IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Роберт Билбилов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Роберт Билбилов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Роберт Билбилов
    Испратена: 14.Септември.2007 во 20:41
Sto mislite za nego?dali vi se dopagaat pesnite?
Jas mislam deka e super ima ubavi pesni srce e сршено%20срце


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 17:04
Кон врв
Hostel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hostel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 01:35
da super e.
Music and only music
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 20:48
omilena pesna april izbrisi gi ti solzite........сршено%20срце
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 08:55
Јас мислам дека тој нарцисиден морон кој што ми е га да му го изговорам името нема ништо допирно со музиката. Како шере кога гледа во шарена врата. Таквите луѓе ко него ја брукаат Македонската музика.
Не ми се допаѓа како човек, тоа што го прави не е ни за во канта за ѓубре-не ни знам од кај е.
Него заедно со тоше и компанија би го запалил на плоштад пред сите да гори, откакоќе ги нема таквите фаци ќе влеземе во европска унијалутинаголема%20насмевка
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 17:50
Toj gi ima napisano site hitovi i najdobar e so ti ima tolku zgreseno pa da pisuvas taka збунетост
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 18:08
Originally posted by BIBE_ BIBE_ напиша:

Toj gi ima napisano site hitovi i najdobar e so ti ima tolku zgreseno pa da pisuvas taka збунетост

Девојче неговите хитови не се слушаат повеќе од две недели. Значи прва работа ако нешто е хит не значи дека е квалитетно.
Луѓе како роберт ретардо билбилов се најголемите уништувачи и угнетувачи на македонската музика а и на музиката воопшто, кас го сметам како лична навреда кон мене и кон цела Македонија што безрбетњаци како него воопшто правата музика. Не брукаат и тука и во страрство и не дозволовуаат вистиснките таленти да стапат на сцена.

Еве уште нешто ќе ти објаснам затоа што сум расположен. Неговите песни се состојат од крадени тирмови што имаат максимум два акорда значи никаква комплексност нема во нивната продукција. нема глас  а сака да пее, не знае да компнира а сака да биде композитор, не знае да свири ниту еден иснтрумент како што треба ама пак се прави дека знае-тоа е фурање филм за да биде популарен и ништо повеќе.
кај е динамиката во песните, кај се премините кај се боите-која песна од роберт можеп да земеш во парк со пивце да ја исвириш на гитара со другарите?

Ниту една типот е морон и точка.
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:14
aj aj se gubis ok uzivaj si toa e tvoe mislenje
голема%20насмевка
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:17
Бибе, немој да си ја губиш главата по него, не вреди!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:21
кул vo pravo si Evenstar
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:25
Сум? голема%20насмевка
Па... знам... голема%20насмевка  
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:28
бакнеж
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:30
Јас не сакам да се карам со никој од тука. Ама може ли да ми дадете еден валиден аргумент зошто е роберт квалитетен а тоа да не биде сите песни му се хитови или ааа он е закон. Јас не сум дојден на форумов да дудлам женски еванстар туку за квалитетна дискусија а ако сте за лиљење гз имате емаил и пораки за тоа. Дотогаш би можеле да ми кажете зошто е дечкото квалитетен по кој музички стандарди.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:38

И јас не сакам да се карам со никого...

ама ако сте ме сфатиле погрешно, жалам...
 
ЈАС НЕ ГО САКАМ Р.Б. ВООПШТО НЕ МОЖАМ ДА ГО ПОДНЕСАМ!
 
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 12:40
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

И јас не сакам да се карам со никого...

ама ако сте ме сфатиле погрешно, жалам...
 
ЈАС НЕ ГО САКАМ Р.Б. ВООПШТО НЕ МОЖАМ ДА ГО ПОДНЕСАМ!
 

Моја грешка, извини јас постот ти го сватив како подршка.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.