IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Изборот на албанците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изборот на албанците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 15:46
Ibn Khaldun, sto se ne kaza za da dojdes do poentata, sonot na sekoj prosecen Makedonski drzavjanin od albanskata etnicka zaednica, nelojalen i neblagodaren drzavjanin na Makedonija: Albancite sega ili podocna treba da izlezat na Referendum i da baraat pripojuvanje so Albanija.
Pa povelete izlezete ama dali ke se pripoite toa ke vidime, 2001 godina pomina. Da ne bide od igracka placka. Isto kako sto i nie ne ja iskoristivme istoriskata moznost da rascistime so vas, taka i vie ne ja iskoristivte svojata za da go ostvarite sonot, pa sega vi ostanuva samo da sonuvate so otvoreni oci, a nas da se tormozime i da se unazaduvame so vas.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 15:51
Vo Cair i Butel ima golem problem, koj stanuva tolku voocliv vo poslednite 10 godini, i te kako goooooolem! Pogledni samo na sto lici toj del od gradot, koga ke pomines od raskrsnicata kaj Sudska palata ko da pominuvas granica i vlagas vo nekoj drug svet, drugo vreme, vlagas vo nekoj ....stan!
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:14
Ибн,
 
Партизаните тепаа и Македонци, стрелањата на скопско кале,касарната, велес, штип, цела Македонија.
 
Чаир.
Стојам јас со ќеркичката 9 месеци во дворот и одеднаш слушам камен како паѓа до мене.
Бев свртен на страна не видов точно кој го фрли.
После неколу секунди уште еден но овој пат ја видов групата од 3 шиптари.
Му велам зошто мавате со камен дете држам?
Да ти ебам матер.итн итн...
Ќерамидите секоја недела кршени.
Ќе отидеме кај комшиите шиптари, абе комши децата мават со камен.
Неееее комшооо наша деца не маваат мир да буде.
Каменувани нон стоп.
Е сега овакви примери има секаде каде шиптарите ја обележале својата територија како своја.
Тоа се вика притисок за иселување.
 
За 1941.
Вие сте болни 100%.
Живи сведоштва има.
Оди во Дебарца и кажи Балистите биле многу добри ве лажеле дека они колеле Македонци.
Тие ќе го запалеа школото во Сливово што сакаа прифатен ценатр да го направат за Босанците за време на кризата.Викаа Турице не колеа, шиптари не колеа и доста е веќе.
Нема куќа, повторувам нема ќука и уште еднаш нема куќа во дебарца која не пострадала од балистите.
Колење на цивилно население.
 
По твое она масакрирањето на мавровските работиници што било ?
Тетовирање?
А нееее, МВР тоа го направило за да ги оцрни шиптарските јунаци.
 
Завршија прикаските, повторувам завршија.
Ова е наша земја, ќе се гине до последен.
Планот го видовме.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:24
Originally posted by moira moira напиша:

Vo Cair i Butel ima golem problem, koj stanuva tolku voocliv vo poslednite 10 godini, i te kako goooooolem! Pogledni samo na sto lici toj del od gradot, koga ke pomines od raskrsnicata kaj Sudska palata ko da pominuvas granica i vlagas vo nekoj drug svet, drugo vreme, vlagas vo nekoj ....stan!
  Kaj bese dosega da ja kazes vistinata za Cair i Butel , goolemi problemi ima vo Cair i Butel ,a toa e rezultat na "Drzavniot Teror" vrz Albanskoto naselenie vo Skopje , go zatrupivte Skopje so luge od provincijata samo za da ja smenite demografskata struktura na Skopje ,poveke od 80% od Makedoncite koi ziveat vo Skopje se luge koi dosle  od Strumica,Stip ,Prilep  i dr.Gletkata od Bit pazar i drugite Albanski delovi na Skopje e rezultat na neinteresiranjeto na Drzavata za Albancite ,i pak velite nemalo i nema Diskriminacija ?? No sega mislam deka konecno se smenija rabotite , sega i Cair pocnuva da se gradi ,sega pocnuva da se stava red ,so Bozja pomos za nekolku godini i Albanskiot del od Skopje ke dobie ubava gletka.
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:30
A koi se albancite koi ziveat vo Skopje, sljamot od Kosovo i Albanija.
A za tvoja informacija tuka sum, postojano sum tuka.
Ociglednoi treba da si stavis oci za da progledas i da vidis na sto lici toj del od gradot. Na ulicite polusvet, gubre na site strani, smrdea na site strani, pa duri i neboto nema ista boja.
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:36
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Ибн,
 
Партизаните тепаа и Македонци, стрелањата на скопско кале,касарната, велес, штип, цела Македонија.
 
Чаир.
Стојам јас со ќеркичката 9 месеци во дворот и одеднаш слушам камен како паѓа до мене.
Бев свртен на страна не видов точно кој го фрли.
После неколу секунди уште еден но овој пат ја видов групата од 3 шиптари.
Му велам зошто мавате со камен дете држам?
Да ти ебам матер.итн итн...
Ќерамидите секоја недела кршени.
Ќе отидеме кај комшиите шиптари, абе комши децата мават со камен.
Неееее комшооо наша деца не маваат мир да буде.
Каменувани нон стоп.
Е сега овакви примери има секаде каде шиптарите ја обележале својата територија како своја.
Тоа се вика притисок за иселување.
 
За 1941.
Вие сте болни 100%.
Живи сведоштва има.
Оди во Дебарца и кажи Балистите биле многу добри ве лажеле дека они колеле Македонци.
Тие ќе го запалеа школото во Сливово што сакаа прифатен ценатр да го направат за Босанците за време на кризата.Викаа Турице не колеа, шиптари не колеа и доста е веќе.
Нема куќа, повторувам нема ќука и уште еднаш нема куќа во дебарца која не пострадала од балистите.
Колење на цивилно население.
 
