IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што сте направиле ОД и ЗА љубов?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сте направиле ОД и ЗА љубов?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
Автор
Порака
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 10:57
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

kako moze da davas ljubov i da ti e normalno da baras nesto za vozvrat, toa ne e ljubov. drvoto sto ti go dava kislorodot ti bara za vozvrat da go polevas? ne , ako ko polees dobro ako ne pak ti dava zivot, pokraj toa i senkata ti ja nudi pa duri i togas koga gleda deka odis nakaj nego da go iseces.
e toa ti e vistinska ljubov, toa ti e kako Majka Tereza
 
јас многу добро те разбирам. но, за да продолжи дрвото (или цвеќето што ја разубавува природата, домот, итн) да живее, му треба водичка. значи, потребно е и твоето внимание, грижа, возврат на некој начин.
она што е несебично во приказната е дека иако само ти го поливаш, многу луѓе ќе се насладуваат на сенката и воздухот од дрвото иако не направиле ништо. ... и тоа може да остане и за идните поколенија....
 
 
 
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 21:39
.


Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:02
Кон врв
ALEXANDRA 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ALEXANDRA 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 13:59
лажго EEEEEE za ljubov se se trpi лажголажгома%20ајде
Alexandra
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 14:30
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:


Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

porano od ljubov se praev, a sega za ljubov nisto ne praam....preku onoa
токму така синооки и ја еднаш загазив бев 15 г и сега више фурам у пуна пареа кон нови инови походи но без болка голема%20насмевкаголема%20насмевка



ubavo kazano


па норамлно нек се убиваат ако се будалиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
ALEXANDRA 3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ALEXANDRA 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 17:25
pa ima li nekoj takov budala da se ubiva zatoa shto ne mu odi vo ljubovta,ne za djabe rekle sve shto e tvoe ke si dojde (porano ili podocna) намигнувањенамигнувањенамигнување
Alexandra
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 18:31
Doverbata, vernosta, posvetenosta.
Seto toa e od ljubovљубов
Live long and prosper!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 21:23
....trpam!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 21:34
od ljubovta kon nego sum ovaa licnost koja sega sum.....a za ljubov prodolziv da bidam istata....zosto znam deka e so mene od ljubov i za ljubov,obostranoљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубов
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 22:05
ex za mojata ljubovљубов ja napustiv mojata rabota vo period koga mi se otvorija site vrati, ja napustiv Makedonija...
mu go dadov nesebicno srceto, mu go davam i zivotot..a na toa dobivam ist odgovor.srekna sum sto sakam i sum sakana.se za ljubovta љубов
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 22:38
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

ex za mojata ljubovљубов ja napustiv mojata rabota vo period koga mi se otvorija site vrati, ja napustiv Makedonija...
mu go dadov nesebicno srceto, mu go davam i zivotot..a na toa dobivam ist odgovor.srekna sum sto sakam i sum sakana.se za ljubovta љубов
Nema zbor so koj moze da se opise ubavinata na vozvratenata iskrena ljubov...za mene nema nisto poubavo....duri i sitnite kavgi se slatki...zosto obicno zavrsuvaat so mili bakneziљубовљубовљубовљубовљубов
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 14:46
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

ex za mojata ljubovљубов ja napustiv mojata rabota vo period koga mi se otvorija site vrati, ja napustiv Makedonija...
mu go dadov nesebicno srceto, mu go davam i zivotot..a na toa dobivam ist odgovor.srekna sum sto sakam i sum sakana.se za ljubovta љубов
istoto, i mnogu drugi sitni sekojdnevni zadovolstva,razmisluvam sto se mozam da napravam poveke,zatoa sto dobivam mnogu poveke otkolku sto mozam da mu  podaram,големо%20гушкање
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 12:11
.

Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:24
Кон врв
rock_lady Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rock_lady Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 23:45
па ништо посебно немам направено...а и не верувам дека ќе направам..ако се случи и тоа, ќе ви пишам намигнување
WITH ROCK TILL THE END
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 01:40

И подарив цвеќе за 8ми март. црвенеење Пукнав од срам! И она беше изненадена, дури и солзи и протекоа од возбуда и радост. Силно ме гушна, а и јас неа. Тоа беше првиот подарок што паметам дека сум и го подарил на мајка ми. Имав околу 5-6 години. Тоа го направив од љубов..и сеуште ја љубам големо%20гушкање

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.