IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто луѓето не се искрени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто луѓето не се искрени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 74>
Автор
Порака
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 06:51
Вчера имав една ситуација...ме излажа дотична особа или поточно натера друга особа да излаже место него само за да не се соочи со мене, затоа што знае дека ептен ја засра работата ( се извинувам за изразов, ама посилно е од мене )
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 10:08
Кога луѓето знаат дека вистината што имаат да ја кажат е болна или малку незгодна за соговорникот,имаат за обичај побрзо да излажат или прекутат или го вртат муабетот како "киша око Крагуевца",отколку да кажат директно во очи.
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 10:14
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Кога луѓето знаат дека вистината што имаат да ја кажат е болна или малку незгодна за соговорникот,имаат за обичај побрзо да излажат или прекутат или го вртат муабетот како "киша око Крагуевца",отколку да кажат директно во очи.



еее да, така е. ама не разбираат дека кога ќе преќутат или излажат ја прават уште поголема работата отколку што е. и тоа мене страшно ме иритира.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 11:07
За да гласаме за нив
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 11:07
Претпочитам болна вистина повеќе отколку најслатка лага...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 12:19
Poln sum so tajni, ke puknam nekoj den ko balon
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 12:20
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Poln sum so tajni, ke puknam nekoj den ko balon



Секој си има тајни. Тоа не значи дека не сме искрени..
Мада зависи какви тајни те мачат :)
Едно е да имаш тајни, а друго е да лажеш!

Изменето од bla bla - 25.Мај.2009 во 12:21
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 12:42
........ретки се тие луге што играат отворени карти....

Изменето од marija1000 - 25.Мај.2009 во 12:51
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 14:21
Zatoa sto naucile deka so lagata cesto mozes da se izvleces i da bides nagraden.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 14:24
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

........ретки се тие луге што играат отворени карти....


така е, Мацо... но искреноста често не носи дивиденти.големо%20гушкање

но како и веке реков: ке продолжувам да сум искрена , па нека сите да ме искориштават. барем ке си имам добар и здрав сон.бакнеж





Изменето од pagane - 25.Мај.2009 во 14:25
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 14:34
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

........ретки се тие луге што играат отворени карти....


така е, Мацо... но искреноста често не носи дивиденти.големо%20гушкање

но како и веке реков: ке продолжувам да сум искрена , па нека сите да ме искориштават. барем ке си имам добар и здрав сон.бакнеж



 
големо%20гушкањебакнеж
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 00:21
Originally posted by pagane pagane напиша:



Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

........ретки се тие луге што играат отворени карти....
така е, Мацо... но искреноста често не носи дивиденти.големо%20гушкањено како и веке реков: ке продолжувам да сум искрена , па нека сите да ме искориштават. барем ке си имам добар и здрав сон.бакнеж



Баш така! А тие што си лажат нека си живеат со својата нечиста совест и нека си се лажат дека другите им веруваат!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 11:16
Ova me potsetuva na edna humoreska kade igraat poker i site imaat po cetri keca, a edniot komentira : - Nekoj na ovaa masa laze !
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 22:22
понекогаш не сакаме да jа прифатиме искреноста.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 74>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.