По твое она масакрирањето на мавровските работиници што било ?
Тетовирање?
А нееее, МВР тоа го направило за да ги оцрни шиптарските јунаци.
 
Завршија прикаските, повторувам завршија.
Ова е наша земја, ќе се гине до последен.
Планот го видовме.
Zorane ,za Balistite mozam da ti "predavam" cel den , ali ne mie toa tema na razgovorov .Ke mi odgovoris li  ,Koj bese vinoven za ukradenite vili vo Popova Sapka za vreme na Konfiktot vo 2001 ,imajki ja previd ova Sramotina ,apsolutno ne se somnevam deka i dugite sramni dela koi ti gi spomna ,se delo na Vasite "Bezbednosni" sili ,inace pravi banditi ,aramii ,zatvorenici ,kriminalci od Istocna Makedonija koi poradi "dobra zarabotka" dojdoa i napravija grdotija .ZS gi krsevte dukanite na "Torbesite" i na Albancite vo Skopje , Bitola i drugi raboti.So precese Dzamijata vo PRILEP ,tamu nemase konfilkt ,gi zapalivte kukite na Albancite vo Bitola ... i red rugi sramotii za koi ne treba da trosam vreme .Bidi realen ,jas ne krijam deka kaj Mojot narod ima losi luge ,losi luge ima nasekade , no nitu edna Albanska Voena Formacija ne vrsela Masakri , nitu ubivala nevini luge ,toa brisi od glava. pozdrav
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:43
Originally posted by moira moira напиша:

A koi se albancite koi ziveat vo Skopje, sljamot od Kosovo i Albanija.
A za tvoja informacija tuka sum, postojano sum tuka.
Ociglednoi treba da si stavis oci za da progledas i da vidis na sto lici toj del od gradot. Na ulicite polusvet, gubre na site strani, smrdea na site strani, pa duri i neboto nema ista boja.
  Kako moze taka da kazes , smet i gubre ima nasekade vo Makedonija , ami taka kako vikas ti "smet i gubre nasekade" toa tvoja izmislica , ima ali ,ne kako ti toa go kazuvas ,znaci spored tebe kaj nas ic ne se cisti ? Opstina Cair ke bide primer za site drugi opstini ,ke vidime ,se so vreme ,50 godini ziveem pod Srpsko_Makedonski Teror i sega sakas za 6 godini (posle 2001 mislam) da propserirame ,ke treba vreme za toa.So BOZJA Pomos se ke bide.
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:44
Ne samo trotoarite, parkovite i ulicite sto ste gi izele tuku i zgradite
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:46
A da ne vi bea Tito, Srbite i nivnata politika VAS VOOPSTO KE VE NEMASE TUKA, bidi im BLAGODAREN, a ne da kukas deka ste ziveele vo teror. Terorot toprava ke si go vidite, ama ne od nas tuku od samite vas.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 16:50
Ти можеш да сакаш да избришам нешто, но вечно е изрежано.
Оди бе брат во Дебарца и држи им предавања за Балистите.Оди слободно како тргнала работава може ручек ке ти дадат ќе те прогласат за пророк.
А јас ако ја најдам ќе ти ја дадам сторијата од 1943 за имотна тетовска фамилија.
 
Ти масакрираат војници ти ги палат живи и добро е што само на тоа остана.
Албанците што рекоа за настанот, гром удрил вала наша војска не масакрира.Вие уште ги штитите тие зверови, вала војна ќе буде ако им се суди.
Или оној со бомбата упс извини со телефонот што сакаше да му се јави на цајканон.
 
Шиптарите имаат беса а таа вика.
Секоја нова генерација шиптари треба да биде поагресивна од предходната во остварувањето на целите за голема Албанија.
Документ најден во бункер во Слупчане.
И така е.
 
Имало кирминалци и во МВР и треба да одговараат за тоа, би ги стрелал за извршен напад на цивилно население.
Зар во НАТО нема криминал?
 
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 17:25
Originally posted by TemplarAssasin TemplarAssasin напиша:

Прво коселчанецу, зборов ми беше дека не ги сакам муслиманиве воопшто... - и ми пречет, и сум искрен и не им се улижавам ниту филмови им правам... сакам да ги исколиме сите и чао пријатно...
Второ на твоите црвено-револуционерни реторички прашања ке ти одговорам со прашање: - Кој ги направи Шиптарите Шиптари( вакви како шо се денес) во таа Југославија...
Баш ме интересира шо мислиш!!!


a sto pravis TI za smiruvanje na sostojbata ili ti ke odis da gines....ne mi prodavaj plaza koga nema voda te molam...kade bese ti koga nie stoevme vo kasarna na gotovs....a be od takvi vojvodi nema koj voda da donese...i ne te vregjam zaradi tvojata opredelba pa zatoa nemoj ni ti...a Kosel e selo blizu tvoeto izglea...moe mislenje ohrigjani se najlosite nacionalisti i patrioti vo zemjava zaradi toa sto "toj ke se tepal abe sedi miren....."crveno za da te isplasiлутина
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 17:35
ОООООооооо мокен воинууууу!!! Чест ми е коселчанецу шо се запознавме... Да косел е блиску моето село , но барем знам од кое село сум... дали ти знаеш изгубена душо??
Патриоту ти ко као ратоваше јас пари губев бе селски!!!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 18:29
Значи може муабетот да се прави малку на по културно ниво за да не бришам постови и потоа да банирам.

Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 18:31
се сложувам....Рече лавот и потоа завладеа мир во џунглата....
Кај си бе буги... те поздравија моите охриѓани???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.