IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Парфем кој ве ‘убива‘!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Парфем кој ве ‘убива‘!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:54
Fire ај би го прошла некако ама Џордани од Орифлејм не ми се свиѓа ама ич.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:59
sekoja koza go prifaka mirisot (parfemot ) na svoj nacin, eden parfen kaj 2 osobi moze sosema razlicito da mirisa.... jas sekogas direkno na kozata probuvam parfem, ako ne mi e ubav ne go kupuvam i zatoa ne mozam da kazam koj e los плазењецрвенеењецрвенеење
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 13:18
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Fire ај би го прошла некако ама Џордани од Орифлејм не ми се свиѓа ама ич.


da i mene dzordani mi e mnogu odvraten, edno vreme site zeni so gi znaev go koristea i mi se smachi od nego za cel zivot

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 13:18
Еј мајка ми коа го користеше увек ко ке стаеше поминував со еир фреш низ цела куќа голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 14:43
мајка ми има еден дома,... полош парфем немам видено.... барав слика... ( за да ве предупредам трепкање ) ама изгледа од што е труе... не ни го ставаат на нет плазење

Jean Arthes - Romantic едно жолто парфемче... болен 
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 00:48
Gucci - Rush - одвратен, најодвратен парфем, и сите на него слични

Изменето од Evenstar - 29.Август.2008 во 00:49
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 10:57
KOGA VEKJE EDNAS KE SVATITE DEKA ZA VKUSOVI NESE RAZGOVARA. leleeee najlos nadobar...pa za koj kako
i kako ke razgovaras za niv koga nesigi probala site spored tebe najlosi a spored drugi najdobri
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 12:21
pa si kazuva sekoj za sebe,sekoj so svojot vkus, nikoj ne im veli na drugite NE KORISTI TAKOV, samo si kazuvame sho ne ni se dopagja

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 22:53
Незнам што парфем беше ама ме прснаа во една парфимерија...погадно нешто не сум мириснала...возев со отворен прозор...раката надвор а главата ме заболе колку беше јак....дома триј, пери....едвај да се спасам
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 11:43

Hipnotik Poison...



Изменето од Valerija - 23.Јануари.2009 во 12:52
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 09:54
Ne gi podnesuvam maskite parfemi болен. kako na primer BRUT ili adidas, ama rechisi site maski parfemi... ne mozam da go ubedam mazot mi da ne stava... nitu eden maski parfem mi mirisa ubavo... ama moram da pobaram drug zosto me otru mazot miболен.
Прилепчанка
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 11:43
Kenzo,jungle bljaaaaaaak

Изменето од Milaa - 23.Јануари.2009 во 10:11
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 22:12
paloma pikaso definitivno
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 11:26
kenzo jungle  uzas ubiva momentalnoголема%20насмевка
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.