IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Кламидија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кламидија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кламидија
    Испратена: 19.Септември.2007 во 22:00
pred godina dena vo rutinski bris mi bese otkrien virus na klamidija..od togas navamu citav se i sesto..
 
 
iskustva,soveti ve molam!!!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 22:40
http://www.pliva.si/multi2.php?p=244&menu_num=745
Prochitaj...mozebi ke najdes nekoj odgovor
Pozdrav,

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 00:55

Vazno mi e da znam dali celosno se lekuva,dali voopsto ke moze da imam deca normalno...i kolku e opasno toa

sepak fala
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 01:01
Се лекува со една доза на Сумамед.
Ако е навреме откриена и се лекува (еднократно) нема да имаш никакви проблеми...Ако си ја имала кламидијата да речеме година дена пред да ти ја откријат, можно е да имаш проблеми со плодноста. Во сито време треба да се лечи и партнерот.

Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 01:03
Тука имаш за се одговор..читај си, но оди и на лекар, прави пак брис намигнување
http://www.sakamdaznam.org.mk/default.asp?pBroj=100&pR=112
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 19:03
ispiv edna doza sumamed,i proveruvav isto i prisustvo vo krvta na virusot..site edinici dea iscisteni samo uste nekoi neznam tocno skratenica bea prisutni. Ke doam sega pak..samo me interesira dali vo meguvreme koga nepijam lekarstva, da se zema nesto za zgolemen imunitet
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 11:23
losa rabota sonce , ova za klamidijava , imam so sigurnost citano deka predizvikuva sterilnost kaj zenata posle triesettata godina ili krajot na 20 tite godini . Losa rabota , gospod da ti e napomos
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 17:05
Originally posted by hektor hektor напиша:

losa rabota sonce , ova za klamidijava , imam so sigurnost citano deka predizvikuva sterilnost kaj zenata posle triesettata godina ili krajot na 20 tite godini . Losa rabota , gospod da ti e napomos
среќаFala na grizata,ali se sto e navreme otkrieno se lekuva.Jas mislam deka mi e izlecena.Imam citano eka bas toa sto nema nekoi simtomi skoro nikoj ne ja sekava,a e siroko rasprostraneta.Zatoa cuvaj se i ti
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 21:02
Edinstven i najdobar sovet,shto mozam da go dadam e ovoj:
Redovna kontrola kaj lekar,pocesti brisevi i bez mnogu mislenja
i pretpostavki...dokazi si na sebe daka si sigurna vo ona zhto go zboruvash...ke bidesh pomirna,veruvaj

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 01:54
Originally posted by mamma mamma напиша:

Edinstven i najdobar sovet,shto mozam da go dadam e ovoj:
Redovna kontrola kaj lekar,pocesti brisevi i bez mnogu mislenja
i pretpostavki...dokazi si na sebe daka si sigurna vo ona zhto go zboruvash...ke bidesh pomirna,veruvaj
 
Istiot sovet i od moja strana...redovna kontrola obavezno, a istotaka i ne se opteretuvaj psihicki so toj problem zashto i psihickoto mnogu vlijae
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 02:32
Originally posted by victoria victoria напиша:

ispiv edna doza sumamed,i proveruvav isto i prisustvo vo krvta na virusot..site edinici dea iscisteni samo uste nekoi neznam tocno skratenica bea prisutni. Ke doam sega pak..samo me interesira dali vo meguvreme koga nepijam lekarstva, da se zema nesto za zgolemen imunitet

Секако пиј нешто за зголемен имунитет..Имаш едни таблетки JASMINE  побарај ги од матичен лекар да ти ги препиши, после земи си витамин Ц од 1000 мг, земи Олиговит капсули, а корисен е и сирупот Immunal.
Земи си и вагиналети Plantagin на база на кантарион се, делуваат убаво на внатрешноста на матката.
Не менувај партнери а ако имаш односи заштитувајтесе со презервативи.среќаНе носи синтетички долен веш или танги...Па тоа би било се.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 12:26
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Originally posted by victoria victoria напиша:

ispiv edna doza sumamed,i proveruvav isto i prisustvo vo krvta na virusot..site edinici dea iscisteni samo uste nekoi neznam tocno skratenica bea prisutni. Ke doam sega pak..samo me interesira dali vo meguvreme koga nepijam lekarstva, da se zema nesto za zgolemen imunitet

Секако пиј нешто за зголемен имунитет..Имаш едни таблетки JASMINE  побарај ги од матичен лекар да ти ги препиши, после земи си витамин Ц од 1000 мг, земи Олиговит капсули, а корисен е и сирупот Immunal.
Земи си и вагиналети Plantagin на база на кантарион се, делуваат убаво на внатрешноста на матката.
Не менувај партнери а ако имаш односи заштитувајтесе со презервативи.среќаНе носи синтетички долен веш или танги...Па тоа би било се.
FalaсреќаNavistina izbegavam da nosam sinteticki dolen ves,partenri ne menuvam,samo znam deka togas doktorkata me prasa za imunitetot...dali cesto nastinuvam,dali sum zemala antibiotici...a vo toj period skoro na dve nedeli bev so antibiotik.Kako prevencija za poveke vakvi virusni zaboluvanja pokraj udarnite raboti,gi velat i relaksacija psihicka(kako sto pisaa pogore) i zgolemuvanje na imunitetot.Fala na siteсреќа
Кон врв
caci4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај caci4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 10:24
dali se povtoruva klamidia i deli mose celosno da se izlece so koloidna srebrena voda
Кон врв
caci4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај caci4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 10:29
mi bese otkrieno klamidija ali posledniot bris se pokasa cist znaci poveke ja nema samo me interisira dali e mosno pak da se pojavi

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.