IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Canon 40D (testovi-mislenja-informacii)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Canon 40D (testovi-mislenja-informacii)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:01
ne znam dali ja dolovi pretstavata za zamenata (delumnata)  na najmalku tri kameri (no ne celosno). pa ako sakas edna ama vredna ke si kupis canon, a aako sakas 3 in 1 ke si zemes ness ili nikonголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:06
Imash pravo, ako sakas edna vredna kako tri ke si zemesh Nikon, ako sakas da davash tri pati poveke pari za istata rabota ke si zemesh Canon.   

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:09
Steta sto si "siromasen" pa ne mozes da si dozvolis canon, barrem edenголема%20насмевка
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:18
inaku vo momentov moj favorit e canon power shot g9, mislam deka sodrzi ona sto ni e potrebno vo 99% od situaciite za fotografiranje , plus moznosta za exteren blic i soodvetnite adapteri za wide , tele i podvodno fotografiranje
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:28
Originally posted by jane971 jane971 напиша:

inaku vo momentov moj favorit e canon power shot g9, mislam deka sodrzi ona sto ni e potrebno vo 99% od situaciite za fotografiranje , plus moznosta za exteren blic i soodvetnite adapteri za wide , tele i podvodno fotografiranje


Canon sekogash bil dobar za mali konzumerski kamerchinja. Samo ne znam kako e so shumot kaj ovaa bidejki so G7 ne se proslavi mnogu.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 23:30
vidi na dpreview , ke se iznenadis sto nosi toa malo camerce vo sebe
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 01:24
Kamercheto ima dobri opcii i pretenzii da bide posakuvano, od vreme na vreme, i od profesionalci, kako sto beshe toa i so negovite predhodnici do G7.

Samo ova sto go vidov e kako da e prepishano od katalogot na Canon. Nema nikakvi testovi.

Daj bozhe da bide dobro bidejki takvo neshto fali na pazarov, a Canon znae da gi stokmi rabotite koga ke posaka toa da go stori.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 02:03
Originally posted by jane971 jane971 напиша:

inaku vo momentov moj favorit e canon power shot g9, mislam deka sodrzi ona sto ni e potrebno vo 99% od situaciite za fotografiranje , plus moznosta za exteren blic i soodvetnite adapteri za wide , tele i podvodno fotografiranje


Ova mi bese epten vo opcija za kupuvanje pokraj F50fd. Go ima za 499$ vo USA. Ama se resiv za drugi raboti. Digitalec..... - ke poceka zhena mi голема%20насмевка
Mnogu dobar allround.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 10:42
ne go  kudam fuji ama mislam deka sporedbata megu niv e nefer, bidejki mesame fico i mercedes, bez razlika kolku dobro e frizirano ficotoголема%20насмевка
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 11:32
Ne se obiduvam da gi stavam vo ist kosh. Dve razlicni kameri se. Mene licno G9 malku poveke mi prai merak. Poseriozen e sepak. No bidejki muabetot bese za zena mi P&S, nejze i prai kejf F50. A, i cenata e razlika od 200$. No kako sto kazav.........Ke pocheka ushte malku, sega ni bese nadvor od budget намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 11:44
Pa i ne e tolku dobar fuji f50fd, spored review-ata. Poradi toa sto nacukaa 12mp na istiot senzor kako i prethodnicite vadi i poveke sum. тага
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 11:46
Originally posted by mickeymkd mickeymkd напиша:

Pa i ne e tolku dobar fuji f50fd, spored review-ata. Poradi toa sto nacukaa 12mp na istiot senzor kako i prethodnicite vadi i poveke sum. тага


F50fd ima 1/1.6 senzor. Toa e isto kako na 40D na primer голема%20насмевкаголема%20насмевка
I ako ima podobro kamerce za 280$ daj mi link da go vidam голема%20насмевка


Изменето од D'Dalton - 02.Октомври.2007 во 11:48
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 12:37
sakas da kazes ddeka bi dal 300$ za bilo kakvo kamerce, a 500 se premnogu za g9 baska i range finder?
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 12:50
Originally posted by D'Dalton D'Dalton напиша:

Originally posted by mickeymkd mickeymkd напиша:

Pa i ne e tolku dobar fuji f50fd, spored review-ata. Poradi toa sto nacukaa 12mp na istiot senzor kako i prethodnicite vadi i poveke sum. тага


F50fd ima 1/1.6 senzor. Toa e isto kako na 40D na primer голема%20насмевкаголема%20насмевка
I ako ima podobro kamerce za 280$ daj mi link da go vidam голема%20насмевка


Dalton iч ne mi e jasno kako toa senzorot e ist ?!
moze li nekoj link za da mi se razjasnat rabotive....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.