IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Интересен софтвер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интересен софтвер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Интересен софтвер
    Испратена: 19.Ноември.2008 во 03:03
Originally posted by GodFather3 GodFather3 напиша:

Power.MP4.iPod.PSP.3GP.AVI.MPG.WMV.Video.Converter

E ova e se vo edno, hehe!!! Dosta dobro i brzo programce


Download ovde


Го имам ова....не е лошо.....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 02:40
Моно некако ме иритира потписот твој незнам зошто.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
GodFather3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GodFather3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 23:50
Power.MP4.iPod.PSP.3GP.AVI.MPG.WMV.Video.Converter

E ova e se vo edno, hehe!!! Dosta dobro i brzo programce


Download ovde
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 11:19
Дали ви се има случено кога праќате некој голем фајл преку мејл, да не можи да се прати тој фајл ?

Јас на интернет најдов веб страна на која без проблеми ке можете да праќате на вашите пријатели фајлови големи до 100MB

Кликни тука



П.С.Страната е на германски јазик, но без гајле,,, веднаш ке се снајдете намигнување
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 21:46
Have you ever wanted to convert files without the need  to download software ?

Во врска со оваа веб страна , прочитав во еден весник тука, па откако се уверив дека постои, еве и на вам ви ја кажувам

Кликни тука
Кон врв
AxL_RosE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AxL_RosE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 04:18
Dosega sto znam nekoi passwordi najcesto se srekavaat brojot na mobilniot telefon i datata na raganje
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 02:03
Клиповите се со ист квалитет како на ју тјуб?
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 02:01
Мона линков е супер, чиста 10аплауз
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 01:57
Интересно-посебно она blink182
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 00:03
Зоки, кај мене отвара, не знам оти кај тебе не бива 
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 17:53
Можите слободно да избришите темата, линкот не работи.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 17:26
Јао, супер објаснување доколку сака некој да `рчка по веб страни.. А доколку има некој на кој не му одат веб страните, нека инсталира само програмчево и не е проблем :)

http://www.regnow.com/trialware/download/Download_getflash.exe?item=10790-3&affiliate=22260

П.С. После инсталирањето, отворете веб страна со флеш анимација, задржете со глувчето и ќе ви излези алатка со опција за зачувување. :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 19:48
Сигурно сте виделе некои интересни флеш анимации на сајтови и не сте можеле да ги даунлоудирате. Без проблем. Ќе ви кажам како. Во овој туторијал ќе ја хакнеме ( ) една од најпознатите флеш анимации во светот End of the world.
За ова ќе ни треба:

- Програмче за доунлоадирање

http://www.speedbit.com/

1. Анимацијата се наоѓа на http://www.endofworld.net. Глејте ја анимацијата ако не сте ја глеале

2. Тргнете го маусот од анимацијата и кликнете десен клик. Одберете View Source. Кога ќе се отвори Notepad, одете во Edit па во Find. Пишете ".swf" (без наводници). Кога ќе најде нешо копирајте го целото УРЛ. Во овој случај тоа е „/endofworld.swf“.

 Кога ќе го пуштите тоа УРЛ во Експлорерот во овој случај нема ништо да се појави. Нооооо, ако сте доволно паметни ќе ви текне пред „/endofworld.swf“ да го додадете целото УРЛ на сајтот, во овој случај http://www.endofworld.net.

И на крај ќе добиете http://www.endofworld.net/endofworld.swf .

Кога ова ќе го пуштите во Експлорерот ќе видите дека работи .голема%20насмевка


3. Инсталирајте го тоа програмчето за даунлоудирање (ДАП) и пуштете го. Во програмчето стиснете на "Add URL" и внесете го УРЛ-то на Флеш Анимацијата И стиснете ОК па на "Start Download".
По некое време даунлоудирањето ќе заврши и вие ќе си ја имате вашата флеш анимација голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка







Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 15:50
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ах  мила SeXY, не знам

мислам дека на линкот си има и телефон, па може да се јавите, мене ми е скапо од тука да вртам за да прашам


нема проблем јас баш бев и се распрашав сепак мислев да чујам мислење од други луѓесреќа иначе се нив како ке кажат дека не важатголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.