IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Интересен софтвер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интересен софтвер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Интересен софтвер
    Испратена: 10.Јануари.2007 во 18:33
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 14:26
YouTube Download & Play Pack





How to download the video film from youtube site by Grabber:

1. Run YouTube Grabber
2. Paste URL or File Address into the YouTube Grabber
3. Click on the Grab Button and waiting for the completed saving of file to the YouTube Grabber Folder(the same current active folder)



How to viewing the downloaded files by YouTube Grabber

1. Install flvplayer_setup
2. Run FLV Player and drag & drop file into the FLV Player
3. enjoy & view the file


Kod:
http://rapidshare.de/files/35872776/yotu.rar
pass: jehlka
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 00:12

Ima uste edna programa za  taa namena so plus moznost  da se zacuva fajlot so bilo koja extenzija sakas

 


Изменето од khaleefah - 23.Јануари.2007 во 00:12
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 20:33
epa ne za dzabe go staviv jas ovaj korisen link, ama gledam deka ne go citate dobro forumot, poselbnoi se odnesuva do onie sto baraat pomos okolu programa za pravenje muzika

Pa klikni na linkot majka mu stara i ke vides ako ima nesto sto ti treba

i koga veke citas vo podforumot softver, razgledaj gi site temi i sigurno ke najdes nesto sto ke ti se najde u pomos.

Aj pozdravWink
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 21:52

MONA ...
DEVOJCHE KAKO SI BRZA ...

NEMOZE COVEK DA TE STIGNI ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 14:41

Objavljeno prije 2 sata 22 minute

10 najčešćih passworda koji se koriste online

U PC Magazinu koji će izaći 8. maja ove godine, novinari su se pozabavili passwordima koji se koriste online. Ako se i vaš pasword nalazi među ovima, pravo je vrijeme da ga promijenite.

Najčešći od svih pasworda je "password". Lukavo zar ne?!
Za njim slijede:

- 123456
- qwerty
- abc123
- letmein
- monkey
- myspace1
- password1
- blink182
- (vlastito ime)

p.s. prezemeno od eden web portal

Кон врв
ComZone Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ComZone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 20:21
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Objavljeno prije 2 sata 22 minute

10 najčešćih passworda koji se koriste online

U PC Magazinu koji će izaći 8. maja ove godine, novinari su se pozabavili passwordima koji se koriste online. Ako se i vaš pasword nalazi među ovima, pravo je vrijeme da ga promijenite.

Najčešći od svih pasworda je "password". Lukavo zar ne?!
Za njim slijede:

- 123456
- qwerty
- abc123
- letmein
- monkey
- myspace1
- password1
- blink182
- (vlastito ime)

p.s. prezemeno od eden web portal



nikogas ne sum stavil takvi password-i na moi useri itn... TongueTongue
www.ComZone.co.nr
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2007 во 14:03
Одлучивте да градите кариера во областа на Информационите Технологии, но не знаете во која насока да тргнете?

Еве еден линк од тест. Како резултат на тестот ќе добиете сугестии за избор на ИТ професија која би била најсоодветна за Вас.

Еве што мене ми пишаа :

Здраво Emilija,

Уште еднаш, Ви благодариме што одвоивте време за да го решите тестот за професионална ориентација во ИТ.

Врз основа на Вашите одговори, еве ги Вашите карактеристики, професиите кои би биле најсоодветни за Вас, како и студиските програми со кои располага Академијата на ИТ.

Прецизни сте. Сакате работите да Ви се под контрола, на свое место, да се одвиваат според предвидениот план. Внимателни сте во врска со организирањето, процедурите и структурата на она што го работите. Можете да работите со системи кои бараат прецизност и добра организација.

Најдобро би работеле во сферата:

  • Писател на техничка документација
    • Сакате да бидете сигурен дека техничката документација и производите се во согласност со поставените стандарди
  • Администратор на бази на податоци
    • Се грижите за одржувањето и ефикасното функционирање на компјутерските системи за стигнување до информациите
  • Дизајн и администрација на компјутерски мрежи
    • Се грижите канцелариското мрежно работење да се одвива во согласност со одредени процедури и по одреден редослед, а истотака се грижите и за одржување на истото.
  • Компјутерски програмер / инженер
    • Пишувате многу детални комјутерски програми
    • Ви одговараат работни места од ИТ сферата во компании коишто се занимаваат со сметководство или пак работат со акции и обврзници. Истотака би можеле да работите во фирми чиешто деловно и финансиско работење може да се подобри со примената на информатичките технологии.

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 01:44
Zakon samo dali se validni navistina diplomive i ti davaat viza za vrabotuvanje....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 15:46
ах  мила SeXY, не знам

мислам дека на линкот си има и телефон, па може да се јавите, мене ми е скапо од тука да вртам за да прашам
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 15:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ах  мила SeXY, не знам

мислам дека на линкот си има и телефон, па може да се јавите, мене ми е скапо од тука да вртам за да прашам


нема проблем јас баш бев и се распрашав сепак мислев да чујам мислење од други луѓесреќа иначе се нив како ке кажат дека не важатголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 19:48
Сигурно сте виделе некои интересни флеш анимации на сајтови и не сте можеле да ги даунлоудирате. Без проблем. Ќе ви кажам како. Во овој туторијал ќе ја хакнеме ( ) една од најпознатите флеш анимации во светот End of the world.
За ова ќе ни треба:

- Програмче за доунлоадирање

http://www.speedbit.com/

1. Анимацијата се наоѓа на http://www.endofworld.net. Глејте ја анимацијата ако не сте ја глеале

2. Тргнете го маусот од анимацијата и кликнете десен клик. Одберете View Source. Кога ќе се отвори Notepad, одете во Edit па во Find. Пишете ".swf" (без наводници). Кога ќе најде нешо копирајте го целото УРЛ. Во овој случај тоа е „/endofworld.swf“.

 Кога ќе го пуштите тоа УРЛ во Експлорерот во овој случај нема ништо да се појави. Нооооо, ако сте доволно паметни ќе ви текне пред „/endofworld.swf“ да го додадете целото УРЛ на сајтот, во овој случај http://www.endofworld.net.

И на крај ќе добиете http://www.endofworld.net/endofworld.swf .

Кога ова ќе го пуштите во Експлорерот ќе видите дека работи .голема%20насмевка


3. Инсталирајте го тоа програмчето за даунлоудирање (ДАП) и пуштете го. Во програмчето стиснете на "Add URL" и внесете го УРЛ-то на Флеш Анимацијата И стиснете ОК па на "Start Download".
По некое време даунлоудирањето ќе заврши и вие ќе си ја имате вашата флеш анимација голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка







Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 17:26
Јао, супер објаснување доколку сака некој да `рчка по веб страни.. А доколку има некој на кој не му одат веб страните, нека инсталира само програмчево и не е проблем :)

http://www.regnow.com/trialware/download/Download_getflash.exe?item=10790-3&affiliate=22260

П.С. После инсталирањето, отворете веб страна со флеш анимација, задржете со глувчето и ќе ви излези алатка со опција за зачувување. :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 17:53
Можите слободно да избришите темата, линкот не работи.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.