IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНСКА БЕРЗА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНСКА БЕРЗА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 23:46
Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Може ли некој да ми каже каде и како можам повеќе да се информирам околу купување акции? Ми треба информација од некој познавач од оваа област, не лаик.


Ќе си ангажираш брокер... ќе го плаќаш 1% и решен проблем.....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 09:09
moze li nekoj da mi objasni kako da kupam akcii vo najuspesnata firma vo MKD .......... akcii na " vladata "  na RM ........... blagodaram голема%20насмевка
Кон врв
TheRock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheRock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 20:57
znae li nekoj da mi kaze dali postoi stranica na koja mozam da gi imam na uvid site promeni so se slucuvaat na makedonskava berza(ako nekoja firma ima zgolemuvanje ili namaluvanje na vrednosta na akciite). Nekoja stranica kaj so gi ima site makedonski firmi i momentalnite ceni na nivnite akcii. Jas ja znam stranicata na makedonskata berza, ama tamu ne mozam da go najdam ova so mi treba

Ako nekojgo znae odgovorot na ova prasanje bi mu bil odnpred blagodaren.
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:09
Ке ојш на www.mse.com.mk а одлуката ке си ја напрајш сам...лол
После бараш брокер...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:27
не%20знам .............. nema akcii od vladata тага
Кон врв
Јордан Шумарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јордан Шумарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 21:38
ЕПА НЕМА... има преродби и реакции...
ако не гласаш.. ке изгубиш работно место.. ако плукаш 50 евра... ако мочаш пијан 50 евра,
ако имаш оџак 800 ден.
абе од овие реформатори мојт и денешна ЕУ да учит а богами ке научеше нешо и Мартин Лутер...
Полицијава... стогоча„„„!!!!!
УДБА, ОЗНА а и КГБ... дневен лимит пер џандар 200 ЕУР- 10 за него за дневница а 190 за Пиноче наш...



Изменето од anastea - 25.Март.2009 во 00:46
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 00:45
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

znae li nekoj da mi kaze dali postoi stranica na koja mozam da gi imam na uvid site promeni so se slucuvaat na makedonskava berza(ako nekoja firma ima zgolemuvanje ili namaluvanje na vrednosta na akciite). Nekoja stranica kaj so gi ima site makedonski firmi i momentalnite ceni na nivnite akcii. Jas ja znam stranicata na makedonskata berza, ama tamu ne mozam da go najdam ova so mi treba

Ako nekojgo znae odgovorot na ova prasanje bi mu bil odnpred blagodaren.



На сајтот на МБ ги имаш сите промени во вредноста на акциите, дневни извештаи, неделни листи, индексите.
Еве ти линк од каде можеш да ги преземеш дневните листи, и последната од 24.03 со последните цени на акциите:

http://www.mse.com.mk/RssReports.aspx?lang=MK



Кон врв
TheRock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheRock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 12:39
da, da ova e tokmu toa sto mi trebase. Blagodaram!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 12:43
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by TheRock TheRock напиша:

znae li nekoj da mi kaze dali postoi stranica na koja mozam da gi imam na uvid site promeni so se slucuvaat na makedonskava berza(ako nekoja firma ima zgolemuvanje ili namaluvanje na vrednosta na akciite). Nekoja stranica kaj so gi ima site makedonski firmi i momentalnite ceni na nivnite akcii. Jas ja znam stranicata na makedonskata berza, ama tamu ne mozam da go najdam ova so mi treba

Ako nekojgo znae odgovorot na ova prasanje bi mu bil odnpred blagodaren.



На сајтот на МБ ги имаш сите промени во вредноста на акциите, дневни извештаи, неделни листи, индексите.
Еве ти линк од каде можеш да ги преземеш дневните листи, и последната од 24.03 со последните цени на акциите:

http://www.mse.com.mk/RssReports.aspx?lang=MK



 
 
NEMA  тага ............. плачење ........... moze da se obides da mi pomognes so nekoj drug link ? молитва


Изменето од miroslav_g8 - 25.Март.2009 во 12:43
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 12:50
Како нема? Кај мене го отваразбунетост
Треба да го преземеш фајлот со некоја програма за читање на .XLS формат (Оpen Office на пример), го отвара како табела.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 12:57
nema be sonce ...... nema тага nikade nema informacii za akcii na vladata na RM ........ ne e valjda deka gVujo ne gi prodava .............. si gi cuva za sebe збунетост ..............плачење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 13:00
Аааа, па не се разбравме што си баралгазење%20од%20смеење
Кај бараш на берза акции од Влада... тоа се знае... на црно, под рака, а најповолен период за купување: предизборен и изборенголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 13:01
blagodaram sonce големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 10:46
Испратена: 27.Октомври.2008 во 13:44
Originally posted by zagor

МАКЕДОНСКА БЕРЗА...МАКЕДОНСКА ПИРАМИДА,САМО ОВАА ЌЕ БИДЕ НАЈГОЛЕМАТА ДОСЕГА ВИДЕНА КАЈ НАС...

 
 
 
 
 
.....sum napisal ,a ne sum se poslusal...кубење%20коса
...eeee,ke prcese made od makedonija sega na Majami....vaka kmisi po forumi sega...*bate belja...*bate...лутина
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,485 секунди.