IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2014 во 23:57
Оној маж кој дига рака на жена е со големи комплекси и мало к.ре, не може на маж па затоа на жена ..
Значи.. силата на еден маж не е во тоа колку силно удира, туку колку нежно допира
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2014 во 00:04
Некои жени сакаат тро погрубо допирањеголема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2014 во 10:55
Да.... Ќотек по газот хихихголема насмевка  
Train hard,Fight easy !
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2014 во 10:58
nekoi mazi,definitivno,zasluzuvaat da imaat veseli komsii голема насмевка

Изменето од ZeZnAtA - 27.Февруари.2014 во 11:13
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2014 во 22:48
Светот се менува,можеби треба и темава...Дали мажите заслужуваат ќотек.
Кон врв
mesecina_sonce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mesecina_sonce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2014 во 23:47
Се згрозив прво темата кога ја прочитав, а за останатите ( некои ) коментари просто се зачудив....животно не се тепа, а не па човек....
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 14:09
уште ли се двоумите??
едно е - не се две
Кон врв
karaoglu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karaoglu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 01:20
после долго размислување, дојдов до заклучок..... заслужуваат.....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 01:39
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Оној маж кој дига рака на жена е со големи комплекси и мало к.ре, не може на маж па затоа на жена ..
Значи.. силата на еден маж не е во тоа колку силно удира, туку колку нежно допира

Calipso ovoj podatok okolu malovo K*re ne go znaev
Sega mi se vrza u glava ova sekoj kotek ke me asocira na toa
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 19:12
Значи девојките да си носат и линијар во чантината како опрема за мерење на искомплексираноста кај партнерот.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 21:18
Одма ќе знаат со кој си имаат работа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2017 во 13:03
,,,od site tuka samo ZeZnAt ono zasluzhuva eden taka nezhno koteche,,, ,,,-:)
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2018 во 22:15

Трчај!! – Кампања против насилство врз жената

December 5, 2018
Трчај!! – Кампања против насилство врз жената

Од 25 номеври до 10 декември под патронат на Обединетите нации е кампањата против насилство врз жената.

Со вас ја споделуаме сторијата на Викториа Макаи.

На 14 октомври оваа година една од најдобрите ултрамаратонки на Унгарија, Викториа Макаи, додека го прави својот редовно тренинг трчање таа е брутално нападната од страна на непознат човек. Иако поминува со тешки психо-физички последици, таа решава јавно да ја каже својата приказна во кампања против насилството врз жените.

Викториа Макаи е вице-првак во ултрамаратонско трчање на Унгарија за 2018 година, во кариерата има бројни одлични резултати на различни под дисциплини во овој спорт, а воедно е мајка на две деца. На средината на минатиот месец, додека го правела нејзиниот вообичаен тренинг во парк кој е близу до релативно населено и прометно место, таа била физички нападната и сексуално злоупотребена од страна на непознато лице. Мажот кој бил физички поголем и силен успеал да ја собори, истепа и силува Викториа, додека таа се борела за нејзиниот живот.

За среќа таа останува жива, а силувачот е фатен од локалната полиција и е во процес на судење. Несреќниот случај ја поттикнува Викториа гласно да проговори и да започне своја кампања против насилството на жените и таа самата да биде пример за останатите жени кои е потребно да бидат што повеќе свесни и спремни да се справат со евентуални напади.

Отпосле таа ги споделува впечатоците каде кажува дека приметува како непознатото лице трча позади неа но доцна сфаќа дека е во неволја.

„Честопати имам размислувано како може ние жените да се заштитиме од овој аспект. Мојот братучед секогаш велеше дека единствената шанса на ситна жена против крупен и посилен маж е таа да бега. Денеска знам дека ако нападот е ненадеен дури и професионален спортист може да биде стасан на кратка дистанца, па затоа најдобрата опција е да бидете свесни за тоа што се случува околу вас и да започнете да трчате што поскоро и што побргу.” – вели Макаи.

Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2019 во 13:48
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Оној маж кој дига рака на жена е со големи комплекси и мало к.ре, не може на маж па затоа на жена ..
Значи.. силата на еден маж не е во тоа колку силно удира, туку колку нежно допира
не се согласувам со терминологијата.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 293031
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.