IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Пријателство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пријателство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 17:27
бољи да не се оптоваруваш зашто не постои....лутина
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 17:52
Originally posted by Анжелика Анжелика напиша:

на секој човек му се потребни пријатели и непријатели, едните за да го тестираат, а другите за да му помогнат. големо%20гушкање

od neprijatelite najdobro i najbrzo se uci, drugiot del nema potreba da se spomne.
a sepak ako nema loso nema ni dobroto da postoi
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 17:55
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Interesna tema,
Samo sto ovoj poim stanuva se povekje apstrakcija..mislam deka se e interes,se izgubi fundamentot na ona sto nekogas se narekuvase prijatelstvo....za zal,ne veruvam...deka postoi

za da dobies prijatel treba da ponudis prijatelstvo, ama bidejki ti vo toa ne verubas, taka da nemas i sto da ponudis, za zal
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 23:24
Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?



Не. Се се сведува само на интереси.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 19:56
Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?



Зборот пријателство предлагам да се замени со зборот ,,користољубие,,...

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:20
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?
Зборот пријателство предлагам да се замени со зборот ,,користољубие,,...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:24
Definicija za prijatelstvo : Merak so prepreka
Кон врв
Viks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:29
Originally posted by girl15 girl15 напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?
Зборот пријателство предлагам да се замени со зборот ,,користољубие,,...


тага МНОГУ МИ Е ЖАЛ ШТО СТЕ СИТЕ ТОЛКУ РАЗОЧАРАНИ И ШТО НЕ ВЕРУВАТЕ ВО ПОСТОЕЊЕТО НА ПРИЈАТЕЛСТВОТО -ЗАТОА ШТО ЈАС СУМ 100% СИГУРНА ДЕКА ПОСТОИ , САМО ШТО ТРЕБА ДА СЕ НАЈДЕ И ДА СЕ ЗНАЕ ДА СЕ РАЗЛИКУВА ОД ОНИЕ ОСТАНАТИ КАТЕГОРИИ .
ИМАМ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ , А И МНОГУ МЕ ИМААТ МЕНЕ КАКО ПРИЈАТЕЛ ТАКА ДА ........
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:44
зошто сите сте се откажале од пријателство ??? јас се уште верувам дека има искрено пријателство..... и очекувам како што јас ги сакам и ги почитувам моите пријатели и тие мене да ми возвратат со исто...... и секогаш сум тука за нив......... среќа
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 21:57
Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?



pravi prijateli se retki, no se vekoviti.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 18:22
Искрено пријателство? Хм,бидејки себе си се декларирам за "Непоправлив оптимист": ќе кажам дека верувам да надвор некаде сеуште постои она несебично,искрено пријателство-иако,за жал,неможам да дадам свој пример(порано или подоцна сите мои пријатели се покажаа).

Во мојот случај секогаш излага девизата дека:"Пријателот постои за кога ти е лош денот да му појдеш и да му го расипеш и неговиот!"
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 19:32
zasto da nema?jas imam drugar so koj se druzam od moite 6 god koga se uste ne znaevme sto e toa interes......se do den denes nemam slusnato da kazal nesto loso za mene,da ne me poddrzuva vo se.........
toa jas go cenam
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 19:57
Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Mislite li deka deneska postoi prijatelstvo ili samo koj od kogo ima korist?
 
NE DA NE E TAKA, TUKU IC NE E TAKA!
NE MOZES DA OCEKUVAS DRUGITE DA DAVAAT AKO TI NE DAVAS
IMAM MNOGU PRIJATELI, NE POZNANICI, TUKU PRIJATELI I SITE MI SE VNIMATELNO ODBRANI KAKO IGLA VO SENO, NEMA NESTO STO NE BI STORILA ZA NIV, A NIKOGAS NI JAS NE SUM SE RAZOCARALA VO NIV
DRAGO MI E ZARADI TOA, CESTO SI GI GUSKAM I IM POKAZUVAM NA SEKOJ MOZEN NACIN KOLKU MI ZNACAT.
SRAKNA SUM ZARADI TOA!големо%20гушкање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 21:41
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

зошто сите сте се откажале од пријателство ??? јас се уште верувам дека има искрено пријателство..... и очекувам како што јас ги сакам и ги почитувам моите пријатели и тие мене да ми возвратат со исто...... и секогаш сум тука за нив......... среќа
Veke mnogu retki se tie za zal
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.