IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
Автор
Порака
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 15:12
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

[QUOTE=лутинаcovek se "tepa" so zborovi,sekoj pameten ke moze sekoga da "tepa"so pamet...a fizicko nasilstvo ne e opravdano ni kaj zenite a ni kaj mazite.Ako izedes slakanica,znaj deka sekogas ke ima uste...zatoa ,udri mu krst na NEANDERTALECOTзадоволство
Potpolno se slozhuvam so tebe iako ti vekje ja zachna i temata za psihichko nasilstvo, samo ova e opshto prashanje ,a gledam deka nekoi go razbrale kako moe lichno iskustvo.Sakav samo da gi slushnam razmisluvanjata na forumdjiite.
daleku od toa..samo moze pogresno se  izraziv...opsto mislam...ako ednas izedes kotek....ke sledi repete...zatoa daleku od takva osoba,da ne recam covek(zasto covek ne e toj sto udira zivo sustestvo)
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 15:16
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Zenite sakaat dominanten maz, sto znaci baraat i dokaz, a ima dosta maloumni mazohisticki nastroeni zeni koi znaat deka so toa sto ke go prinudi da ja udri...ke pati poveke od nea...nacin da go povredi...
..UBAV ZBOR OTVARA RAJSKA VRATA....ili  KROTKO JAGNE CICA DVE MAJKI,A DIVO,NI SVOJA
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 15:25
opa pred skokanjeгазење%20од%20смеење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 15:30
Vo mesto kade site vrednosti se izmesteni...isprevrteni...kade vlastodscite i oligarhijata t.e. sposobnite biznismeni pravat se, za go poremetat i obezvrednat ovoj narod zaradi nivna materijalna korist, doaga do masovna histerija kade tepanjeto zena e sosem sporedna rabota za koja i ne se diskutira t.e. narodot e nervozen zaradi prasanjeto na sopstvenata egzistencija...tepanjeto zena e nuzen proizvod...
Vinata ne treba da se bara megu nasilnite mazi zosto postojat nacini za lecenje, no sto koga ke izleze od nervna klinika...go ceka bezrabotica, revoltirano isfrustrirana zena, karanici i tepacki...
Vinata e vo vo najvisokite instanci koi sekojdnevno vrsat nasilstvo vrz covekot...a tepanjeto zena e samo refleksija na zbidnuvanjata...
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 15:55
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Vo mesto kade site vrednosti se izmesteni...isprevrteni...kade vlastodscite i oligarhijata t.e. sposobnite biznismeni pravat se, za go poremetat i obezvrednat ovoj narod zaradi nivna materijalna korist, doaga do masovna histerija kade tepanjeto zena e sosem sporedna rabota za koja i ne se diskutira t.e. narodot e nervozen zaradi prasanjeto na sopstvenata egzistencija...tepanjeto zena e nuzen proizvod...
Vinata ne treba da se bara megu nasilnite mazi zosto postojat nacini za lecenje, no sto koga ke izleze od nervna klinika...go ceka bezrabotica, revoltirano isfrustrirana zena, karanici i tepacki...
Vinata e vo vo najvisokite instanci koi sekojdnevno vrsat nasilstvo vrz covekot...a tepanjeto zena e samo refleksija na zbidnuvanjata...
Podobro beshe koga se zezashe. Vaka izleze deka pola Makedonija problemite treba da si gi reshava so tepahki vo semejstvoto. Bash kako vo parlamentot.
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:33
Originally posted by anakin anakin напиша:

OVA ME POTSETI NA EDNA PESNA OD PRED MILION GODINI

ZENA NE MOZE DA TEPA MAZ ,ZATOA STO
E POSLABA I ZATOA STO GO SAKA

PA ZA SITE MAZI TEPACISTA
PROCITAJME SI JA PESNATA- MOZEBI  KJE NAUCIME NESO
bravosssssssssss mudrecuсреќасреќаголемо%20гушкањенамигнувањегазење%20од%20смеење
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:29
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

..tepanjeto zena e nuzen proizvod...
Vinata ne treba da se bara megu nasilnite mazi zosto postojat nacini za lecenje, no sto koga ke izleze od nervna klinika...go ceka bezrabotica, revoltirano isfrustrirana zena, karanici i tepacki...
Vinata e vo vo najvisokite instanci koi sekojdnevno vrsat nasilstvo vrz covekot...a tepanjeto zena e samo refleksija na zbidnuvanjata...


Излезе работата дека домашното насилство е од вчера. Не е, постои одамна. И социо-економските услови не се оправдание. Исти се и за жените и за мажите.

Според мене маж што тепа жена е прост, глупав, лузер, слабак... И заслужува 1) жената да викне полиција уште во моментот, 2) да го раскаже на сите за да знаат што говедо е наместо да се срами и обвинува самата таа, 3) да плати неколку посилни батковци да му покажат што е тепање и 4) да се разведе од него по најбрза можна постапка. Во тој ред. Жена што трпи пак, и што ги принудува и децата да го гледаат/трпат насилството, е исто така проста, глупава, слаба...

Жал ми е за острите зборови, но ми се гади од дискусијава која го оправдува насилничкото поведение. Ако некој сака оправдание за тоа што го прави - го визирам тука авторот, Збунет, Брза, Немо84 итн. - да бидат мажи и да си ја истрошат негативната енергија на некој поголем и посилен од нив  (или барем еднаков).

Нина - не сфатив дали се зафркаваш или не, ама ако навистина десетгодишно девојче може да каже " ako ne se trpat da" - жал ми е за мајка ти а и за тоа каков живот може да живееш со тој став.Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:47
Kako i obicno mene mi e podrago da kazam deka kanti tropaat, namesto karavanot vrvi...t.e. site zboruvaat na razlicen jazik i nikoj nikogo ne razbira niti soslusuva...mnogu promaseni muabeti  bidnaa...


Изменето од zbunet - 30.Септември.2007 во 20:52
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:22
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Kako i obicno mene mi e podrago da kazam deka kanti tropaat, namesto karavanot vrvi...t.e. site zboruvaat na razlicen jazik i nikoj nikogo ne razbira niti soslusuva...mnogu promaseni muabeti  bidnaa...
смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењехи,%20хи...хи,%20хи...
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:20
Originally posted by brza brza напиша:

pa,...i ne e losho da si go okrkaat od vreme na vreme,..za da se potsetat kaj kogo e ,...stapot,..голема%20насмевка
Brza ne znam za tvojot stap ama mojot ima dva kraja chuvaj si go grbot. Seushte ne sfativ dali ti si tepach ili tepan?
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:55
lughe ne sew tepaat zheni pa i najloshi da seплазење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 23:05
a,shto da se pravi so losh*te,...nino,..?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 01:32
abe brzoo so tie * toa
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:58
,...i toa ,...magareshki,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.