IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да додадам килажа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да додадам килажа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да додадам килажа
    Испратена: 28.Септември.2007 во 19:12
ete jas da pocnam kako prvo jadam mnogu no moite kilogrami i natamu se isti probav so vitamini i so se si sesto ne biva ako nekoj go ima ovoj problem neka kaze pomosсреќа

Изменето од mamma - 19.Април.2008 во 19:13
... only God can judge me ....
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 19:23
I jas isto taka imam standardna kilaza bez razlika kolku jadam, dali e do metabolizmot ili nachinot na ishrana teshko odam nagore so kilogramite 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 00:16
Јади нормално ама калорично.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
MECE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MECE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 14:33
HERBALIFE GO IMA LEKOT ZA OVOJ PROBLEM
www.nrg-fit.com
mence2006@freemail.com.mk
HERBALIFE
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 15:31
Originally posted by emi$ emi$ напиша:

ete jas da pocnam kako prvo jadam mnogu no moite kilogrami i natamu se isti probav so vitamini i so se si sesto ne biva ako nekoj go ima ovoj problem neka kaze pomosсреќа

Najverojatno ne ja kombinirash hranata pravilno,
pravish greshki vo obrocite...poseti nutricionist!!
Sigurno ke ti dade vistinski sovetнамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 21:54
Јади, јади и само јади, ама масно и калорично и што можеш повеќе.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 19:52
auu ne 4ini masno i kalori4no!!!!mozes samo masni nasl*gi da dobies nisto poveke,celuliti i strii,,uff gadno!!NE JADETE PRZENA HRANA!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 20:59
Originally posted by emi$ emi$ напиша:

ete jas da pocnam kako prvo jadam mnogu no moite kilogrami i natamu se isti probav so vitamini i so se si sesto ne biva ako nekoj go ima ovoj problem neka kaze pomosсреќа
poveke cokolado ili blago jadi
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 23:51
чоколади,благи,слатки,само месо,....и пак исто сум....а баш добро ќе ми дојдат уште 6-7 килограми.....ама никако да наклаам на мене.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 23:57
podobro da ne stavate visok na kilogrami, da ne se kaaete posle..........ova od praksa vi go kazuvam! Najdobar metabolizam e koga covek jade, a se toa go troseсреќа
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 00:05
kilazata si doagja so godinite

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 00:05
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

podobro da ne stavate visok na kilogrami, da ne se kaaete posle..........ova od praksa vi go kazuvam! Najdobar metabolizam e koga covek jade, a se toa go troseсреќа

види сеа......4-5 пати јадам денот исклучиво мрсно......и никако да мрднам со килограми....можеби понекогаш 2-3 кг.....но ни грам повеќе
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 01:28
A zoshto mislite deka mrsnoto(koe samo ja zgolemuva masnotijata vo krvta)
debelee??Ili...chokoladoto???.
Poveke jagleni hidrati,testenini,vo kombinacija so proteini .
Samo pravilno izbalansiranata ishtana moze da deluva na pokachuvanje
na kilogramite isto kako i za namaluvanje.



Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 10:32
...ja imam istata kilaza od srednoshkolski denovi..malku kaciv vo dvete bremenosti...ama po poragajot gi simnav...jadam kolku sakam..shto sakam... site okolu mene gladuvaat... i se shto e blago, soleno, luto... me nudat mene... sega veke nekoi prijatelki me ubeduvaat deka treba da ja smenam i garderobata... bidejki ne bilo dolicno da nalikuvam na shiparica... shto ke recele devojkite na sinovite... sum se pravela shizik...
...navistina na momenti sakam da kacam nekoe kilo... da nalicam na zena.... ama nema shansi... verojatno  i cigarite si go pravat svoeto...bidejki odkako ke se najadam najubavo mi e koga ke isshvajcuvam edno/dve tri edna po druga...



Изменето од mamamd - 05.Април.2008 во 10:33
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.