedeli bese sam na nekolku dena i napravi zurka doma (auu sega mi tekna, zurkata trebase da bide maskembal, i pola dojdoa maskirani, a pola neплазење)...Do togas veke slusnav muabeti deka se interesiral za mene (a moja drugarka bese zatreskana u negoнамигнување) i znaev sto sleduva...Ne bev zatreskana, ok mi bese, simpaticen...Nesakam preterana griza nekogas, i mi smetase sto se grizese dali mi e ok cela vecer..Kako i da e... pustija sentisi...mi prijde i mi rece :"ti se plese"???...Posle ne se sekavam kako "bidna" rabotata...Ne se ni sekavam kade se poljubivme prv pat... bozeee ...kolku odamna bese...
Dolgo bevme zaedno, mnogu se sakavme... sovrsena, nevina, mladeska ljubov...operisana od posesivnost, ljubomora, zamaranje...kako i da e.. premina vo monotonija.. i tolku bese.. si otidov..bese povreden i sokiran...
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 15:46
Originally posted by natural natural напиша:

<FONT face="Courier New, Courier, mono" color=#990033 size=3>PRVITE SREDBI,PRVITE VPECATOCI SE MN.INTERSNI I SE PAMTAT. ME INTERESIRA KAKO SE ZAPOZNAVTE SO SEGASNIOT DECKO/DEVOJKA ILI PA SO NEKOJ BIVS.KAKO SE ZAPOZNAVTE,KADE,DALI USTE ODMA VI SE ZASVIGA I SL.?CEKAMсреќа



jas uste ne sum ja zapoznal, ne sum imal ni segasna ni bivsa devojka..... a ni decko ne sum imal
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 18:33
За еден металец... мечтаење
Бев кај баба ми на гости малце, досадно ми беше и отидов кај едни девојчиња што ги знам...
Седевме, нешто чачкавме, музика слушавме бла бла...

И од еднаш изрипа он. Не буквално, влезе у собата само и на сие им рече хај. Другар бешее на братот на мојата другарка. голема%20насмевка
Знам ни рече: -Шо праите бе женски? Сакате машко друштво?

Незнам ни ја како веќе почна све друго... битно имаше хемија меѓу нас...
А тек кога зборевме за општи теми, за музика поготово, ја му кажувам слушам од метал углавно мелодик дет метал, чилдрен оф бодом...
Ме прекина и ми рече: -Те зимам за жена, жими све! смеење
Така почесто доаѓав накај баба ми и почесто се гледавме...
Го мразам зборов, ама се смувавме по некое време. голема%20насмевка
И нешто ме праша: -Сеа заедно сме или да?
Се бацивме бла бла... патетика у боја...
И врската траеше некој месец, неполн месец.

Му раскинав, а он остана со подзината уста, мислам, прашање на време е нели... бог знае зашо го направив тоа. замисленост
Како и да е, го немам видено еден месец... сега не идам толку често таму. Го избегавам. црвенеење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 12:55
Ми го с’скаше кучето и тоа беше единствен начин да се симнам од дрво. 
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 21:25
decko! imas kibrit?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.