IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Daewoo Racer
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Daewoo Racer

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Daewoo Racer
    Испратена: 04.Октомври.2007 во 15:06
Лујџе, гледам има многумина од вас што се разбираат од автомобили, па сакам некој да ми даде совет. Минатата недела во трампа добив Daewoo racer, па сум на двоум да го задржам или да го продадам. Малку ми е чуден, не му фали ништо, ама дадов Аudi A4 па ми доаѓа сега како онаа народната: од коњ на магаре голема%20насмевка.
Карактеристики:
    Тип: BASE 1500
    Год.: 1995
    KW/KS: 51
    см3: 1500
   
    Има вграден плин, но се уште не е поминат на Машински инаку е со документи, треба само да го однесам.
    Потрошувачка има неверојатно мала: Скопје-Кичево = 210 денари (6,67л) плин.
    Ми го ценеа 3500евра во трампа, но реално ми рекоа дека вреди помалце околу 3100-3200.
    Значи, ме интересира дали оваа последнава цена е реална и како се покажа како автомобил, забележав дека многу се возат како такси.

Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
astralopitekus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај astralopitekus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 20:37
продавај голема%20насмевка
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 00:22
голема%20насмевка Ај кажи ми зошто, некој аргумент контра неа? Или ако веќе стварно треба да ја дадам најди купувачголема%20насмевка
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 16:09
Daewoo Racer, е всушност OPEL KADET, лиценцирано производство......1989 год. Го има истиот опелов агрегат 1.5 карбураторски евентуално injection (а опел за бензински мотори е бр.1 во светот), неверојатно издржлива машина е, со многу мала потрошувачка.
Единствена маана на тоа возило е слабата каросерија, која и кај опелот се покажа како слаба.
Ако е здрав каросериски, моторот е со добра компресија, тогаш уживај.


Мој совет:

Да го задржиш само ако......
Нема поминато над 250.000 км.
Не е горен, цеден, малтретиран.
Е каросериски здрав,
Другите делови околу механиката и подвозјето ако се исправни.
и со атест плин.

Евентуално:
3000 евра во таква состојба за него се фер цена.


Одлуката е сепак твоја.
Ти си тој што треба да го возиш.

Моментално работам во продажба на нови автомобили, и мислам дека сум доволно упатен кај General Motors (Opel - Daewoo-Chevrolet) брендот.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 00:38
Благодарам NRGMKD Рејсерот има поминато нешто над 120 000 го земав од прв газда и навистина е чуван. Каросериски никаде нема покажано, а и моторот е ОК. Единствено нешто што ме нервира е тоа што човекот од кого ја земав беше малку покрупен, па возачкото седиште е сплескано (попуштило од мака :) ). Што се однесува  до делот каде го споредуваш со Опел точно е дека се скоро идентични со долгата верзија на Кадет.  Пример: минатата недела појдов на автопазар да купам механизам за прозор (не работеше од страната на возачот), за Рејсер најдов само еден што продава делови, но човекот ме изненади (позитивно, што од трговец воопшто не очекував така да постапи) НЕ САКАШЕ ДА МИ ГО ПРОДАДЕ ДЕЛОТ, а го имаше. Ми вели појди подолу кај што продаваат делови за Опел Кадет и таму купи си. Јас целиот се сторив прашалник. Велам: Зошто? Па вели: Јас ќе ти го продадам за 1500 ден. и сам ќе си го монтираш, а ако го купиш делот за Кадет, ќе те чини 1200 сосе монтажа, а е ИСТ. Така и направив и среќа, денес - недела - врне, ќе ми се наполнеше колата со вода, а вака ми е сува. Ем заштедив 300 денари (скоро 10 литра плин) ем колата ми е Ок. Господ да му даде здравје на дечкото што ме поучи.

П.С. Да не знае некој каде можам да си го најдам радиото од кола???голема%20насмевка Вчера ми го украдоа... Кенвуд плачење
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 19:50
Радиото на Ауто пазар, ама за едно 2-3 недели........ ;o)))))))
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 14:36
Аааааааа затоа неделава не го видов. ОК ќе почекам уште една недела па ќе одам на „лов“. голема%20насмевка
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 16:25
И неделава го немаше, ако го види некој нека ми јави! Ве молам...сршено%20срце  Ќе го познаете лесно (ако не го тестирале дали работи) внатре ми остана ЦД од Пусикет Долс (не е оригинално - нормалнотрепкање.
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
igor666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 21:46
brat prodavaj pod hitno ostaj sto ti kazuvaat deka se isti so kadeto nema sansi so neko vidi samo po cena i godina kadetot e sto posto pozdrav a i nema kadet so 1500 kubika neka ne te lazat prodavajjjjj
Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 02:21
Opel нема најдобри бензинци на свет!

Инаку аутцето е Opel склопен по малку пониски стандарди. Треба да има издржлив мотор но тој автомобил воопшто и не е познат како квалитетен и поуздан. Ако му земеш над 3.000 евра давај го не се мисли!
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 14:48
Од неделава и официјално го продавам Racerot. Откако го земав поминав 20 000 без никаков дефект, кога го купив сменив каиши, десен зглоб и јабучица напред и го Атестирав плинот. Минатата недела сменето е маслото во моторот и филтерот за масло и за воздух. Цената е 2700 евра. Кој е заинтересиран нека пише порака и може да се види секој ден, време ќе се договориме :)

П.С. Ќе купувам Фиат Добло затоа го продавам, ако некој сака да знае зошто :)


Изменето од Bronhi - 18.Октомври.2008 во 14:49
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 20:38
jas na vremeto vozev vakva kola i super mi bese
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 14:25
iskreno od konj ne na magare, na bosi noze si ostanal drugar, otarasi se od toa kanta, ako mozes vrati go audito nazad, greska si napravil!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.